MediaTek pristatė „tikrą“ aštuonių branduolių procesorių MT6592


Kompanija MediaTek pristatė savo naują SoC mikroschemą MT6592. Pastaroji, gamintojo teigimu, yra „pirmasis pasaulyje tikras aštuonių branduolių procesorius“.

mediatek-mt6592-01

Aštuonių branduolių procesorių šiuo metu galima rasti ne vieną. Tiesa, jie visi naudoja ARM koncepciją big.LITTLE. Pastaroji numato, kad šalia energetiškai taupių 4 branduolių yra keturi labai spartūs branduoliai. Tiesa, vienu metu gali veikti tik sparčių arba taupių branduolių modulis, t.y. ne daugiau keturių branduolių.

MediaTek MT6592 branduoliai turi kiek kitokią technologiją, taigi yra galimybė vienu metu aktyvuoti ir visus aštuonis. Kiekvieno iš branduolių taktinis dažnis gali siekti 2 GHz.

Naujieji procesoriai gaminami, naudojant 28 nm HPM (high performance mobile) technologiją. Gamintojas – taivaniečių TSMC.

MediaTek MT6592 įdiegtas keturių branduolių grafinis procesorius bei vaizdinės medžiagos apdorojimo blokas, kuris leidžia atkurti Ultra HD formato medžiagą. Technologija ClearMotion leidžia konvertuoti 24/30 FPS vaido klipus į 60 FPS.

mediatek-mt6592-02

Gamintojo teigimu, naujasis procesorius palaiko bevielio ryšio modulius Wi-Fi 801.11n ir Bluetooth, technologiją Miracast, GPS, FM radijo imtuvą.

Tikimasi, kad pirmieji įrenginiai, sukurti aštuonių branduolių MT6592 pagrindu, pasirodys 2013 metų pabaigoje. Iš pradžių mobilių įrenginių programine platforma taps Android Jelly Bean, tačiau 2014 metais bus išleisti modeliai ir su Android 4.4 KitKat.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos