16 nm mikroschemų gamybą TSMC pradės anksčiau, nei planuota


Neseniai kompanija TSMC susitikime su partneriais papasakojo apie savo pasiekimus puslaidininkių gamybos srityje. Vienas iš vadovų – Mark Liu – gana išsamiai supažindino su planais įsisavinti 16 nm gamybą: kompanija prie šio technologinio proceso ketina pereiti anksčiau nei planavo.

Morris Chang - kompanijos TSMC valdybos pirmininkas

Morris Chang – kompanijos TSMC valdybos pirmininkas

TSMC, kalbėdamas apie 16 nm mikroschemų su FinFET tranzistoriais pavyzdžius, teigė, kad lyginant su 28 nm sprendimais, naujosios mikroschemos bus 35% greitesnės arba energijos suvartos 55% mažiau, jei abiejų kartų mikroschemos dirbtų vienodais dažniais.

Kalbėdama apie 20 nm gamybą, TSMC teigė, kad rizikingiausia fazė jau praeita. Žymi dalis 20 nm produkcijos turėtų pasirodyti 2014 m. sausio mėnesį. Visai tikėtina, kad tuo pasinaudos kompanija nVidia, kuri ruošia vaizdo plokštės su Maxwell architektūra – šie turėtų pasirodyti kitų metų vasario – kovo laikotarpiu.

2014 m. II ketvirtyje, jei tikėti gandais, TSMC pradės gaminti 20 nm procesorius Apple A8. Visa tai tikrai turėtų tapti realybe, jei TSMC nesusidurs su eiliniais sunkumais, kaip tai nutiko 28 nm technologinio proceso atveju.

Priminsime, kad TSMC planavo įsisavinti 16 nm FinFET technologinį procesą 2015 m. pirmoje pusėje – po metų, kai debiutuos 20 nm gamyba. Bandomoji 16 nm gamyba turėtų prasidėti dar 2013 m. pabaigoje, tad masinės gamybos galima laukti kitų metų gale. Tai reiškia, kad 64 bitų Broadcom, Qualcomm ir nVidia procesoriai su ARM architektūra iš tikrųjų pasirodys 2014 m., o ne 2015 m., kaip manyta anksčiau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos