Virš 60% Interneto duomenų srauto generuoja robotai


woman-on-laptop-browsing

Kaip manote, kokią dalį interneto duomenų srauto generuoja realūs žmonės, o kiek – programos-robotai? Neseniai atlikto tyrimo rezultatai byloja, jog automatizuoto duomenų srauto dalis bendrame kiekyje sudaro net 61,5%!

Tyrimas, kurį atliko kompanija Incapsula, rodo, jog lyginant su 2012 metais, šiemet interneto duomenų srautas užaugo 21%. Aišku, visa tai nereiškia, jog viskas taip jau blogai.

Reikia pažymėti, kad nemažai robotizuotų programų atlieka konkėjiškas užduotis (pavyzdžiui, vagia konfidencialius duomenis arba rodo įkyrias reklamas), tačiau didžiausias augimas pastebėtas naudingų robotų sferoje, kurie dabar yra apie 55% aktyvesni, nei prieš metus.

Naudinga veikla užsiimančios robotizuotos programos indeksuoja turinį, padeda analitikams arba išsaugo Interneto resursų būseną tam tikruose archyvuose. Įdomu tai, kad kenkėjiškų robotų aktyvumas šiemet sumažėjo: pavyzdžiui, automatiškai el. šiukšles el. paštu siuntinėjančios programos aktyvumo sumažino 75%.

Incapsula ekspertų atliktas tyrimas truko 90 dienų. Buvo identifikuota apie 1,45 mlrd. robotizuotų programų apsilankymų daugiau nei 20 tūkst. Interneto puslapių. Aišku, tyrimo negalima laikyti absoliučiai objektyviu, tačiau dabar bent jau galima įsivaizduoti, kas Internete generuoja duomenų srautus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos