AMD Hawaii grafiniai procesoriai turi paslėpto potencialo


Trys mėnesiai praėjo nuo to momento, kai kompanija AMD pristatė Volcanic Islands vaizdo plokštes. Vyriausieji modeliai – Radeon R9 290X ir Radeon R9 290 – sukurti, naudojant kelias GPU Hawaii modifikacijas – atitinkamai Hawaii XT ir Hawaii Pro. Pirmuoju atveju GPU turi 2816 universalius procesorius, antruoju – 2560. Kiti modeliai – tai pervadinti senos kartos sprendimai su GPU Cape Verde, Oland, Bonaire, Pitcairn ir Tahiti.

AMD-Hawaii-GPU-hidden-blokcs

Nemažai ekspertų manė, kad Radeon R9 290X konfigūracija su 2816 universalių procesorių, 176 tekstūriniais (TMU) ir 64 rasterizacijos (ROP) blokais yra maksimali. Dabar gi nutekinta skaidrė demonstruoja, jog GPU Hawaii turi keturis išjungtus skaičiavimų blokus.

Tokiu būdu, fiziškai GPU Hawaii turi 48 skaičiavimų modulius (3072 universalius procesorius), 192 tesktūrinius ir 64 rasterizacijos blokus. Iki šiol žaidimams skirtose vaizdo plokštėse toks universalių procesorių skaičius buvo stebimas tik du kartus, ir abiem atvejais – dviejų GPU konfigūracijose, kurias turi nVidia GeForce GTX 690 ir AMD Radeon HD 6990. Žinoma, tiesiogiai lyginti šių sprendimų spartos lygį negalima dėl architektūrų skirtumų.

Paprastai tokiais atvejais, kai grafiniuose procesoriuose yra neišnaudojamas potencialas, gamintojai po kurio laiko išleidžia vaizdo plokščių su pilnai atblokuotomis mikroschemomis. Belieka tikėtis, kad taip įvyks ir šį kartą, ir mūsų laukia dar galingesnio, nei Radeon R9 290X, grafinio adapterio pasirodymas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos