Mokslininkai kuria savaime „išsigydančius“ baterijų elektrodus


Darbai akumuliatorių srityje nesustoja nė vienai dienai. Jau ne kartą buvo kalbėta apie netradicinių formų, išsitempiančius akumuliatorius, pasitelkti netgi modifikuoti virusai, kurių dėka kuriami elektrodai su reikiama struktūra. Dabar mokslininkai sugalvojo, kaip suteikti savaiminio išsigydymo savybių.

SELFHEALING-LION-BATTERY

Šiam reikalui pasiūlyta naudoti silicį. Pastarasis gali išlaikyti didelį kiekį energijos įkrovimo metu. Ir nors silicis kaistant sparčiai plečiasi ir yra, t.y. jis labai sutrumpina baterijos tarnavimo laiką, mokslininkai iš Stenfordo SLAC laboratorijos pasiūlė problemos sprendimą.

stanford-university-self-healing-touch-plastic-01

Mokslininkai buvo įkvėpti savaime atsistatančios robotų odos (kaip tą galima matyti, pavyzdžiui, antroje filmo „ Terminatorius“ dalyje) ir pasiūlė silicio elektrodų atstatymo metodą. Sukurtas polimeras su silpnais cheminiais ryšiais. Tokio elektrodo struktūra po suirimo gali savaime atsistatyti po kelių valandų, t.y. vėl sukuriami cheminiai ryšiai tarp polimero molekulių.

Naujoji metodika leido pasiekti stabilų tokio akumuliatoriaus darbą, atlikus 100 įkrovimo – iškrovimo ciklų. Dabar mokslininkų tikslas yra 3000 ciklų. Jei šis rodiklis bus pasiektas, galima kalbėti apie komercinį technologijos naudojimą. Šiuo atveju viso gamybos proceso keisti nereikės. Kiti bus tik elektrodai ir jų gamybos technologija.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos