Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.11.04


Mozilla išleido Firefox 26 Beta versiją. Mozilla pranešė, kad jau galima atsisiųsti naują naršyklės versiją Firefox 26 Beta. Android įrenginių vartotojai naršyklėje ras naują Namų ekraną, paieškos laukelis galės būti sukonfigūruotas taip, kad būtų galima naudoti ne tik Google, tačiau ir Yahoo bei Microsoft Bing paieškos sistemas. Asmeninių kompiuterių vartotojai ras funkciją Click to Play, kuri leis vartotojams rankiniu būdu aktyvuoti norimus priedus (išimtis kol kas padaryta Adobe Flash Player).

Windows XP skirta Microsoft antivirusinė po 2014 m. balandžio 8 d. gali nebegauti atnaujinimų. Programinės įrangos gigantas Microsoft pranešė, kad po Windows XP palaikymo nutraukimo „negali garantuoti“, kad šiai OS skirta antivirusinė Microsoft Security Essentials gaus atnaujinimus, kaip iki šiol. Kadangi jau dabar Windows XP yra apie 6 kartus labiau pažeidžiama nei Windows 8, vartotojai turėtų padaryti atitinkamas išvadas. Tiesa, vartotojai vis dar gali pasirinkti nemažai alternatyvių nemokamų antivirusinių.

Sukako 25 metai, kai buvo pranešta apie pirmąjį kompiuterinį kirminą. Praėjusį savaitgalį, lapkričio 2 d., sukako 25 metai, kai per naujienų laidą buvo pranešta apie pirmąjį kompiuteriams skirtą kirminą. Jis vadinosi „Morris“, jo autoriumi buvo Kornelio universiteto studentas Robert Morris. Gūdžiais 1988 m. jis užkrėtė apie 6000 kompiuterių – 10 proc. tų, kurie tuo metu buvo prijungti prie Interneto.

Savo piliečius šnipinėja ne tik JAV ir D. Britanija. Panašu, kad JAV Nacionalinio saugumo agentūrą krečiantis skandalas išplito po visą Vakarų pasaulį. Jei anksčiau pylos gavo JAV ir D.  Britanijos slaptosios tarnybos, tai dabar aiškėja, kad savo piliečius sekė ir Vokietijos, Prancūzijos ir Ispanijos specialiosios tarnybos.

New York Times paviešino su Apple susijusią sąmokslo teoriją. NY Times žurnalistė Catherine Rampell apkaltino Apple, kad ši specialiai projektuoja tokius iPhone, jog šie savaime sulūžtų. Visi nemalonumai neva sutampa tu naujų Apple išmaniųjų telefonų bei naujos operacinės sistemos iOS versijos debiutu. Žurnalistė pastebėjo, kad po iPhone 5S ir 5C pasirodymo jos iPhone 4 pradėjo veikti lėčiau, o telefono baterija ėmė išsekti greičiau, nei anksčiau.

Microsoft nauja operacinė sistema vis labiau pykdo žaidėjus (ir ne tik juos). Kompanija Microsoft vis labiau konfliktuoja su žaidėjais, kurie nusprendė įsidiegti operacinę sistemą Windows 8.1. Jei anksčiau problemų kilo sistemose su keliais monitoriais, tai dabar žaidėjai skundžiasi, jog kyla nesklandumų su pelėmis: pranešama apie problemas su žymeklio akseleracija ir klavišų paspaudimais, negalėjimu pasiekti tam tikrų žaidimo pasaulio erdvių ir t.t. Negana to, vis dar nemažai atvejų, kai Windows 8.1 po diegimo kompiuterį paverčia nenaudojamu (teigiama, kad kaltos nesuderinamos tvarkyklės).

iPad Air pripažintas beveik neremontuotinu. iFixit specialistai „išskrodė“ naująjį Apple iPad Air ir pateikė savo vertinimą, kaip gerai/blogai gali būti suremontuotas šis planšetinis kompiuteris. Tradiciškai naujausiems Apple produktams, iPad Air gavo 2 balus iš 10. Prastą įvertinimą lėmė itin sunkiai atplėšiamas (tiesiogine to žodžio prasme) ekranas, kurios nuėmimas būtinas dėl bet kokio gedimo. Dėl didelio klijų kiekio sudėtingai išimamas akumuliatorius, kurį išimant galima lengvai pažeisti.

Samsung pristatė dar vieną elitinį išmanųjį telefoną. Modelis W2014 gavo atverčiamą 3.7“ (800×480) AMOLED ekraną, 4 branduolių Snapdragon 800, 2 GB RAM, 32 GB kaupiklį, 13 ir 2 megapikselių kameras, 1900 mAh bateriją, microSD kortelių skaitytuvą. Jo kaina sudarys apie $1640 (4190 litų). Telefonas paveldėjo Galaxy Golden ir W2013 modelių bruožus.

samsung-w2014

Bilas Geitsas žada visokeriopą pagalbą naujam Microsoft vadovui. Vienas iš Microsoft įkūrėjų, o dabar – šios kompanijos direktorių valdybos primininkas Bilas Geitsas tikina, kad jis būsimam Microsoft generaliniam direktoriui skirs pakankamai daug laiko, nepaisant šiuo metu vykdomos filantropinės veiklos. Kartu jis paneigė, kad kada nors vėl stos prie kompanijos vadovo vairo, nors spekuliacijos šia tema netyla.

Dell apsisprendė, ką daryti su kačių šlapimu atsiduodančiais ultrabookais. Nešiojamų kompiuterių Dell Latitude 6430u savininkai jau kuris laikas skundžiasi, kad šis ultrabookas skleidžia nemalonų kvapą, primenantį kačių šlapimą. Gamintojas jau apsisprendė, kad nepatenkinti vartotojai galės atnešti Latitude 6430u į techninio palaikymo skyrius, kur ši problema bus pašalinta – bus pakeistas žemiau klaviatūros esantis plastikas, ant kurio vartotojas darbo metu padeda delnus.

Apple ir Microsoft padavė į teismą Google, Samsung ir kitus Android šalininkus. Dar 2011 metais bankrutavo kompanija Nortel Network.  Jos intelektualinė nuosavybė buvo parduota aukcione. Tuomet apie 6000 patentų už 4,5 mlrd. įsigijo konsorciumas, vadovaujamas Apple ir Microsoft. Dabar, panašu, patentai pradėti naudoti prieš konkurentus: į teismą paduoti Android šalininkai Google, Samsung, HTC, LG, ZTE, Huawei, Asus ir kiti, kurie apkaltinti 7 patentų pažeidimu. Microsoft jau gauna licencines išmokas iš daugelio pagrindinių Android gamintojų. Kompanijai Apple, sėkmės atveju, tai būtų puiki galimybė įkasti nekenčiamai Samsung.

Publikuotas Call of Duty: Ghosts skirtas vaizdo klipas „Epic Night Out“. Activision pasamdė Holivudo aktorę Megan Fox, kurį sutiko dalyvauti Call of Duty: Ghosts reklaminėje kampanijoje. Tai gimė naujas vaizdo klipas, teigiantis, kad kiekviename iš mūsų gyvena karys. Aišku, kad jis save realizuotų, reikia įsigyti lapkričio 5 d. pasirodysiančią pirmojo asmens šaudyklę.

Nutekintos kai kurios Nexus 5 rastos Android aplikacijos. Kol nemažai žmonių laukia užsakytų Nexus 5, Internete jau spėjo pasirodyti jame įdiegtos aplikacijos. Android bendruomenės nariai išnaršė Google išplatintą Android KitKat gamyklinį atvaizdą ir kai kurias jame rastas aplikacijas pavertė tokiomis, kurias galima atsisiųsti ir įsidiegti. Tarp tokių galima rasti kalendorių, el. pašto programą, kameros aplikaciją, Google Search, naujoji Google Home paleidimo sąsaja, Google Keyboard, laikrodis ir t.t.

OpenBSD 5.4 nuo šiol pilnai palaiko Intel Sandy Bridge ir ARM platformas. Skirtingų nei Windows operacinių sistemų naudotojai vėl sulaukė gerų naujienų – nemokamai platinama OpenBSD atsinaujino iki versijos 5.4. Pastaroji gali pasigirti pilnu Intel Sandy Bridge, ARM Cortex-A8, Cortex-A9, Ti OMAP3/4 sistemų palaikymu. Atsisiųsti OpenBSD 5.4 galima, pasinaudojant šia nuoroda.

OS X Mavericks seka kiekvieną Mac kompiuterių savininkų judesį. Programinės įrangos kūrėjas Moshen Chan aptiko, kad Mac kompiuteriai su naujausia Apple operacine sistema OS X Mavericks neleidžia sistemai užmigti, jei tik sistema jaučia bet kokią vartotojo aktyvumą. Iš pradžių buvo manoma, kad tam naudojama iSight kamera, tačiau vėliau atskleista, kad tam reikalui aktyvuojamas apšvietimo daviklis, kuris ir seka bet kokį vartotojo judesį.

2014 m. didžioji dalis mobilių įrenginių naudos didesnes nei 10 megapikselių kameras. Kompanijos Largan Precision, kuri yra vienas didžiausių pasaulyje optinių modulių tiekėjų, vadovybė pranešė, kad kitąmet dauguma jos klientų ketina naudoti kameras, kurių raiška bus lygi (arba viršys) 10 megapikselių. Kaip taškų kiekio didėjimas įtakos gaunamų nuotraukų kokybę, kol kas neaišku.

Microsoft parodė, kas dedasi už jos archyvo sienų. Programinės įrangos gigantas Microsoft nuo 1989 metų archyvuoja viską, kas susiję su šios kompanijos istorija. Dabar mes galime pamatyti, ką per tiek laiko sukaupė korporacijos archyvas:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]