Iki 2018 m. besinaudojančių 4G LTE skaičius padidės 10 kartų


4g-lte-a-smartphones-presentation

Per artimiausius penkerius metus 4G LTE mobiliojo ryšio abonentų skaičius išaugs net 10 kartų. Didžiausias nuopelnas šioje srityje teks Kinijai, teigiama kompanijos Strategy Analytics ekspertų paruoštame pranešime.

Analitikų pateikiami skaičiai rodo, jog iki 2013 m. pabaigos viso pasaulio operatoriai aptarnaus apie 238 mln. LTE abonentų, o iki 2018 m. jų bus daugiau nei 2 mlrd. Iki to laiko maždaug pusę pajamų operatoriai gaus būtent iš ketvirtos kartos mobiliojo ryšio abonentų, tuo tarpu šiemet šis rodiklis neviršys 10%.

Šiuo metu apie 90% pajamų iš 4G LTE paslaugų gauna JAV, Japonijos ir P. Korėjos mobiliojo ryšio operatoriai. Po penkerių metų jų dalis sumažės iki 76%. Pirmoje vietoje turėtų atsidurti Kinija, įsitikinę Strategy Analytics ekspertai.

Kinijos operatorius China Mobile iki 2013 m. pabaigos savo TD-LTE tinklais ketina padengti 100 didžiausių šalies miestų, kuriuose iš viso gyvena apie 300 mln. žmonių. Analitikė Phil Kendall yra įsitikinusi, kad būtent Kinija per artimiausius keletą metą taps pagrindiniu katalizatoriumi biudžetinių 4G mobilių įrenginių srityje.

4g-lte-revenue-untill-2018

Organizacijos GSMA, jungiančios apie 800 mobiliojo ryšio operatorių 220 pasaulio šalių, duomenys rodo, kad po ketverių metų 128 pasaulio šalyse bus išplėtota apie 500 ketvirtos kartos mobiliojo ryšio tinklų, o tai yra maždaug du kartus daugiau, nei dabar. Tuo pačiu metu kas aštuntas abonentas naudosis LTE paslaugomis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos