Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.11.07


Tūkstančiai vartotojų pasirašė peticiją, kad Galaxy Nexus gautų Android 4.4 KitKat. Nors kompanija Google pranešė, kad neketina išleisti dviejų metų senumo Galaxy Nexus atnaujinimo Android 4.4 KitKat, tačiau šio išmaniojo telefono savininkai tuo neliko patenkinti. Negana to, tūkstančiai jau pasirašė peticiją, kuria paieškos gigantas raginamas pakeisti savo poziciją. Pirmieji 17500 parašų netgi buvo atspausdinti ir nusiųsti Android kuruojančiam Google viceprezidentui Sundar Pichai.

Trumpa vizualizacija, kaip žaidimai keitėsi per paskutinius 30 metų. „Art of the Title“ grupe pasivadinę vaikinai nusprendė parodyti, kaip keitėsi žaidimų grafika per paskutinius 30 metų. Viskas pradedama senutėliu „Donkey Kong“ ir baigiama šiandieniniais projektais „The Last of Us“ ir „Tomb Raider“. Reikia pripažinti, kad pažanga visiškai akivaizdi. Ko gi sulauksime dar po 30 metų?

Per septynerius metus Sony pardavė 80 mln. konsolių Playstation 3. Japonų kompanija Sony pranešė, kad PS3 per visą savo egzistavimo laikotarpį buvo išplatintas 80 mln. tiražu. Tiesa, PS2 šie rodikliai daug didesni – pastarosios konsolės parduota net 150 mln. egzempliorių. PS3 buvo sukurta net 4332 skirtingų pavadinimų žaidimai. Žaidimų tinkle PlayStation Network šiuo metu užsiregistravę 150 mln. vartotojų, o PlayStation Store yra 72 tūkst. žaidimų ir jiems skirtų papildymų.

Los Andžele planuojama įvesti Internetą kiekvienai miesto rezidencijai ir verslo įstaigoms. Los Andžele planuojama imtis didelio masto projekto, kuris numato, kad optinis internetas bus įvestas kiekvienam miesto ribose esančiam namui, verslo ir valstybinei įstaigai. Tinklas, kuriame numatyta vieta ir viešiems Wi-Fi prieigos taškams, leis pasinaudoti 2,5 Mbps spartos internetu. Tikėtina, kad projektas, kuris kainuos apie 3-5 mlrd. dolerių, dalinai išsilaikys iš reklamos.

Iš SteamOS nebus jokios naudos, jei ji bus naudojama kaip normali Linux OS. Žmonės, kurie tikisi iš Valve operacinės sistemos SteamOS normalios Linux platformos, bus labai nusivylę. Valve paskelbė, kad normalių funkcijų, kurios prieinamos dabartinėse Linux sistemose (pavyzdžiui, Ubuntu, Fedora ir t.t.) būsimoje SteamOS nebus. Nerasime nei vaizdų peržiūros programų, nei kažko panašaus į „File Explorer“. Galbūt ateityje kažkas keisis, tačiau dabar SteamOS kuriama tik kaip žaidimų platforma. Viskas, kas nereikalinga, kuriama nebus.

Seagate anonsavo ploniausią 2,5“ formato 2 TB talpos kietą diską. Ploniausi 2,5“ formato kieti diskai buvo pristatyti pavasarį – jų storis sudaro vos 5 mm, talpa – 500 GB. Šį kartą pristatytas ploniausias 2 TB talpos 2,5“ kaupiklis. Jo storis sudaro 9,5 mm, jį išleido jau kuris laikas Seagate priklausantis Samsung kietų diskų gamybos padalinys. Kaupiklis palaiko SATA-III 6.0 Gbps sąsają, turi 32 MB spartinančios atminties. Jie bus naudojami išoriniuose diskuose Samsung M3 Portable ir P3 Portable.

3D spausdinimas su ledu. 3D spausdinimas nuostabus tuo, kad spausdinimui kaip medžiagą galima naudoti beveik viską. Galima atspausdinti picą, makaronų, tuo tarpu norintys paišdykauti jau yra sukūrę ir realiomis kulkomis šaudančių ginklų. Štai McGill universiteto (Kanada) atstovai spausdinimui panaudojo vandenį. Tam reikalui dar pridedama ledukų, o rezultatas gaunamas iš tiesų šaunus.

ice-3d-printing

Samsung 2014 metais išleistuose telefonuose raišką žada padvigubinti. Kitąmet korėjiečių gamintojas žada savo išmaniuosius telefonus aprūpinti AMOLED ekranais su 2560 x 1440 taškų (WQHD) raiška, kuriuose taškų viename colyje tankis sudarys 560 ppi. Tai maždaug du kartus daugiau, nei šiuo metu gali pasigirti dabartiniai flagmanai Galaxy S4 ir Galaxy Note 3. Dar daugiau, 2015 m. turėtų būtų pasiūlyti mobilūs įrenginiai su Ultra HD (3840 х 2160) raiška.

Teismas įpareigojo Google ištrinti nepadorias nuotraukas. Kompanija Google privalo ištrinti iš savo paieškos rezultatų nuotraukas, kuriose buvęs F-1 prezidentas Max Mosley užfiksuotas sekso vakarėlyje. Tokį verdiktą pateikė Prancūzijos teismas. Nuotraukose užfiksuotas M. Mosley dalyvavo sadomazochistiniame vakarėlyje. Google privalės iš savo paieškos sistemos pašalinti visas nuorodas į šiuos vaizdus, nors nuotraukas talpinantys puslapiai to daryti nėra įpareigoti. Google iš karto pareiškė, kad skųs tokį sprendimą kaip cenzūros ir žmogaus laisvių ribojimo apraišką.

max_mosley

Rasta Mac OS X Mavericks paieškos programos Finder „nulūžimų“ ir mirksėjimo priežastis. Pranešama, kad dėl visko kalta programėlė Google Drive, kuri naudojama milijonų vartotojų visame pasaulyje. Rekomenduojama laikinai išinstaliuoti šią programėlę, kol Google neišleis atnaujinimo. Tiems, kuriems negaila atsisakyti šios programos, gali pasinaudoti kitų „debesų“ talpyklų paslaugomis (pavyzdžiui, Dropbox).

Išeiviai iš HTC sukūrė kompaniją Kazam. Negana to, jau dabar savo asortimente turi 7 išmaniuosius telefonus, kurie dirba su „grynakrauju“ Android 4.2 Jelly Bean. Kompanija gali pasigirti pažangiu techniniu palaikymu: specialistai galės nuotoliniu būdu prisijungti prie kiekvieno Kazam telefono ir padėti pašalinti kilusią problemą. Be to, vartotojai galės nemokamai pakeisti ekraną, jei per pirmus naudojimo metus jis bus sudaužytas. Techninės specifikacijos nėra labai aukšto lygio, kadangi telefonai priklauso nebrangių kategorijai, nors didžiausias jų turi 5“ ekraną.

kazam-smartphones

Google vėl planuoja imtis įdomių naujovių. Google sugalvojo, kaip sujungti praktiškai nesujungiamus dalykus ir aplenkti Facebook. Jau 2014 metais Android KitKat išmaniųjų telefonų vartotojai, sulaukę skambučio iš Google+ vartotojo, ekrane matys profilio fotografiją. Aišku, su sąlyga, jei abonentas taip pat turi Android KitKat įrenginį ir Google+ paskyrą. Tiesa, šią opciją reikės įjungti patiems, be to, ji neveiks nežinomų numerių atveju.

Paaiškėjo, kodėl kai kuriuos iPhone gamina ne Foxconn. Kompanijos J.P. Morgan analitikų teigimu, kompanija Apple atidavė dalį iPhone užsakymų taivaniečių Wistron, kadangi Foxconn nesugebėjo susidoroti su dideliu broko procentu. Savo laiku iPhone 5 kentėjo nuo „Sleep/Wake“ mygtuko defekto, prasto Wi-Fi ryšio bei baterijos neilgo laiko ir t.t. Norėdama apsidrausti, Apple dalį iPhone gamybos perkėlė į kitas kompanijas. Tas pats nutiks ir su iPad mini, kurio gamyba nuo kitų metų turėtų užsiimti Compal.

Call of Duty: Ghosts per pirmas 24 valandas po debiuto uždirbo 1 mlrd. JAV dolerių. Leidėjas Activision pranešė, kad neseniai debiutavusi šaudyklė CoD: Ghosts per pirmą parą pasiekė rekordą – uždirbo 1 mlrd. dolerių. Tiesa, šie skaičiai atspindi ne žaidėjų nupirktą kiekį, bet tas kopijas, kurias įsigijo mažmeninės prekybos taškai. Bet kokiu atveju, pinigai jau įkrito į Activision pajamų krepšelį, taigi eilinę Call of Duty dalį vėl galima vadinti bestseleriu, nepaisant kritikų komentarų, kad serija išsikvepia.

Sony išplatino net keturis PlayStation 4 vaizdo klipus. Naujos kartos Sony konsolės PS4 debiutas jau ne už kalnų, tad gamintojas ėmėsi aktyvesnių reklaminių veiksmų – išleisti keturi vaizdo klipai, pasakojantys apie konsolę ir jai skirtus žaidimus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]