Android telefonų savininkai rečiau įsigyja apsauginius dėklus


smartphone-case

Ką apie apsauginius telefonų dėklus galvoja išmaniųjų telefonų (daugiausia, vidutinės ir aukščiausios kainų kategorijos) savininkai, galima matyti iš kompanijos NPD Group analitikų atlikto tyrimo. Jame dalyvavo 3200 amerikiečių, vyresnių nei 13 metų amžiaus.

Apklausa parodė, kad 75% respondentų linkę naudoti apsauginius dėklus. Tarp iPhone savininkų tokių yra daugiausia – 87%, tuo tarpu tarp Android išmaniųjų telefonų savininkų tokių žmonių yra ne daugiau kaip 66%. Kitų platformų savininkai apsauginiais dėklais domisi dar rečiau (58%).

npd_case_01

Kodėl žmonės atsisako apsauginių dėklų? Daugiausia respondentų tai motyvavo nepateisinamai padidėjančiais matmenimis ir svoriu (33% iPhone savininkų paminėjo būtent tokią priežastį), taip pat baimės nebuvimu dėl rimtų pasekmių telefonui nukritus – šiuo atveju lyderiauja Android mobilių įrenginių savininkai (32%). Kai kam nepatinka telefono išvaizda su tokiu dėklu (24% iPhone ir 14% Android savininkų), kitiems dėklai yra per brangūs (atitinkamai 19% ir 15% respondentų).

npd_case_02

Maksimalios apsaugos iš dėklų reikalauja 27% iPhone turėtojų, tuo tarpu tarp Android gerbėjų tokių yra tik 13%. To paties išmaniojo telefono eksploatacijos metu bent kartą dėklą keičia 49% iPhone turėtojų, ketvirtadalis iš karto perka kelis dėklus, kad paįvairintų savo telefono išvaizdą.

Tyrimo autoriai daro išvadą, kad apsauginių dėklų gamintojai turėtų sukurti daug plonesnes ir patvaresnes medžiagas, kuriuos įtikintų tokių aksesuarų priešininkus juos įsigyti. Be to, statistika rodo, kad išmaniųjų telefonų pardavimai per paskutinius metus išaugo 24%, o dėklų – tik 17%.

7 komentarai (-ų)

 1. Vck parašė:

  Paprasciausiai isigijus iphone uz 3000lt ji bijosi nesiotis ir laikysi namie kaip aksesuora su apsaugine plevele, kandonke ir imaute, kad tik nieko neatsitiktu jam. Nusiperki koki samsung ar LG telefona uz 500lt, kokius metus panaudoji ir keiti, nei tau gaila kad jis braizysis, nei kad kritines…

  • Gintas parašė:

   Taip elgiasi su „mobilais“ daiktu vergai, kurie vergauja daiktam. Nusiperka lova bet miega ant zemes.

 2. belekas parašė:

  ar neatrodo absurdiska pirkti telefona uz 3000 Lt ir po to kisti ji i dekla, kuri visiskai pakeicia telefono isvaizda?

  • Vck parašė:

   ir veliau akcentuoti visiems, kad pirkau telefona del jo dizaino 😀

 3. thermal parašė:

  Dar nelabai aišku, dėl ko perka: ar dėl dizaino, ar dėl to, kad reklamos prisižiūrėjo, ar kad aplinkui visi turi tokius, „ir man tada tokio reikia“ 🙂

  Man asmeniškai su tais dėklais telefonai baisiai atrodo. Daugelis pripažins, kad telefono dizainas yra svarbu, o čia pyst – įkiši į 20 lt kainuojantį silikono gabalą. Ir vėl plytą turi, tik dabar ir brangią, ir negražią.

 4. sdfsf parašė:

  apsauginiai deklai skirti berankiams, kuriems viskas krenta is ranku. Jei telefonas su Gorila Glass, tai jokios apsaugos nereikia, nebent tik apsaugine stiklo plevele ir viskas

 5. Tadas parašė:

  Chebrytės komentarai įdomūs, bet kai kur logikos mažoka. 🙂
  Yra visokių telefonų, yra visokių dėklų. Yra gražių dėklų yra funkcionalių dėklų. Vieni dėklus perka dėl grožio, kiti dėl apsaugos.
  Faktas paprastas – jei nori turėti VISĄ LAIKĄ naujai atrodantį telefoną, be dėklo neapsieisi. Jei patinka matyti telefono „senėjimą“, nepirk dėkliuko.
  🙂


Kitos kategorijos naujienos