Ką mes žinome apie būsimus Intel Broadwell procesorius?


Nešiojami kompiuteriai su 14 nm procesoriais Intel Broadwell prekyboje turėtų pasirodyti po 9-12 mėnesių. Atsižvelgiant į nesenus Intel pareiškimus, kad yra problemų su brokuotų kristalų kiekiu, gana sunku kalbėti apie galimą būsimų procesorių taktinį dažnį bei galimą jų asortimentą. Tačiau paslaptimi jau nėra tokia informacija, kaip branduolių skaičius, GPU tipas ir TDP lygis. Naujausia CPU-World leidžia apibendrinti žinias apie naujos kartos Intel procesorius.

Intel-Broadwell-u-Series-roadmap

Iš esmės, Broadwell architektūra žada dar mažesnį energijos suvartojimo lygį, tačiau kartu padidėsiančią spartą (tiek skaičiavimo, tiek grafinių branduolių). Šie procesoriai visų pirma bus skirti mobilioms sistemoms, bus pristatytos serijos su raidėmis „H“, „U“ ir „Y“.

Broadwell H serija priklausys sparčių procesorių segmentui. Tai bus ir vieno kristalo SoC mikroschemos, tiek ir dviejų komponentų sprendimai, iš kurių vienas reziduos Southbridge mikroschemų rinkinyje. Pastaruoju atveju tai bus 4 branduolių sprendimi su GT2 ir GT3e grafika. L3 atminties kiekis sieks 6 MB. Palaikoma atmintis – DDR3L-1600. TDP – 47 W, SDP bus mažesnis – 37 W.

Kompaniją tokiems procesoriams palaikys mikroschemų rinkiniai HM86, HM87 ir QM87, taip pat devintos serijos modelis HM97. Visa tai leis gaminti ultra plonus ir hibridinius nešiojamus kompiuterius be būtinybės aukoti produktyvumo lygį.

Broadwell-CPU-Intel

Broadwell U ir Y procesoriai turės tik du skaičiavimų branduolius, 4 MB L3 spartinančios atminties. U serijos modeliai galės turėti iki 16 GB DDR3L-1600 operatyvios atminties arba iki 8 GB LPDDR3-1600, paprastai naudojamos telefonuose ir planšetėse. U serijos modelių TDP lygis sudarys 15 W ir 28 W. Taupiausių Core U procesorių atstovai gaus GT3 ir GT2 grafiką, tuo tarpu 15 W Celeron ir Pentium tenkinsis GT1 grafikos posisteme. 28 W TDP turėsiantys Core i3, i5 ir i7 turės tik GT3 grafiką.

Bene įdomiausi bus Broadwell Y serijos procesoriai, kurių TDP sudarys vos 4,5 W, tuo tarpu SDP – 3,5 W. Tai bus dviejų branduolių modeliai su GT2 grafika ir 4 MB L3 spartinančiąja atmintimi. Bus palaikoma iki 8 GB LPDDR3-1600 operatyvios atminties.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos