nVidia prezidentas mano, kad Android – ateities sistema


Kompanijos nVidia įkūrėjas ir dabartinis prezidentas Jen Hsun-Huang pasidalino savo nuomone apie operacinių sistemų ateitį ir pačios kompanijos perspektyvas. Jo manymu, technologijų pasaulis taip greitai vystosi, jog būtina ne tik suspėti su tendencijomis, tačiau jas ir nustatyti, atveriant naujas nišas ir sėkmingai jas užpildant.

nVidia-CEO-Jen-Hsun-Huang

nVidia įkūrėjas ir prezidentas Jen Hsun-Huang

Jen Hsun-Huang teigimu, šiuo atveju kompanijai labai padeda operacinė sistema Android, kuri žavi savo atvirumu ir galimybėmis diegti į daugybę įvairiausių įrenginių:

Android – tai didžiausias sprogimas operacinių sistemų rinkoje per paskutinius dešimt metų. Mes turime tam tikrų sprendimų Windows RT srityje, tačiau pagrindinės pajėgos, adaptuojant Windows sistemoms su ARM, apsiriboja planšetėmis Microsoft Surface, tuo tarpu dauguma mūsų resursų, projektuojant Tegra, nukreipta į Android.“

Google sistema – tai ne tik išmanieji telefonai, tai ir planšetiniai kompiuteriai, žaidimų konsolės, asmeniniai kompiuteriai ir daug kas kita. Konsolė Shield – tai mūsų bandymas parodyti, kad Android gali puikiai platforma aukšto lygio žaidimams su turtinga grafika“, – teigė nVidia vadovas.

Vėliau jis pridūrė: „Aš įsitikinęs, kad artimiausioje ateityje Android taps svarbia pirmojo ešalono žaidimų industrijos dalimi, ir tokie įrenginiai, kaip Ouya arba Shield yra tik pirmosios kregždutės. Mano manymu, Android – tai lanksčiausia sistema industrijos istorijoje, ir ji puikiai tinka „debesų“ technologijoms, apjungdama dešimtis kompanijų, dirbančių prie įvairių nuotolinio duomenų saugojimo, sinchronizacijos ir transliavimo tarnybų. Taigi visai tikėtina, kad Android taps dominuojančia sistema daugelyje IT industrijos segmentų, o ne tik išmaniųjų telefonų ar planšetinių kompiuterių rinkoje.“

Antra vertus, kai kurie ekspertai pažymi, kad nVidia prezidentas šiek tiek perdeda. Tegra procesoriai, nors ir yra svarbi nVidia verslo dalis, daug pajamų kompanijai neuždirba. Dar daugiau, GeForce grafika mobilių sistemų segmente užima ne daugiau kaip 5%, kalbant apie uždirbamas rinkos pajamas, nusileisdama Qualcomm Adreno, ARM Mali ir Imagination PowerVR.

Pati nVidia ketina keisti šią situaciją, kitoms kompanijoms licencijuodama Kepler architektūra, kuri atras savo vietą procesoriuje Tegra 5. Tiesa, konkrečių anonsų galima tikėtis tik kitais metais, kai prasidės paroda CES 2014.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos