Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.11.05


Playstation 4 nepalaikys MP3, Audio CD ir technologijos DLNA. Gana netikėtą informaciją žurnalistai rado Sony konsolei PS4 skirtame dažniausiai užduodamų klausimų puslapyje. Pasirodo, šį mėnesį debiutuosianti PS4 nepalaikys (bent jau iš pradžių) tokių garso formatų, kaip MP3 ir Audio CD, taip pat media serverio technologijos DLNA. Tokiu būdu, Sony konsolės multimedia funkcionalumas bus ne pats plačiausias.

Steve Wozniak ragina Google ir Apple tapti draugais. Vienas ši Apple įkūrėjų Steve Wozniak su BBC žurnalistais pasidalino savo mintimis apie tai, kaip Apple turėtų bendrauti su Google. Jis tikisi, kad ateityje abi kompanijos taps jei ne draugais, tai bent jau partneriais. Giliai širdyje jis tikisi, kad ateityje gali įvykti abiejų kompanijų suartėjimas, nors ir pripažįsta, kad šiandien to naivu tikėtis, kad apie tai kalbėti lengviau, nei padaryti.

Apple paliko už iOS atsakingas viceprezidentas Henri Lamiraux. Beveik 23 savo gyvenimo metus Apple atidavęs Henri Lamiraux paliko kompaniją, rodo jo gyvenimo aprašymas socialiniame tinkle LinkedIn. Šis žmogus buvo atsakingas už programinės įrangos, kuri būdavo baziniu iOS pasirinkimu, kūrimą, klaidų šalinimą, kuravo naujų iOS funkcijų diegimą. Jis buvo vienas iš nedaugelio žmonių, kuris dirbo prie originalaus iPhone projekto, kuris buvo vainikuotas 2007 metais. Reikia tikėtis, kad šiam žmogui bus rasta tinkama pamaina.

Per metus Sony padidino išmaniųjų telefonų pardavimus 39,3%. Japonų kompanijos Sony ataskaita parodė, kad III ketvirtyje iš mobilių įrenginių pardavimų gautos pajamos padidėjo iki 4,271 mlrd. JAV dolerių, o tai yra beveik 40 proc. daugiau, nei prieš metus. Tiesa, Sony mobilių produktų ir sprendimų padaliniui tai nepadėjo gauti pelno – fiksuotas 9 mln. dolerių nuostolis.

BlackBerry mirtis artėja. Kompanijoje BlackBerry tvyro chaosas: jos būsimas pirkėjas – konsorciumas Fairfax, panašu, taip ir neišpirks kanadiečių gamintojo akcijų, finansiniai nuostoliai tik didėja (praėjęs ketvirtis atnešė apie 1 mlrd. dolerių nuostolių), o po nepavykusio sandorio atleistas BlackBerry vadovas Thorsten Heins, kuriam nepavyko kompanijos pastatyti ant kojų. Kaip reikalai klostysis toliau, galima tik spėlioti.

Samsung pratęsė Nokia technologijų licencijavimo laikotarpį dar penkeriems metams. Nokia pranešė, kad sutartis su Samsung dėl patentų licencijavimo pratęsta dar penkeriems metams. Tiesa, apie finansines sumas pranešta nebuvo. Pranešime taip pat rašoma, jog patentai kompanijai Nokia priklausys net ir po to, kai Microsoft už daugiau nei 7 mlrd. dolerių įsigijo jos mobilių įrenginių padalinį Nokia Devices & Services.

Motorola ėmė reklamuoti išmanųjį telefoną Moto G, žurnalistus kviečia į specialų renginį. Kompanija Motorola teminių portalų žurnalistams išsiuntinėjo pakvietimus, kuriuose minima lapkričio 13 d. Tuomet turėtų būti pristatytas išmanusis telefonas Moto G, kuris taps supaprastinta Moto X versija. Tai bus 4,5“ HD 720p ir 4 branduolių Qualcomm procesoriaus savininkas, kuriame vietos atsiras operacinei sistemai Android 4.3 Jelly Bean.

Mokslininkai į tekstilę integravo OLED ir LED. Tyrimų centro Holst Centre specialistai pademonstravo naują projektą, kuris savyje integruoja tekstilę, OLED ir LED. Mokslininkai pasirinko tokias elektrodų medžiagas, kad jas būtų galima lengvai deformuoti ir ištempti, nepažeidžiant jų funkcionalumo.

Nokia Lumia 800 tapo „nardymo čempione“. Neįtikėtina istorija mus pasiekė iš Švedijos. Viename iš šios šalies ežerų žmogus pametė savo išmanųjį tefloną Nokia Lumia 800. Šeimininko laimei, mobilus įrenginys buvo surastas. Negana to, išbuvęs po vandeniu net tris su puse mėnesio telefonas vis dar veikė. Tiesa, išvalymui ir išdžiovinimui teko paaukoti keturias dienas. Švedas surado tik vieną niuansą – kartais telefonas sugalvoja savarankiškai sumažinti garso lygį.

Po trijų metų visi LCD televizoriai turės LED pašvietimą. Kompanijos IMS Research analitikai teigia, kad 90 proc. 2013 metais išleistų televizorių (apie 207 mln. vienetų) turės LED pašvietimą, tuo tarpu visi kiti naudos fluorescencines lempas su šaltu katodu (CCFL). Tikimasi, kad po trijų metų LED sprendimai išstums savo konkurentus. Japonų kompanija Sharp jau dabar gamina tik LED LCD televizorius, tuo tarpu LG ir Samsung dar tik ketina tai padaryti.

Valve žaidimų kompiuteris Steam Machines bus pademonstruotas CES 2014. Iki to laiko apie 300 testuojų gaus Steam Machines prototipus, kuriuose bus įdiegtas Intel Core i7 (Haswell) procesorius ir nVidia GeForce GTX 780, operacinė sistema SteamOS, sukurta Linux pagrindu. Daugiau detalių galima sužinoti nebent kitų metų sausio mėnesio pradžioje prasidėsiančioje parodoje CES 2014.

valve-steam-machine-prototype

Pirminiai naujųjų iPad pardavimai viršijo ankstesnius rekordus. Nors Apple vis dar nepaskelbė, kiek naujų iPad buvo parduota per pirmąsias tris dienas, savo skaičius pateikė Piper Jaffey analitikas Gene Munster. Jei prieš metus iPad 4 ir iPad mini pardavimai per pirmas tris dienas siekė 3 mln., tai šiemet iPad Air ir iPad mini Retina galėjo pasiekti 3,5 mln. vienetų. Daugiausia prie sėkmės prisidėjo išplėstas šalių skaičius, kuriose iPad tapo prieinamas iš karto po debiuto. Prieš metus iPad 4 debiutavo 27 šalyse, tuo tarpu iPad Air – 50.

Android 4.4 KitKat gavo pažangų vaizdų redaktorių. Praėjusią savaitę anonsuotoje Android 4.4 KitKat be kitų naujovių buvo rastas ir gana galingas vaizdų apdorojimo redaktorius, kuris, be viso kito, leidžia apdoroti ir pilno dydžio nuotraukas. Ekspertų teigimu, ši naujovė tapo įmanoma po to, kai Google įsigijo kompaniją Snapseed, dirbančių vaizdų redagavimo programinės įrangos sferoje.

Instagram ėmė rodyti reklamą. Facebook priklausanti nuotraukų tarnyba Instagram amerikiečių vartotojams ėmė rodyti reklamą, tačiau pasirodė, kad ne visi tuo patenkinti – pasirodė daugybė skundų, kuriuose reiškiamas pasipiktinimas tokiais veiksmais. Facebook nepraneša, ar tai yra tik bandomasis laikotarpis, ar pilnavertis reklamos rodymo startas. Vis tik panašu, kad būtent taip Facebook bandys atgauti į Instagram investuotą 1 mlrd. JAV dolerių.

Paaiškėjo šalis, kurioje Windows Phone telefonai yra populiaresni nei iPhone. Kompanija Kantar Worldpanel teigia, kad ši šalis – tai Italija. Kartu pranešama, kad kas dešimtas išmanusis telefonas D. Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje turi operacinę sistemą Windows Phone. Pastaroji savo rinkos dalį turėtų padidinti po atnaujinimo GDR3 pasirodymo, kuris leis WP palaikyti 4 branduolių procesorius ir didelės raiškos ekranus. Tiesa, ar visa tai taps realybe po neseniai įvykusio iPhone 5S ir 5C debiuto, Kantar Worldpanel nesiryžo prognozuoti.

Android 4.3 atkeliauja į išmaniuosius telefonus Galaxy S III. Kompanija Samsung pradėjo platinti atnaujinimą Android 4.3 Jelly Bean, kurs skirtas buvusiam flagmanui Galaxy S III, o kiek vėliau – ir planšetofonui Galaxy Note II. Atnaujinimas atneš vartotojo sąsajos išvaizdą, identišką Galaxy S4, naują Samsung klaviatūrą, laikrodžio Galaxy Gear, technologijų TRIM ir ANT+ palaikymą, naujas GPU tvarkykles, pranešimų centro, S Voice patobulinimus ir t.t.

Surface planšetinius kompiuterius (ne)sėkmingai reklamuoja įvairios JAV garsenybės. Žinoma TV pokalbių šou vedėja Oprah Winfrey, matyt, buvo pamaloninta Microsoft atstovų, kad ryžosi per savo Twitter paskyrą išplatinti atitinkamo turinio žinutę, jos myli Surface ir net dvylika jų paruošė kalėdinėms dovanoms. Deja, pasirodė, kad Surface tinka tik dovanoms, o tai išduoda įrenginys, iš kurio rašyta žinutė.

oprah-winfrey-ipad

4 komentarai (-ų)

 1. Raimis parašė:

  O tai kada aš galėsiu atsinaujinti savo S3 iki 4.3 versijos?

  • guru parašė:

   kai tik bus išleistas atnaujinimas mūsų regionui, tada ir galėsi atsinaujinti.

 2. Raimis parašė:

  O tikslesnės info nėra? Nes viskas kapavyko rasti sammobile yra regionai be išleidimo datų.

  • guru parašė:

   kai kuriuos regionus atnaujinimai pasiekia po 2-3 mėnesių po jų pasirodymo, viskas nuo to regiono samsung darbuotojų ir operatorių priklauso, kaip greitai jie viskas išvers į reikiamą kalbą ir ištestuos. už tai ir niekas neskelbia tikslios datos.

   jei nėra didelio noro laukti, galima po užsienio puslapius ar ftp panaršyti ir atsisiųsti atnaujinimą rankytėmis.


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]