3D spausdintuvai leido mokslininkams atspausdinti akies ląsteles


eye-big

Paskutiniu metu ypač dažnai girdime apie 3D spausdintuvo panaudojimo galimybes – šie įrenginiai sluoksnis po sluoksnio sukuria įvairiausius fizinius objektus. Egzistuoja keletas turinio spausdinimo technologijų, o patys spausdintuvai pradėti naudoti greitai prototipų ir įvairių detalių iš prieinamų medžiagų gamybai.

Kai kurie spausdintuvai tinkami netgi šaunamųjų ginklų gamybai, o jų brėžiniai jau prieinami Internete, nepaisant įvairių šalių valdžios institucijų pastangų visa tai uždrausti. Kiti spausdintuvai gali atkurti save – tokie įrenginiai spausdina savo pačių detales. Dar viena perspektyvia tūrinio spausdinimo technologija yra galimybė sukurti audinius ir organus, kuriuos bus galima persodinti gyvam žmogui.

Mokslininkams iš Kembridžo universiteto pavyko atspausdinti dviejų tipų akies tinklainės nervines ląsteles. Tam reikalui buvo pasitelktos laboratorinės žiurkės. Vienos iš ląstelių generuoja impulsus, tuo tarpu kitos atlieka neuronų apsaugos ir palaikymo funkcijas.

Įdomu tai, jog mokslininkai eksperimentų metu naudojo pjezoelektrinį spausdinimo metodą – ląstelės buvo išspjaunamos per mažiau nei vieno milimetro diametro „švirkštuką“. Ateityje mokslininkai žada išmokti spausdinti ir kitokio tipo akies tinklainės ląsteles ir šviesai jautrius fotoreceptorius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos