Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.11.18


Suremontuoti PlayStation 4 yra pakankamai lengva ir paprasta. Praėjus vos keletui valandų po žaidimų konsolės PlayStation 4 debiuto amerikiečių rinkoje, iFixit išardė Sony produktų. Pateiktas balas iš tiesų aukštas – 8 balai iš 10. Tokį verdiktą nemaža dalimi lėmė universalus kietas diskas ir klijų nebuvimas. Tiesa, norint išvalyti aušinimo sistemos ventiliatorių, teks išardyti didžiąją dalį konsolės. Taip pat išsiaiškinta, kad šiuo metu PS4 nepalaiko išorinių USB kaupiklių, negali atkurti CD ir MP3 diskų.

Per pirmą parą parduota virš 1 mln. Playstation 4. Kompanija Sony pasigyrė, kad per pirmą parą per debiuto prekyboje parduota virš milijono PS4 egzempliorių. Tai leido pamušti Playstation 2 rekordą – 900 tūkst. vienetų per pirmą parą. Iki metų pabaigos gali būti parduota tiek pat PS4, kiek iki Nintendo Wii U nuo pat 2013-ųjų pradžios – t.y. apie 4 mln. vienetų. Pati Sony iki Naujųjų ketina realizuoti 3 mln. Playstation 4.

Beveik pusė procento konsolių Playstation 4 neveikia, aiškėja priežastys. Iš karto po Sony konsolių PS4 pardavimų pradžios nemažai vartotojų ėmė skųstis, kad ji neveikia. Sony pripažino, kad dėl defekto „serga“ apie 0,4% konsolių. Nemažai PS4 tiesiog netransliuoja vaizdo į televizorių. Šaltiniai, artimi PS4 surenkančiai Foxconn, teigia, kad tokia problema atsirado dėl gamykloje įvykdyto sabotažo. Teigiama, kad vienas iš Foxconn darbuotojų rašė, jog brokas buvo padarytas dėl blogo darbdavio elgesio su jais.

HTC M8 gaus 5“ ekraną ir 4 branduolių Snapdragon 800. Naujasis HTC flagmanas gaus Full HD raiškos ekraną (440 ppi) su procesoriumi Qualcomm Snapdragon 800, operacinę sistemą Android 4.4 KitKat. Išmaniojo telefono pasirodymas laukiamas 2014 metų I ketvirtyje. Tiesa, iki to laiko konkurentai gali pasiūlyti 8 branduolių procesorius ir QWHD raiškos ekranus turinčius modelius.

Pirmą kartą Android planšetinių kompiuterių gamintojai uždirbo daugiau nei Apple. Kompanijos Morgan Stanley analitikų teigimu, Android planšetinių kompiuterių gamintojai pirmą kartą per visą planšečių istoriją uždirbo daugiau, nei tai padarė Apple, rodo III ketvirčio statistika. iPad uždirbo 46,2% visų iš planšetinių kompiuterių pardavimų gautų pajamų, tuo tarpu Android planšetės uždirbo 46,8%. Kiekybine išraiška Android planšečių pranašumas didesnis – 66,7% prieš 29,7%.

Išmanusis telefonas Galaxy S III mini Crystal Edition papuoštas Svarovskio kristalais. Vokietijos rinkai kompanija Samsung pristatė naują Galaxy S3 mini modifikaciją, turinčią 166 Svarovskio kristalus ir skirtą gražiosios lyties atstovėms. Kaina sudaro 299 eurus (apie 1035 litus). Techninė dalis, lyginant su originalu, nepasikeitė: dviejų branduolių 1 GHz ST-Ericsson NovaThor U8420 (Cortex-A9) procesorius ir 4“ 800×480 Super AMOLED ekranas.

Samsung Galaxy S III mini Crystal Edition

Kompanija OCZ papasakojo apie SSD kaupiklių rinkos perspektyvas. Kompanijos OCZ Technology atstovai teigia, kad SSD rinka ir toliau augs. Vis dažniau ne tik paprastų vartotojų, bet ir verslo atstovų pereina prie SSD, daug jų diegiama į duomenų centrus. Nors OCZ didžiąją dalį tokių kaupiklių gamina su SATA sąsaja, tačiau didėja jų kiekis su PCI Express (RevoDrive serija). Šiuo metu OCZ vis daugiau dėmesio skirs ne pigiems, bet aukščiausios klasės kaupikliams (Vector serija).

Mozilla ruošia naują Firefox vartotojo sąsają „Australis“. Kompanija Mozilla šiuo metu testuoja naują Firefox sąsają „Australis“, kuris ateityje gali pakeisti tą, kuri naudojama dabar. Jau šį pirmadienį Nightly kanale turėtų pasirodyti nauja Firefox versija, kurioje bus galima susipažinti su šia naršykles naujove. „Australis“ turėtų gauti Firefox 29, pasirodysianti kitų metų balandžio viduryje.

australis-firefox-ui

Lenovo ultrabookas Yoga 11S gavo Intel Haswell procesorių. Dar šių metų pradžioje anonsuotas ultrabookas Lenovo Yoga 11S, išsiskiriantis tuo, jog jo ekranas gali būti apverčiamas 360 laipsnių kampu, buvo šiek tiek modernizuotas. Dabar jis turi dviejų branduolių Intel Core i5-4210Y (1,9 GHz) procesorių su Haswell architektūra ir Intel HD Graphics 4200 grafikos posistemę. Bazinė konfigūracija su 4 GB RAM ir 128 GB SSD kaupikliu kainuoja $799 (2070 litų). Naujokas turėtų pasižymėti didesniu baterijos darbo laiku, nei pirmtakas su Ivy Bridge procesoriumi.

FCC Speed Test aplikacija prieinama Android vartotojams. JAV Federalinė komunikacijų komisija (FCC) išleido oficialią aplikacijos „Speed Test“ versiją, kuri prieinama Google Play. Pastaroji matuoja duomenų perdavimo spartą per mobiliojo ryšio ir Wi-Fi tinklus. Aplikacija periodiškai pasileidžia fone (tai galima padaryti ir rankiniu būdu) ir atlieka automatinius matavimus, kai įrenginys nenaudojamas. Kas mėnesinis persiunčiamų duomenų limitas – 100 MB. Jei galvojate, kad negaunate tos spartos, kuri pažadėta, FCC Speed Test leis tai pamatyti.

CŽV renka duomenis apie piniginius pervedimus per Western Union. Nors paskutiniu metu dažniausiai kritikuojama NSA dėl visuotinės interneto vartotojų sekimo programos, tačiau aiškėja, kad panašiai veikia ir CŽV. Pastaroji renka informaciją apie finansines transakcijas per Western Union. Domina ne tik siuntėjai, bet ir gavėjai. Oficialiai teigiama, kad taip bandoma kovoti su teroristinėmis organizacijomis. Pranešama, kad surinkta informacija saugoma apie porą metų.

Facebook išleido atnaujintą aplikaciją Messenger. Kūrėjai labai daug pasistengė su Android skirta versija, kuri dabar pasižymi spartesne vartotojo sąsaja, leidžia patikimiau keistis pranešimais tarp mobilių vartotojų. Taip pat Facebook Messenger prieinamas daug plačiam iOS mobilių įrenginių savininkų ratui. Nauja versija prie draugo ikonos rodo, kad naudoja Messenger aplikaciją. Norint parašyti pranešimą, dabar užtenka žinoti žmogaus telefono numerį (tam reikalui reikės vienkartinio patvirtinimo). Atsisiųsti galima iš čia.

Samsung sprendimas plagijuoti pakenkė Apple prekinio ženklo galiai. Būtent taip teisme kalbėjo Apple viceprezidentas Phil Schiller. Jog teigimu, korėjiečių elektronikos giganto sprendimas nepaistyti autorinių teisių ir intelektualinės nuosavybės padarė didelę žalą ne tik amerikiečių finansiniams rodikliams, tačiau ir neigiamai įtakojo Apple prekinį ženklą vartotojų akyse. „Aš buvau tiesiog šokiruotas. Jie tiesiog ėmė ir nukopijavo iPhone. Tai susilpnino Apple įvaizdį pasaulio akyse.“

Prekyboje pasirodė žaidimas Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition. Studija Overhaul Games pranešė, kad prekyboje debiutavo kultinio žaidimo perdaryta versija Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition. Kultinės dalies, pasirodžiusios dar 2000-aisiais, naujasis leidimas kainuoja $24,95. Žaidimas ir jam skirtas priedas gavo plačiaekranių monitorių palaikymą, foninius aukštos raiškos vaizdus, patobulintą vartotojo sąsają ir navigaciją, eilę pakeitimų žaidimų procese, taip pat 30 naujų lokacijų ir 4 naujus personažus bei daug ką kita.

Gandas: Apple įsigijo kontrolerio Kinect kūrėjus. Izraelio finansų leidinys Calcalist pranešė, jog Apple įsigijo kompaniją PrimeSense. Ši projektuoja puslaidininkius ir kuria sensorius, kurie skirti trimačių objektų analizei. Sandorio suma sudaro $345 mln. Abi pusės nuo komentarų susilaiko. PrimeSense žinoma kaip pirmos kartos Kinect kūrėja. Vėliau Microsoft, pareiškė, kad antros kartos (ir vėlesnius) Kinect kurs pati. Ekspertų teigimu, Apple galėtų pasinaudoti PrimeSense technologijomis, kurdama savo televizorių.

Google Play Music prieinama ir iOS mobiliems įrenginiams. Nors muzikinė tarnyba Google Play Music sistemose su Android debiutavo dar prieš pusmetį, tačiau tik dabar ji prieinama operacinės sistemos iOS savininkams. „Debesų“ saugykloje galima laikyti iki 20 tūkst. muzikinių kompozicijų, kurios sinchronizuojamos tarp įvairių įrenginių. Šiuo metu Google muzikinė kolekcija apima apie 18 mln. įrenginių. Atsisiųsti iOS skirtą Google Play Music galima iš iTunes.

google-play-music-ios

Vienas garsiausių Anonymous ir LulzSec haktyvistų gali būti nuteistas 10 metų kalėjimo. Dar 3 metus po to Jeremy Hammond būtų atidžiai stebimas, ar nevykdo neteisėtos veiklos. 28 metų hakeris dar nuo 2012 metų kovo mėnesio sėdi kalėjime ir laukia galutinio teismo nuosprendžio. Jei bus skirta prokurorų siūloma maksimali bausmė, Jeremy Hammond tektų be kompiuterio išbūti dešimt metų.

Naująjį Facebook duomenų centrą elektra aprūpins vėjo jėgainė. Socialinis tinklas pranešė, jog jos naujasis duomenų centras (DC) Ajovos valstijoje (JAV) bus visiškai aprūpinamas tik ekologiškai švaraus energijos šaltinio – vėjo. Jėgainės galingumas sudarys 139 MW, o to pilnai užteks DC poreikiams. Pastarasis bus pradėtas eksploatuoti 2015 m. Anksčiau svarstyti planai statyti atominę elektrinę buvo pakeisti dėl Žaliųjų protestų. Iki 2015 m. Facebook ketina 25 proc. savo DC aprūpinti ekologiškai švaria energija.

Steve Ballmer papasakojo, kaip jis nusprendė palikti Microsoft. Steve Ballmer teigė, kad nors jis sutinka, jog „jam patinka viskas, ką jis daro, tačiau geriausias būdas Microsoft žengti į naują erą – turėti naują lyderį, padėsiantį paspartinti permainas.“ „Galbūt aš esu senosios eros emblema, ir aš turėčiau pasitraukti“, – teigė jis. Sprendimas pasitraukti buvo priimtas 2013 metų gegužės mėnesį, vaikščiodamas Londono (D. Britanija) gatvėmis. Buvo parašyta apie 40 atsistatydinimo laiškų juodraščių, kol  pagaliau suprato, kad laikas trauktis. Gegužės pabaigoje jis pirmą kartą prasitarė Microsoft valdybos nariui Brad Smith, kad galbūt jau laikas trauktis. Vėliau tai pasakė Bilui Geitsui, kuris Steve Ballmer palaikė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]