Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.11.19


nVidia pristatė savo galingiausią spartintuvą Tesla K40. Kompanija nVidia tapo kelių garsių anonsų epicentre. Iš pradžių gamintojas pristatė savo skaičiavimų flagmaną Tesla K40 su 2880 CUDA branduolių ir 12 GB GDDR5 atmintimi. Vėliau buvo pranešta apie bendradarbiavimą su IBM, su kuria bus kuriami superkompiuteriai, turintys Tesla spartintuvus ir naujuosius Power8 procesorius.

Microsoft išleido aplikaciją, leisiančią kurti modelius 3D spausdinimui. Aplikacija „3D Builder“ leidžia kurti ir peržiūrėti tūrinius modelius. Galima rasti paruoštų objektų biblioteką, kurią galima redaguoti patiems. Pastaroji aplikacija turėtų išnaudoti į Windows 8.1 integruotą 3D spausdinimo funkcionalumą. „3D Builder“ galima nemokamai atsisiųsti iš Windows Store.

3d-builder-Win81

Išeiviai iš kinų kompanijos Oppo kurs išmaniuosius telefonus kartu su kompanija Cyanogen. Buvęs Oppo viceprezidentas Pete Lau pranešė apie savo išėjimą iš kompanijos bei bendradarbiavimą su Steve Kondik, kompanijos Cyanogen įkūrėju ir projekto CyanogenMod vadovu. Pareikšta, kad jie kartu užsiims telefonais, kuriuose bus apjungta puiki programinė įranga ir pažangiausios techninės specifikacijos. Užsiminta apie telefoną, kuris gaus dar neanonsuotą 4 branduolių 2,5 GHz procesorių Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974AC).

Rusijoje cenzoriai įtraukė socialinį tinklą Google+  į blokuojamų puslapių sąrašą. Kaimyninėje šalyje jau kuris laikas veikia uždraustų puslapių registras, į kurį neseniai pateko ir Google+, kadangi jam rasta žinutė su nuoroda į „įdomų savižudybės būdą“. Dabar Google turi tris dienas, kad įrašas būtų pašalintas. Tai pirmas kartas, kai Google+ patenka į Rusijos cenzorių nemalonę. Anksčiau to jau buvo nusipelnę tokie garsūs resursai, kaip Facebook ar Wikipedia.

Kinų kompanija ZTE taip pat pasirodys „išmaniųjų“ laikrodžių rinkoje. Apie tai pareiškė ZTE viceprezidentas He Shiyou, išreiškęs įsitikinimą, kad kompanija sėkmingai baigs darbus prie kompiuterizuoto laikrodžio. Šis dienos šviesą turėtų pamatyti 2014 metų I ketvirtyje. Negana to, bus investuojama ir į kitą dėvimą elektroniką, pavyzdžiui, išmaniuosius akinius, kurie taps Google Glass konkurentu.

Amazon internete patalpino net 20 TB mokslinių duomenų. Amazon Web Services suteikė viešą prieigą prie Žemės studijų programos, kuri organizuojama, remiantis projektu NEX (NASA Earth Exchange). Pateikti duomenys turi naudingos informacijos apie klimatą, geologiją ir pasaulinės floros būseną. Duomenys gali būti naudingi, atliekant modeliavimus biologijos, geochemijos ir hidrologijos, žemės ūkio monitoringo srityje ir t.t.

AMD gavo CES 2014 apdovanojimą už planšetinio kompiuterio projektą. Pastarasis vadinasi „Project Discovery“. Numatoma, kad planšetėje bus įdiegti hibridiniai procesoriai Mullins (2 arba 4 branduolių) su 2 W SDP rodikliu. Bus palaikoma OS Windows 8/8.1. Didžiausias AMD etaloninės planšetės privalumas yra visa galybė aksesuarų, kurie daugiausia ir nusipelnė, kad AMD gautų prestižinį apdovanojimą.

amd-discovery-tablet

Microsoft patentas neleis gauti skambučių tam tikru laiku ar tam tikrose vietose. Microsoft patentuojama sistema „Quiet Time“ leidžia automatiškai blokuoti įeinančius skambučius atitinkamomis valandomis (pavyzdžiui, naktį), arba būnant atitinkamoje vietoje (teatre ar ligoninėje), tam kartu panaudojant ir GPS koordinates. Judesio daviklis blokuos skambučius, kai žmogus yra už vairo. Blokavimo sistema leistų skambinti tik tam tikrais atvejais (pavyzdžiui, tėvams arba pagalbos tarnybai.

EA sistemoje Origin pradėjo veikti žaidimų grąžinimo programa. Electronic Arts skaitmeninės distribucijos sistemoje Origin pradėjo veikti programa (prieinama 20 pasaulio šalių, tarp jų JAV, D.Britanijoje), kuri leidžia grąžinti atgal įsigytą žaidimą, pavyzdžiui, jei jis nepasileido jūsų sistemoje arba tiesiog nepateisino vilčių. Grąžinti galima per 24 valandas po pirmo žaidimo paleidimo, 7 dienų po pirkimo arba 7 dienų po preliminaraus užsakymo pateikimo.

Išleista aplikacija Office Remote, skirta Windows Phone 8 vartotojams. microsoft išleido naują aplikaciją Office Remote, kuri skirta išmaniųjų telefonų su Windows Phone 8 vartotojams. Ji leidžia mobilų įrenginį paversti nuotoliniu pulteliu, sąveikaujant su Office 2013 arba Office 365 dokumentais, esančiais asmeniniame kompiuteryje. Ar aplikacija bus prieinama ir Android bei iOS, kūrėjai nepraneša.

Mikrokompiuterio Raspberry Pi kūrėjai paskelbė apie naują rekordą. Oficialiame Raspberry Pi Foundation puslapyje pranešama, kad kompaktiško kompiuterio Raspberry Pi pardavimai viršijo 2 mln. vienetų. Kūrėjai planavo, kad minėtą rodiklį kompiuteris pasieks tik 2014 metų sausio – vasario mėnesį. Raspberry Pi prekyba prasidėjo 2012 metų pavasarį. Modifikaciją su 700 MHz procesoriumi ir 512 MB RAM galima įsigyti už 35 dolerius.

Microsoft žada išleisti eilę metų Windows XP vartotojus kankinančią Svchost klaidą. Jau kitos mėnesio antradienį Microsoft žada išleisti atnaujinimą, kuris turėtų visiems laikams pašalinti itin nervinančią Windows XP klaidą. Pastaroji pasireiškia tuo, jog švariai įdiegus Windows  XP SP3, procesas SVCHOST ima naudoti 100 proc. procesoriaus resursų. Praėjusį antradienį pasirodę atnaujinimai problemos vėl nepataisė, tad gal viskas įvyks kitą mėnesį?..

BlackBerry ruošia du naujus išmaniuosius telefonus. Tai turės būti flagmanai – monoblokas BlackBerry Z50 ir Q30, gausiantis fizinę klaviatūrą. Modelis Z50 turės 5,2 colių įstrižainės Full HD ekraną, keturių branduolių procesorių. Prekyboje debiutas turėtų įvykti 2014 m. III ketvirtyje. Modelio Q30 specifikacijos nežinomos, jo debiutas įvyks kiek anksčiau – kitų metų II ketvirtyje.

Kaip veikia Youtube? Ar susimąstėte, kodėl viskas veikia taip sklandžiai, kaip tik įmanoma? Kas nutinka su vaizdo klipu po to, kai jis nusiunčiamas į Youtube? Į tai turėtų atsakyti žemiau pateiktas vaizdo klipas:

Samsung ruošiasi 560 ppi AMOLED ekranų masinei gamybai. Samsung Display vadovas Kinam Kim patvirtino, kad kompanija artimiausiu metu pradės AMOLED ekranų gamybą, kurių įstrižainė sudarys 5,2 colius, o taškų viename colyje tankis – net 560 ppi. Tai leidžia tikėtis 2560 x 1440 taškų raiškos. Ekspertai spėja, kad tokį ekraną gaus būsimas flagmanas Galaxy S5, papildomai galėsiantis pasigirti metaliniu korpusu ir 64 bitų procesoriumi.

Dešimtmetį trukęs tyrimas parodė, kad video žaidimai vaikams neigiamos įtakos neturi. Britų Medicinos Žurnale publikuotas tyrimas, trukęs visą dešimtmetį, parodė, kad vaikų (penkerių metų ir vyrsesniems) emocinei būsenai, elgesiui ir dėmesio sukoncentravimui video žaidimai neigiamos įtakos nedaro. Tai parodė su 11 tūkst. vaikų atliktas tyrimas. Beje, pastebėta, kad 5-7 metų vaikams daugiau žalos daro televizoriaus žiūrėjimas, jei tai daroma daugiau nei 3 valandas per dieną.

Nuo naujų technologijų nepabėgs net karvės. Piemenų laikai greitai taps istorijos dalimi. Jų vietą užims robotai. Dar daugiau, vieną tokių robotų jau bando Sidnėjaus universiteto (Australija) mokslininkai. Keturratė mašina Rover iš tikrųjų gali efektyviai ganyti karves. Pastarosios gana ramiai reaguoja į tai, jog jų piemuo – robotas:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]