Samsung bandys sumažinti savo priklausomybę nuo išmaniųjų telefonų


Ne vien tik išmaniaisiais telefonais mes gyvi – taip galima apibūdinti naujausią publikaciją puslapyje ETNews, kuri kalba apie kompanijos Samsung planus sumažinti savo priklausomybę nuo mobilių įrenginių rinkos.

SAMSUNG-GALAXY-Note-II-640

Visi žinome, kad nereikia dėti visų kiaušinių į vieną pintinę. Samsung atveju reikėtų pabrėžti, kad verslų įvairove ši korporacija gali pasigirti kaip jokia kita. Reikia pabrėžti, kad nesigilinsime į verslus, susijusius su garlaiviais, traukiniais ir povandeniniais laivais. Kalbama apie konkretų padalinį – Samsung Electronics.

Samsung Electronics veiklos sfera daug platesnė nei vien tik išmaniųjų telefonų niša, tačiau per paskutinius metus kompanijos priklausomybė nuo šio segmento smarkiai išaugo. Tuo pačiu išmaniųjų telefonų rinka, kaip galima matyti iš analitikų ataskaitų, pradėjo mažinti savo apsukas. Visų pirma, tai susiję su brangiais įrenginiais. Noras remtis vien tik išmaniaisiais telefonais gali tapti rimtu iššūkiu bet kuriai kompanijai. Ir panašu, kad korėjiečių kompanija tai supranta.

Galima priminti, jog nuo 2000-ųjų pradžios kompaniją Samsung ėmė vadinti „korėjiečių Sony“. Turbūt jau supratote? Televizoriai, grotuvai, išmanieji telefonai. Ir kuo visa tai baigėsi japonų kompanijai Sony? Jai pramogų verslas liko vos ne vienintele pelninga veikla.

samsung-galaxy-s4-outdoor-ad

Kompanija Samsung, panašu, padarys viską, kad nepasikartotų japonų kolegų likimas. Aišku, nereikia galvoti, kad korėjiečiai iš karto puls atsisakyti išmaniųjų telefonų. Šaltinių teigimu, Samsung daugiau dėmesio skirs aksesuarų gamybai, taip pat išmaniesiems telefonams skirtai periferinei įrangai.

Kaip pavyzdys pateikiama „išmanusis“ laikrodis Galaxy Gear. Kompanija pripažįsta, jog šių įrenginių paklausa yra labai menka. Tačiau antros kartos laikrodžiai, šaltinių teigimu, turėtų atrodyti taip stilingai, jog mados besivaikančios vartotojus teks jėga laikyti, kad šie nepasiduotų šio mobilaus įrenginio įsigijimo pagundai.

Samsung-Galaxy-Gear-smartwatch

Taip pat nemažai dėmesio bus skiriama tinklo įrangai. Kas mėnesį mobilių įrenginių sukuriamas duomenų srautas toks didelis, kad per Internetą tenka „perpumpuoti“ 55.5 eksabaitus. Tai yra 27,5% daugiau, nei prieš metus. „Interneto daiktų“ amžius grasinasi duomenų kiekį iki 2017 m. padidinti dar du su puse karto – iki 120,6 eksabaitų.

Atsižvelgdama į šias tendencijas, Šenženo mieste Samsung atidarė specializuotą centrą – Network R&D Center. Čia surinkti geriausi inžinierių kadrai, kuriuos korėjiečių kompanija galėjo surasti. Viskam vadovauja padalinys Samsung Network Business Division. Pastarojo tikslas yra įsiveržti į Europos ir JAV tinklo įrangos rinkas.

Dar vienu prioritetu taps verslas, susijęs su duomenų centrams (tame tarpe ir „debesų“ tarnyboms) skirtos skaičiavimų įrangos plėtra. Šioje sferoje Samsung siūlys energetiškai efektyvią atmintį ir SSD, tačiau būtų labai įdomu pamatyti ir serverinę įrangą.

samsung-curved-oled-hdtv

Galiausiai kompanija stiprins naujų medžiagų kūrimo verslą. Žinant šiuos ketinimus, visai nenuostabu, kad neseniai buvo įsigyta dalis kompanijos Corning akcijų (stiklo substratų ir apsauginių stiklų gamyba), taip pat nupirkta vokiečių kompanija Novaled AG, kuri užsiima OLED medžiagų ir technologijų kūrimu.

Žodžiu, greitu metu Samsung Electronics bus gyva ne vien išmaniaisiais telefonais. Įdomu, kur pasuks kompanija Apple, kuri šiuo metu daugiau nei pusę pajamų gauna iš išmaniųjų telefonų iPhone pardavimų?

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos