AMD Kaveri procesoriai savo sparta prilygs Core i5-4670K


Su AMD hibridinių procesorių Kaveri techninėmis specifikacijomis mes jau spėjome susipažinti. Jų gamyba jau prasidėjo, tuo tarpu oficialus anonsas įvyks 2014 m. sausio mėnesį. Neseniai paaiškėjo, kad Kaveri skirta Socket FM2+ platforma bus suderinama su Carrizo procesoriais, kurie bus išleisti 2015 m.

kaveri_die

Neseniai įvykę kompanijos AMD renginiai leido sužinoti daugiau informacijos apie būsimus Kaveri procesorius. Steamroller architektūros skaičiavimų branduolių ir GCN grafiką gausiantys APU savo spartos lygiu galės prilygti Intel procesoriui Core i5-4670K  su Haswell architektūra.

Tiesa, AMD marketingo padalinio vadovo teigimu, kalbama apie kombinuotą CPU ir GPU produktyvumo lygį. Jei būtų išskirta tik skaičiavimų branduolių sparta, čia AMD pasiruošusi pralaimėjimui, tačiau Kaveri procesorių grafikos posistemė bus visa galva aukštesnė už Intel sprendimus, ypač atsižvelgiant į technologijos AMD Mantle palaikymą.

Kalbėdama apie energijos suvartojimo lygį, AMD lygina nežinomą Kaveri modelį su tuo pačiu Core i5-4670K. Ramybės būsenoje AMD procesorius suvartos mažiau, tuo tarpu apkrovos metu – daugiau. Nominalus TDP lygis, kaip jau žinome, neviršys 65 W arba 95 W.

kaveri_apu_specs

APU Kaveri kainos labai nesiskirs nuo ankstesnių kartų atstovų. AMD atstovų teigimu, jei konkurentais pasirinktume procesoriaus Intel Core i7-4770K ir vaizdo plokštės nVidia GeForce GT 630 derinį, neįvardintas Kaveri modelis kainuos maždaug tris kartus mažiau. Tai prilygsta $137 kainai – AMD hibridiniams procesoriams tai yra visiškai įprasta kaina.

Technologijos HUMA palaikymo dėka procesoriai Kaveri galės daug efektyviau išnaudoti savo potencialą skaičiavimų užduotyse. Naujieji APU pasiūlys operatyvios atminties DDR3-2133 MHz palaikymą, turės integruotą grafiką su 512 universalių procesorių, o tai prilygsta vaizdo plokštei Radeon HD 7750. Akivaizdu, jog iki metų pabaigos bus nutekinta dar nemažai informacijos apie AMD Kaveri.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos