Sparčiausias Internetas – Honkonge, Lietuva – 6 vietoje


Tarnyba „Speedtest.net“ pateikė eilinį reitingą, kuris parodo, kokią vidutinę interneto spartą turi namų ūkiai visame pasaulyje.

Teigiama, kad sparčiausią prieigą prie Interneto turi Honkongo gyventojai. Čia interneto sparta vidutiniškai siekia 71,0 Mbit/s. Antroje vietoje liko Singapūras su 52,9 Mbit/s, tuo tarpu trejetuką užbaigia Rumunija su 50,8 Mbit/s.

fastest-internet-countries-top10-2013

Lietuva šiame reitinge užima 6 vietą su 41,0 Mbit/s rodikliu. Už mūsų šalį spartesnį Internetą dar turi P. Korėja (47,4 Mbit/s) ir Švedija (42,6 Mbit/s). Pirmame dešimtuke taip pat galima rasti Japoniją (40,9 Mbit/s), Makao (40,8 Mbit/s), Olandiją (38,7 Mbit/s) ir Taivaną (37,7 Mbit/s).

Iš Lietuvos kaimynų galima paminėti Latviją, kuri yra 11 vietoje (37.47 Mbit/s), 28 vietoje likusią Estiją (22,97 Mbit/s), 35 vietoje likusią Rusiją (20,06 Mbit/s), 45 vietoje – Lenkija (16,25 Mbit/s). Lietuvaičių pamėgta D. Britanija (23,55 Mbit/s) ir Airija (17,11 Mbit/s) atsidūrė atitinkamai 25 ir 41 vietose.

Jungtinės Amerikos Valstijos pateiktame reitinge yra 31 vietoje su 20,8 Mbit/s rodikliu. Toks rezultatas aiškinamas didele šalies teritorijoje ir konkurencijos trūkumu atskiruose regionuose: interneto tiekėjai neskuba modernizuoti egzistuojančių linijų spartesnėmis.

Paskutinėje vietoje – 186 pozicijoje – yra Afganistanas: čia interneto sparta tik šiek tiek viršija 1 Mbit/s, netoli nuo jo atsiliko Malavis, Kuba, Beninas, Gambija, Sirija.

6 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  saunu! dabar beliko aplenkti anuos

 2. gunman parašė:

  kaip cia cigonai pavare 🙂 TRecioje vietoje net 😀

 3. Petruha parašė:

  o pries kelis metus ziniasklaidoj rase kad LT 1 vietoj pasauly pagal greiciausia interneta

  • Zero parašė:

   Ne primoj o trečioj , tuo metu gan nedaug atsiliko nuo jų .

 4. Gintautas parašė:

  Ištrauka iš Delfi.lt „Primename, kad 2011 metų spalį Lietuva jame buvo įrašyta pirmoje eilutėje ir pagal duomenų atsisiuntimo, ir pagal išsiuntimo spartą. Tačiau peržvelgus grafikus, parodančius skirtingų valstybių interneto spartos kitimą, akivaizdu, jog mūsų šalyje karai dėl to, kuris tiekėjas pasiūlys spartesnį internetą, jau baigėsi, o kitose pirmo dešimtuko šalyse atvirkščiai, pastaraisiais metais sparta pradėjo labai smarkiai kilti.“ Tad nebeburkit nesąmonių.


Kitos kategorijos naujienos