Analitikas: susidomėjimo Call of Duty mažėjimą rodo paprasta statistika


CoD Ghosts screnn

Kompanija Activision jau ne kartą buvo pareiškusi, kad Call of Duty: Ghosts – labiausiai perkamas lapkričio (vieno svarbiausių žaidimų industrijos mėnesių) žaidimas, tačiau ekspertai teigia, kad tai visai nereiškia, jog projektas pateisino visus lūkesčius.

Activision investuotojai ir akcininkai – žmonės pragmatiški, todėl juos mažai jaudina, kaip smarkiai žaidimas aplenkė konkurentus arba kaip greitai žaidimą išpirko per pirmą prekybos dieną. Juos paprastai domina pardavimų augimas, lyginant su ankstesniu laikotarpiu. Ir štai čia Call of Duty reikalai gana liūdni.

Firmos „Cowen & Company“ specialistų atliktas marketinginis tyrimas parodė, kad Call of Duty: Ghosts pardavimai, lyginant su Call of Duty: Black Ops II, sumažėjo 19%. Leidėjo Activision tikinimu, tai buvo visai tikėtina, kadangi nemažai žaidėjų neketino pirkti žaidimo, kol nesulauks Xbox One arba PlayStation 4.

„Cowen & Company“ analitikas Doug Creutz mano, kad tokiuose Activision žodžiuose racionalaus pagrindo nėra, o Call of Duty: Ghosts pardavimų rezultatai turėtų priversti leidėją pagalvoti apie serijos trūkumus.

„Kai mes atidžiai išstudijavome Call of Duty: Ghosts pardavimų skaičius, supratome, jog viskas kur kas rimčiau, nei manėme anksčiau“, – pranešime investuotojams rašo Doug Creutz. „Pardavimų kritimas, lyginant su praėjusiais metais, sudarė 19%, o lyginant su 2011 m. – 32%“.

call_of_duty_ghosts_680

Call of Duty: Ghosts pasirodė lapkričio 5 d. visose platformose; savo ruožtu, Black Ops II debiutavo 2012 m. lapkričio 12 d., o Modern Warfare 3 – 2011 m. lapkričio 8 d. Taigi net ir turėdama daugiau laiko, lyginant su pirmtakais, Call of Duty: Ghosts negalėjo pasinaudoti savo pranašumu. Nepadėjo net ir naujos kartos konsolės: jos jau įsigytos, o štai serijos gerbėjų skaičius išliko statiškas.

Belieka tik tikėtis, jog Activision padarys iš šių skaičių teisingas išvadas. Jei pati nesugebės – už ją tai atliks akcininkai ir investuotojai.

4 komentarai (-ų)

  1. Kapitonas Ignas parašė:

    issiseme serija jau

  2. Džeikobas parašė:

    Kai išėjo MW2,MW3 tai buvo kažkas tokio … Dabartinis COD Ghost praktiškai nieko naujo neparodė išskyrus pora naujų mapų ir pagerintą grafiką. Kol nebus nieko naujo, COD serija su tokiom naujovėm po truputi nyks.


Kitos kategorijos naujienos