Už buvimą Firefox paieškos sistema Google sumokėjo $280 mln.


Daugeliui ne paslaptis, kad kompanija Mozilla nemažai pajamų gauna iš paieškos giganto Google. Visa tai atspindi ir 2012 metų finansinė ataskaita, kurią publikavo Mozilla Foundation. Pastaroji ir užsiima populiarios interneto naršyklės Firefox kūrimu bei plėtra.

firefox-screen

Kompanijos Mozilla glaudūs santykiai su Google tęsiasi jau ne pirmus metus. Tarp abiejų pusių sudaryta sutartis numato, kad naršyklėje Firefox paieškos sistema Google yra pagrindinė pagal nutylėjimą, tuo tarpu modifikuota Google.com yra pagrindinis puslapis, kuris pasirodo atidarius naršyklę (jei nenustatyta kitaip).

2012 metais bendradarbiavimas kompanijai Mozilla uždirbo $280 mln. Tai yra dvigubai daugiau, nei buvo gauta metais anksčiau. Bendrame Mozilla pajamų biudžete Google sumokamų pinigų dalis 2012 m. sudarė 85%. Tai yra mažiau nei 2011 m., kai šis rodiklis siekė 90%, nors ir tai leidžia kalbėti apie labai didelę priklausomybę.

Sutartis tarp Mozilla ir Google sudaryta iki 2014 metų lapkričio mėnesio. Ar bendradarbiavimas bus pratęstas, parodys tik laikas, tačiau kai kurie ekspertai prognozuoja, kad daug kas priklausys nuo tolimesnio naršyklės Firefox populiarumo.

Per paskutinius metus Firefox rinkos dalis asmeninių kompiuterių segmente sumažėjo apie 9%. Šių metų spalio mėnesio Firefox užėmė 18,03% rinkos (remiantis StatCounter duomenimis). Į priekį praleista Internet Explorer (27,87%) ir Google Chrome (41,54%).

Mozilla finansinė ataskaita rodo, kad per 2012 m. išleista $208 mln., arba padidėjo net 43,4%, lyginant su 2011 m. Didžioji dalis išlaidų (71%) skirta programinės įrangos kūrimui.

4 komentarai (-ų)

 1. edvinas parašė:

  man tai juokingai skamba kai raso kad mozila i prieki tik praleido internet exploeri ir chrome, tai kurgi nepraleis exploeri kai kiekvienam pc windwosus isirasant iskart buna, juk dauguma zmoniu ji ir naudoja nes galvoja tai tik viena narsykle ir kitu nera arba jiems dzin ir nereikia,, poto kas liecia chrome, tai ciut ne kiekviena programa rasant jei nenuimsi varneles tai turesi savo kompe ir chrome narsykle, taigi vel kiek tokiu rasanciu zino ka kur nuimti… kaip ir mano sese rasant visada spaudzia next next ir prisiraso visokiu veju nesamoniu ko nereikia.. idomu kokie rodikliai butu jei explploerio nedetu i windowsus, o atskirai reiktu atsisiusti, tas pats ir chrome liecia jei nesiulyti kiekviena programa jos isirasyti, va tada paziuretume kokie tikrieji rodikliai butu, o dabar tai sitie nieko nesako deja…

 2. . parašė:

  mane, tai nervina, kai nenuimi varneles ir isiraso tas chrome, dabar jau kitose vietose paslepia ta varnele, tad reik dar atidziau ziureti, kai irasineji kokia programa. pats naudoju IE11 ir man ji labai patinka, o jei kas pradeda gliucinti trumpam isijungiu firefox

  • Kapitonas Ignas parašė:

   sedziu su opera ir labai idemiai stebiu kai ka nors irasiniejiu nes labai megsta kazkokiu toolbaru ar dar visokio slamsto prirasyt

  • R parašė:

   Turu ir chroma ir Degancia lape.
   bent del vieno paprasto patogumo man patinka chromas sinkronizacija ryskiai paprastesne uz lapes ir sita reikaliuka jie idiege anksciau.


Kitos kategorijos naujienos