Google: privatumas panašesnis į anomaliją nei pasiekiamą dalyką


Amerikiečių mokslininkas ir vienas iš protokolo TCP/IP kūrėjų Vint Serf šiuo metu darbuojasi kompanijos Google labui. Čia jis eina „vyriausiojo Interneto propagandos vado“ pareigas. Visai neseniai jis pareiškė, jog privatumo problema yra sąlyginai naujas reiškinys, kuris, visai tikėtina, taip ir nebus pasiektas.

vint_cerf_google_internet-evangelist

Vinton Gray Cerf – amerikiečių mokslininkas, vienas iš Interneto „tėvų“

„Privatumas iš tikrųjų gali pasirodyti ne kas kita, o anomalija“, – renginyje FTC teigė Vint Serf. Jis paaiškino, kad vos prieš keletą dešimtmečių asmeninio gyvenimo privatumo niekas nesistengė garantuoti. Mokslininkas savo laiku gyveno net telefono ryšio neturinčiame miestelyje, kuriame paštininkas pažinojo visus, kas gaudavo kokių nors laiškų. „Miestelyje su 3000 gyventojų žmogus neturi jokio privatumo. Visi žinojo, kuo kiekvienas užsiima“, – pridūrė jis.

Vint Serf teigimu, privatumo siekimą visų pirma nulėmė naujos technologijos, ir tai nėra neatsiejama bendruomenės dalis. „Pramoninė revoliucija ir miesto gyventojų skaičiaus augimas lėmė, kad atsirastų anonimiškumo jausmas.“ Kartu mokslininkas pabrėžė, kad tai yra jo asmeninė nuomonė, kalbant apie privataus gyvenimo problemą: „Nenorėčiau, kad jūs pagalvotumėte, jog aš į visai tai žiūriu paviršutiniškai.“ Vis tik jis mano, kad visuomenei bus vis sunkiau pasiekti, kad privatumo principas būtų įgyvendintas pilna apimtimi.

Vint Serf pažymėjo, jog mūsų socialiniai markeriai ir intuicija gana smarkiai atsilikę nuo šiandienių technologijų – būtina sukurti socialinius susitarimus, kurie leistų daug rimčiau pažvelgti į žmonių asmeninio gyvenimo klausimą. Mokslininkas pateikė paprastą pavyzdį: jei žmogus pažymimas Facebook esančios kažkieno fotografijos fone, iš karto tampa aišku, kur jis buvo ir ką jis darė, nepriklausomai nuo to, kad jis norėjo, kad būtų užfiksuotas, ar ne.

„Mums teks išgyventi situacijas, kai kažkas jausis nepatogiai, kažkas galbūt pateks už grotų, kažkas turės didelių problemų dėl panašių eksperimentų“, – teigė Vint Serf. Jo manymu, visuomenė turės pereiti per visus privatumo koncepcijos nykimo etapus, pergyventi viską per ilgą laiko tarpą – viskas turi būti apmąstyta ir susitarta, o ne kieno nors primesta.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos