Gartner mano, kad 2014 m. „debesų“ tarnybų smarkiai sumažės


notebook-cloud-680

Kompanijos Gartner analitikai mano, jog 2014 metai gali tapti labai sunkūs kompanijoms, kurios siūlo „debesų“ tarnybų paslaugas. Daugelis iš jų tiesiog išnyks. Viena iš priežasčių – tai ypač didelė konkurencija. Tie, kas negalės jos atlaikyti, arba bankrutuos, arba bus priversti prisijungti prie sėkmingiau veikiančio konkurento.

Kitąmet taip pat bus stebima labai stipri konsolidacijos ir kitų kompanijų įsigijimų tendencija. Didieji žaidėjai „suvalgys“ smulkesnius rinkos dalyvius, o ne tokie žymūs paslaugų tiekėjai jungsis vienas su kitu, kad galėtų atsispirti didžiųjų spaudimui.

Gartner ekspertai mano, jog jau 2015 m. iš 100 dabar egzistuojančių „debesų“ tarnybų apie 25% nutrauks savo egzistavimą. „Vienas iš keturių tiekėjų dings dėl vienos ar kitos priežasties – bankroto arba įsigijimo“, – mano analitikas William Maurer.

Antra vertus, didžioji kompanijų dalis nedings, nepalikusios savo pėdsako. Daugumoje atveju, negalinčius konkuruoti įsigys stipresni rinkos žaidėjai. Bankrotų bus labai mažai. „Mes esame toje fazėje, kai pirkėjas labai atidžiai žiūrės į „debesis““, – mano tinklų sprendimais užsiimančios kompanijos Belden techninių sprendimų vadybininkas Michael Salvador.

Didžiausia priežastis, kodėl vartotojai (ypač verslo segmente) ir toliau mažai pasitiki „debesų“ tarnybomis – tai adekvačios privačių duomenų apsaugos sistemos nebuvimas. „ten [„debesų“ tarnybose] nėra jokios saugumo sistemos“, – teigė Michael Salvador.

cloud-saas-problems

Problemos su privačių duomenų apsauga gali pastūmėti vartotojus pasirinkti didelius „debesų“ paslaugų tiekėjus, kurie pasiruošę pasiūlyti papildomas saugumo garantijas bei daug naudingesnes kainas.

Kompanijos Gartner analitikai mano, kad jau 2013 m. pabaigoje apie 80% privačių amerikiečių kompanijų naudos „debesų“ sprendimus. Apklausos tarp verslo atstovų metu pavyko išsiaiškinti, jog 50% respondentų mano, kad pastarosios tarnybos pasižymi „aukštu rizikos lygiu“, 33% riziką vertina kaip „vidutinę“, ir tik 12% galvoja, kad grėsmės yra „nedidelės“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos