Mokslininkai kuria sistemines plokštes su įprastu rašaliniu spausdintuvu


Mokslininkai iš Džordžijos Technologinio instituto (JAV) sukūrė naują technologiją, kuri leidžia kurti sistemines plokštes, pasitelkiant paprastą rašalinį spausdintuvą.

printer

 

Naudodami įrangą, kurios bendra kaina sudaro $300,, specialistai sugebėjo tai padaryti ant nuotraukoms skirto popieriaus, skaidrės ir dar kelių popieriaus tipų, pasitelkdami rašalą, kuriame buvo sidabro nanodalelių.

Mokslininkai tiesiog pripildė reikiamu turiniu rašalines ir užsiėmė spausdinimu – viskas paprasta. Tokios sisteminės plokštės gamyba trunka apie 1 minutę. Ekspertai tvirtina, kad tai yra galimybė parodyti naują metodą, kaip galima sukurti sisteminių plokščių prototipus, tam išleidžiant centus.

Technologija skirta ne tik profesionalams, tačiau ir mėgėjams – juk ją galima sukurti net ir namuose, ir tai padarys kiekvienas norintis. Rašalo buteliukas kainuoja apie $200, spausdintuvas – apie $80, tuo tarpu tuščios rašalinės – apie $10. Vieno buteliuko su „sidabriniu“ rašalu, kurį gamina kompanija Mitsubishi Imaging, galima padengti maždaug 10 kvadratinių metrų plotą.

Gautas schemas galima prijungti prie kitų komponentų arba įrenginių, tam panaudojant laidžią lipnią juostą arba specialius epoksido klijus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos