Android aplikacijų populiarumas didėja, bet lyderiu išlieka iOS


ios-android-apps-popularity-2013

Kompanijos Distimo specialistų atliktas tyrimas rodo, jog operacinei sistemai Android skirtos aplikacijos savo pardavimų lygiu artėja prie iOS skirtų sprendimų.

Specialistų vertinimu, šiuo metu Android aplikacijoms tenka 37% visų mobilių aplikacijų pardavimų. Tai yra 7% daugiau, nei buvo konstatuota 2013 m. birželio mėnesį. Kita dalis teko iOS platformai (į kitų sistemų – Windows Phone, BlackBerry ir t.t. – rodiklius neatsižvelgta).

Du šimtai populiariausių iOS aplikacijų kasdien uždirba apie $18 mln., kai prieš metus šis rodiklis sudarė $15 mln. Nors absoliučiais skaičiais Android platforma ir nusileidžia, tačiau metinis augimas buvo daug įspūdingesnis: 200 populiariausių Android aplikacijų kasdien uždirba $12 mln., nors prieš metus šis rodiklis sudarė vos $3,5 mln.

Tokio augimo priežastys, analitikų teigimu, yra labai paprastos (teisingiau, ji viena): Google taiko visiškai kitokią Android platinimo strategiją – šią operacinę sistemą gali naudoti bet kuris norintis, tai leidžia apimti absoliučiai visas kainų kategorijas, tuo tarpu Apple dominuoja tik Premium klasėje.

Kompanijos Gartner analitikų vertinimų, iki 2017 m. bendras atsisiųstų mobilių aplikacijų skaičius sudarys 269 mlrd., o iš jų gautos pajamos sieks $76,5 mlrd.

Vienas komentaras

  1. Mumu parašė:

    Ar tikrai korektiška, naudojant nes avo sukurto grafiko paveiksliuką, nuo jo pašalinti ten buvusį kompanijos logo?


Kitos kategorijos naujienos