Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.11.15


Apple išleido atnaujinimą iOS 7.0.4. iPhone ir iPad savininkai jau gali atsisiųsti iOS 7 atnaujinimą 7.0.4. Jame galima rasti ne tik saugumo spragų pataisymų, tačiau ir patobulinimų, susijusių su Spotlight paieškos sistema, „debesų“ tarnyba iCloud, sinchronizuojančia Safari slaptažodžius ir kredito kortelių duomenis tarp įvairių Apple įrenginių, FaceTime vaizdo skambučių problema ir kt.

Išeiviai iš Nokia lapkričio gale pristatys savo firminį išmanųjį telefoną. Nors daug kas tvirtino, kad rinkoje daugiau vietos jokiai kitais mobiliai OS nėra, tačiau tuo netiki suomių Jolla. Sudaryta iš buvusių Nokia darbuotojų kompanija lapkričio 27 d. pristatys pirmąjį išmanųjį telefoną su OS Sailfish. Jis gaus 4,5“ (960×540) ekraną, 8 MP kamerą, 16 GB kaupiklį, 4G LTE. Kaina – 399 eurai. Palyginimui, Moto G kaina Europoje sudarys 179 eurai.

Kinai klonuoja ne tik užsienio, bet ir savų kompanijų produkciją. Neseniai pasirodė praktiškai ideali išmaniojo telefono Xiaomi Mi3 kopija. Ji vadinasi No.1 M3, turi 5“ HD 720p ekraną, 4 branduolių 1,5 GHz MediaTek procesorių, 13 MP ir 5 MP kameras, 2 GB RAM, 32 GB kaupiklį, Android 4.2, storis sudaro 8 mm. Kaina – 200 dolerių, arba apie 130 dolerių pigiau, nei originalas su 5“ Full HD ekranu ir Snapdragon 800, 2 GB RAM ir 16 GB kaupikliu.

JAV valdžia pripažino su 3D spausdintuvais sukurtus ginklus mirtinais. JAV valdžios institucijos nusprendė išsiaiškinti, ar su 3D spausdintuvu sukurti ginklai iš tikrųjų gali būti laikomi mirtinais. Ir išsiaiškino. Atsakymas – taip. Buvo išbandytas pirmasis plastikinis pistoletas Liberator, kurio brėžiniai rasti Internete. Jį atspausdinti nesudėtinga; sužaloti mirtinai žmogų taip pat paprasta. Dabar JAV teisėsauga suka galvas, ką daryti, kadangi toks ginklas lengvai apgaus metalo detektorius.

Naujame teismo procese Apple nori iš Samsung 380 mln. dolerių kompensacijos. Kaip visuomet, Samsung kaltinama nukopijavusi iPad ir iPhone, o už patirtą žalą reikia sumokėti. Galbūt korėjiečių gigantas ir sutiktų, tačiau tik maždaug 52 mln. dolerių suma. Aišku, viskas priklausys nuo prisiekusiųjų teismo verdikto. Naujas teismo procesas nusimato 2014 metų kovo mėnesį. Tuomet Apple dar kartą bandys uždrausti Samsung mobilių įrenginių importą į JAV teritoriją.

IBM leis kiekvienam norinčiam pasinaudoti superkompiuteriu Watson. Pastarasis išgarsėjo, kai laimėjo prieš JAV eruditus viktorinoje Jeopardy. Tačiau Watson – ne žaisliukas, o sudėtingas programinis – aparatinis kompleksas, kuris leis atlikti kompleksinius skaičiavimus. IBM pareiškė, kad superkompiuterio galia galės pasinaudoti praktiškai kiekviena to norinti firma. Tai įvyks 2014 metais.

Pasirodė naujas žaidimo Infamous: Second Son vaizdo klipas. Naujasis konsolei Playstation 4 projektas turi dar vieną žaidybinį vaizdo klipą, demonstruojantį žaidimo mechaniką bei tam tikras pagrindinio herojaus galias. Galutinės versijos, tiesa, ar teks palaukti iki kitų metų vasario mėnesio.

Acer pristatė hibridinį planšetinį kompiuterį TravelMate X313. Pastarasis gavo Ivy Bridge architektūros procesorių Core i5-3339Y, 11.6“ (1366×768) ekraną, 4 GB RAM ir 120 GB kaupiklį, USB 3.0, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 5 MP kamerą, Windows 8.1. Korpuso storis – 9,75 mm, svoris – 970 gramų. Kaina sudaro $949. Palyginimui: Surface Pro 2 su Core i5 (Haswell), 10,6“ Full HD ekranu ir 128 GB kaupikliu kainuoja $999.

Gionee GPad G3 – pigiausias pasaulyje planšetofonas. Dar vakar 4 branduolių procesoriai buvo tik flagmanų nuosavybė, tačiau dabar kinų kompanija Gionee Indijos rinkoje telefoną GPad G3 su tokiu procesoriumi siūlo už $157 (410 litų). Negana to, įrenginys gavo 5,5“ ekraną, taigi gali būti laikomas pigiausiu planšetofonu pasaulyje. Ekrano raiška – 854×480 taškų, 1 GB RAM, 4 GB kaupiklis, 5 MP kamera, microSD, 2250 mAh baterija, Android 4.2.

Xbox One yra didesnis už Playstation 4 tiesiogine to žodžio prasme. Vokiečių entuziastams pavyko gauti serijinį Xbox One modelį, kuris buvo iš karto palygintas su PS4. Nors popieriuje Microsoft konsolė yra didesnė nei Sony produktas, tačiau realybėje, palyginus vieną šalia kitos, Xbox One atrodo tiesiog masyvi. Beje, reikia pastebėti, kad PS4 maitinimo blokas yra integruotas, kai tuo tarpu Xbox One atveju jis yra išorinis.

xbox-one-massive-vs-ps4

Dėl NSA skandalo kenčia JAV kompanijų verslas Kinijoje. Ekspertai daug ginčijosi, kaip NSA skandalas dėl visuotinio sekimo įtakos JAV kompanijų veiklą. Pasirodo, neigiamų pasekmių ilgai laukti nereikėjo. Korporacijos IBM ir Cisco pranešė, kad turi sunkumų, pardavinėjant Kinijoje savo produkciją. Cisco atveju pajamos šioje šalyje praėjusį ketvirtį krito apie 10 proc., tuo tarpu IBM – dar daugiau, apie 22 proc.

Pranešama, kad Microsoft valdyba jau pasirinko naująjį kompanijos vadovą. Kinų puslapio WPDang teigimu, juo turėtų tapti vienas iš Microsoft aukščiausio lygio vadovų Kevin Turner, kuris atsisės į dabartinio prezidento Steve Ballmer kėdę. Tačiau tai dar ne viskas. Pranešama, kad po dviejų – trijų metų jo vietą gali užimti buvęs Nokia vadovas Stephen Elop, kuris, anot šaltinio, yra antras sąraše po Kevin Turner.

Kevin-Turner-Microsoft

Google prisipažino, kad vyriausybės ją tiesiog bombarduoja savo užklausomis. Naujausia Google ataskaita rodo, kad įvairių šalių užklausimai dėl vartotojo privačių duomenų per paskutinius 3 metus padvigubėjo. Daugiausia kreipiasi JAV, už jos gana smarkiai atsilieka Indija, Vokietija, Prancūzija, D. Britanija, Brazilija. Pranešama, kad 83 proc. JAV institucijų užklausų patenkinama.

Playstation 4 sulaukė debiutinio vaizdo klipo. Sony išleido vieną geriausių PS4 reklaminių vaizdo klipų. Pastarajame gyvas pasaulis apraizgytas epizodais ir personažais iš tokių žaidimų, kaip Killzone: Shadow Fall, Knack, Assassin’s Creed 4: Black Flag, Watch Dogs ir kt.

„South Park“ parodija apie Xbox ir Playstation gerbėjų kovą. Jau visai greitai pamatysime naujos kartos konsolių Xbox One ir Playstation 4 debiutą. Ir jau dabar ne juokais verda aistros tarp dviejų stovyklų gerbėjų. 17-tas „South Park“ epizodas „Black Friday“ (Juodasis penktadienis) – tai tokių kovų parodija. Deja, nauja serija neturi reikiamo kodo, kurį būtų įterpti kituose puslapiuose, taigi visi norintys gali apsilankyti South Park Studios sveitainėje.

6 dalykai, kuriuos Nokia 3310 daro geriau nei iPhone. Turbūt nemažai mūsų skaitytojų buvo susidūrę su kultiniu Nokia 3310. Tai buvo toks pats populiarus įrenginys, kaip šiandien iPhone. Nokia mobilus telefonas jau ne kartą lygintas su naujesniais modeliais, ir štai dar vienas iš jų. Galbūt kas nors žino 6 dalykus, kodėl iPhone geresnis nei senolis Nokia 3310?

Nokia-3310-Better-than-iPhone

Vienas komentaras

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Ta PS 4 reklama tikrai gera !


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]