Steam nuo šiol galima rašyti žaidimų apžvalgas


Dabar kiekvienas norintys gali pasakyti apie žaidimą viską, ką tik sugalvos. Būtent taip nusprendė kompanija Valve, kuri leido žaidėjų bendruomenei distribucijos sistemoje Steam rašyti recenzijas. Tam reikalui reikia nueiti į Steam esantį žaidimo, kurį žmogus žaidė, puslapį, ir parašyti apžvalgą/atsiliepimą.

steam-games-reviews-book

Pirkti žaidimą nėra būtina. Svarbu pats faktas, kad žaidimas, kuriam rašoma apžvalga, buvo paleistas. Vartotojų recenzijų duomenys bus atvaizduojami kartu su taip vadinamu „Metascore“. Sistema šiuo metu yra Beta stadijoje, tuo tarpu Valve jau žada daugybę kitų naujovių.

Turbūt bene svarbiausia naujos sistemos dalimi bus galimybė parašyti neigiamą atsiliepimą apie žaidimą. Svarbu nepersistengti, kadangi kiti vartotojai gali atsiliepimą pažymėti kaip nepageidautiną/netinkamą.

Manoma, kad apžvalgų sistema kontroliuos pati žaidėjų bendruomenė: vartotojai galės pažymėti naudingas apžvalgas; po „recenzento“ nuotrauka (avatar) bus atvaizduojamas žaidimų jo paskyroje skaičius, taip pat laikas, praleistas prie apžvelgto žaidimo.

Žaidimų kūrėjai galės atsakyti į vartotojų pateiktas apžvalgas. Tokie atsakymai bus pažymėti specialia spalva ar ženklu. Tiesa, jei kūrėjams apžvalga nepatiks, jie negalės jos pašalinti – tam reikės moderatoriaus pagalbos.

Valve teigimu, Steam apžvalgos taps Rekomendacijų evoliucija – opcija, kurią kompanija pristatė dar 2010 metais. Visos anksčiau parašytos Rekomendacijos perkeliamos į Apžvalgų kategoriją.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos