PlayStation 4 naudojama modifikuota operacinė sistema FreeBSD


Kompanijos Sony kūrėjai neseniai patvirtino pasirodžiusius gandus, kad praėjusią savaitę debiutavusi konsolė PlayStation 4 naudoja modifikuotą operacinės sistemos FreeBSD versiją.

Playstation-4-FreeBSD-Kernel

Oficialiame Sony puslapyje buvo patalpintas licencinės sutarties tekstas. Jame kompanija išvardina konsolėje naudojamus produktus su atviru išeities kodu. Keletas FreeBSD komponentų sąraše užima iš karto keturias pozicijas.

Galima priminti, kad pirmą kartą gandai apie galimai modifikuotos FreeBSD 9 naudojimą Sony konsolėje pasirodė dar šių metų liepos mėnesį. Tuomet buvo publikuotos ir atitinkamos nuotraukos, kuriose matyti kūrėjams skirta darbo aplinka ir eilutės iš FreeBSD kodo.

Kompanija Sony jau ne pirmą kartą savo produktuose naudoja atviro kodo programinę įrangą. Anksčiau tai buvo konsolė PlayStation 2. Pastarosios programinės platformos pagrindą didžiąja dalimi sudarė Red Hat Linux sprendimai.

Atviro kodo programinės įrangos naudojimas tokiuose garsiuose produktuose yra gana pozityvi tendencija. Juo labiau, kad visai neseniai kompanija Valve patvirtino savo meilę Linux, prasitarusi apie operacinę sistemą SteamOS, skirtą žaidimų sistemoms Steam Machines.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos