Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.11.14


Naujasis iPad mini su Retina ekranu išardytas. Vos tik prekyboje pasirodė antros kartos iPad mini, juo iš karto susidomėjo iFixit „skerdikai“. Paaiškėjo, kad viduje įdiegta 24,3 Wh baterija (pirmos kartos versija – 16,3 Wh), o tai leido išlaikyti tą patį autonominio darbo laiką (10 val.), net ir įdiegus galingesnį procesorių bei didesnės raiškos ekraną. Deja, „remontuojamumo“ balas sudaro vos 2 iš 10 (tiek pat surinko ir iPad Air). Kas geresnio viduje, galima matyti vaizdo klipe:

Kindle Fire HDX 8,9 suremontuoti žymiai lengviau, nei Apple planšetes. iFixit specialistai išardė visai neseniai prekyboje pasirodžiusią Amazon planšetę Kindle Fire HDX 8.9 ir konstatavo, kad sukurti mobilų įrenginį galima ir neaukojant galimybės lengvai jį suremontuoti. Skirtingai nei iPad mini Retina ar iPad Air, naujoji Amazon gavo 7 balus iš 10. Iš sunkiau išsiardančių dalių yra baterija, kuri patikimai priklijuota prie korpuso, o brangiausiai atsieitų ekrano remontas.

Microsoft aktyviai testuoja Windows Phone 8.1. Kompanijų Microsoft ir Nokia specialistai šiuo metu testuoja įvairias Windows Phone 8.1 versijas. Planuojama, kad jos WP8 įrenginius pasieks 2014 metų II ketvirtyje. Pirmuoju serijiniu išmaniuoju telefonu su nauja mobilia platforma turėtų tapti Nokia Lumia Black, kuris pasirodys kitų metų pradžioje. Vienu iš WP 8.1 ypatumų bus galimybė sinchronizuotis su Windows 8.1 įrenginiais.

LG pademonstravo, kaip išmanusis telefonas G Flex pats „išsigydo žaizdas“. LG G Flex yra pirmasis kompanijos telefonas, gavęs išlenktą ekraną. Tačiau tai nėra vienintelis jo privalumas. Gamintojo teigimu, telefono nugarėlė padaryti iš specialios medžiagos, kuri savaime „užgydo“ atsiradusios nedidelius įbrėžimus. Kaip tai atrodo, gamintojas pademonstravo vaizdo klipe:

Android aplikacijas išversti į kitas kalbas bus lengviau. Kompanija Google pranešė, kad tarnyba „App Translation Service“ nuo šiol bus prieinama visiems Android kūrėjams. Ši buvo pristatyta renginyje I/O 2013, ir iki šiol vyko pilotinis testavimas. Tačiau rezultatai buvo tokie geri, kad Google leido naudotis šia tarnyba visiems. Tai leidžia kūrėjams savo aplikacijas pradėti platinti ir kituose reginuose, o tai smarkiai išplečia klientų bazę.

JAV teismas nusprendė, kad per P2P siunčiami duomenys negali būti laikomi privačiais. Potencialus precedentas gali būti suformuotas po JAV Vermonto teisėjo sprendimo. Buvo nuspręsta, kad duomenis, kuriais dalinamasi per P2P tinklus, neturėtų būti laikomi privačiais. Sprendimas buvo paskelbtas byloje, kurioje  trys žmonės kaltinami platinę vaikų pornografiją. Kaltinamieji norėjo įrodyti, kad policija duomenis surinko nelegaliai, pažeisti teisę į privatų gyvenimą. „Viešai prieinami failai neturėtų būti laikomi privačiais“, – pareiškė teisėja Christina Reiss.

Motorola oficialiai pristatė įvairiaspalvį Moto G už $179. Išmanusis telefonas gavo 4,5 (1280 x 720) ekraną, 4 branduolių 1,2 GHz procesorių Qualcomm Snapdragon 400, 8 GB kaupiklį (+50 GB „debesyje“ Google Drive), 5 MP kamerą su LED blykste, 2070 mAh bateriją. Kaina JAV sudaro vos $179 (465 lt), 16 GB versija kainuoja $199. Vartotojui bus prieinama net 19 skirtingų spalvų nugarėlių. Pažadėta, kad Moto G gaus atnaujinimą Android 4.4 Kitkat kitų metų sausio mėnesį.

Samsung pradeda prekiauti nebrangiu Galaxy Core Plus. Išmanusis telefonas gavo 2 branduolių 1,2 GHz procesorių, 4,3“ įstrižainės 800 х 480  raiškos ekraną (217 ppi), 768 MB RAM (jo pirmtakas Galaxy Core – 1 GB RAM), 4 GB kaupiklį, microSD skaitytuvą (iki 64 GB), 5 MP kamerą su LED blykste ir autofokusu, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth ir NFC, Android 4.2 Jelly Bean. Telefono kaina sudaro $269 (700 lt). Kada Galaxy Core Plus pasirodys Europoje, gamintojas nepraneša.

Sony Xperia Z1S anonsas turėtų įvykti lapkričio 26 d. Tai bus kiek patobulinta dabartinio flagmano Xperia Z1 versija, o lyginant su Japonijoje platinamu Xperia Z1f, naujoje versijoje daugiausia pokyčių bus susiję su dizainu. Išmanusis telefonas gaus 4,3“ HD 720p ekraną, 2,2 GHz Snapdragon 800, 2 GB RAM, 16 GB kaupiklį, microSD, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC, GPS, 20,7 MP ir 2,2 MP kameras, Android 4.2.2 Jelly Bean.

Apple ruošia naują procesorių būsimam iPhone 7. Gandai teigia, kad Apple jau paruošė dirvą naujojo procesoriaus Apple A9 gamybai. Pastarasis turėtų būti diegiamas būsimose iPhone, iPad ir kitų mobilių įrenginių versijose. Teigiama, kad sutartys dėl naujų mikroschemų gamybos sudarytos su kompanijos Globalfoundries ir Samsung. Prie procesoriaus Apple A8 šiuo metu turėtų darbuotis TSMC, tačiau Apple jau galvoja kelerius metus į priekį. Naująjį procesorių A9 turėtų gauti iPhone 7, kurio premjera numatyta 2015 m.

nVidia bandys įtikinti Linux naudotojus, kad 32 bitų programų amžius baigiasi. nVidia pranešė, kad CUDA ir OpenCL technologijos 32 bitų Linux sistemose daugiau nebus palaikomos. nVidia tokį žingsnį motyvuoja tuo, jog šiandien kompanijos vaizdo plokštės kompiuteriuose su OS Linux sutinkamos labai retai. Kartu pabrėžta, kad CUDA palaikymas Linux sistemose, sukurtose 32 bitų ARM architektūros pagrindu, ir toliau bus tęsiamas.

Yahoo vadovė Marissa Mayer supykdė eilę kompanijos darbuotojų. Yahoo „blondinė“ šį kartą kompanijos nemalonę užsitraukė dėl įvestos reitingavimo sistemos (pastaroji, pavyzdžiui,  įdiegta Microsoft, tačiau jos ketinama atsisakyti). Darbuotojai sunerimę, kad nauja sistema vers konkuruoti tarpusavyje, o ne bendradarbiauti. Prasčiausius reitingus turintys darbuotojai paprastai atleidžiami kaip neefektyvūs arba kaip paprasčiausiai nepritampantys prie kompanijos.

yahoo-ceo-marissa-mayer

Need for Speed: Rivals sudėtingo siužeto negaus. Žaidimo Need for Speed: Rivals kūrybinis vadovas Craig Sullivan teigė, kad žaidimo istorija bus maksimaliai paprasta, kadangi pagrindinė siužeto užduotis – papildyti žaidybinį procesą. „Mes darome ne naują „Titaniką“, o lenktinių projektą. Duokite man istoriją, kuri paaiškina, kodėl aš vairuoju ir kokios mano veiksmų pasekmės“, – pareiškė NFS: Rivals kūrėjas.

Microsoft dirba prie firminio išmaniojo telefono, nepaisant sandorio su Nokia. Panašu, kad programinės įrangos gigantas nori atiduoti vartotojų teismui savo firminį telefoną, kol sandoris su Nokia bus baigtas, t.y. dar iki 2014 metų I ketvirčio. Šiuo metu antimonopoliniai įstatymai neleidžia Microsoft neleidžia dirbti kartu su Nokia, kol sandoris nebaigtas, taigi naujasis „Surface Phone“ (arba kitaip besivadinantis įrenginys) turėtų tapti soliniu Microsoft projektu.

Minecraft: The Story of Mojang nuo šiol galima pasižiūrėti per Youtube. Dokumentinė kino juosta buvo pristatyta Xbox Live vartotojams dar prieš metus. Tuomet visa tai gana greitai paplito per The Pirate Bay (įdomu tai, kad prie to prisidėjo patys prodiuseriai), tačiau jei netyčia nematėte, dabar jį galima pamatyti per Youtube. Filmas pasakoja apie Minecraft kūrėją Markus “Notch” Persson bei žaidimo kūrimo procesą nuo pradžių iki pabaigos. Jei esate Minecraft gerbėjas arba tiesiog labai mėgstate žaidimus (ir suprantate angliškai), visa tai tikrai verta pažiūrėti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]