ARM serverių pionierė pranešė nutraukianti veiklą


Pasirodžius 64 procesoriams su ARM architektūra ir atitinkamai programinei įrangai, atitinkamų sprendimų gamintojai tikisi, kad jų verslas pradės sėkmingai plėtotis. Viena iš pirmųjų kompanijų, atėjusių į ARM serverių segmentą, buvo Calxeda. Viskas prasidėjo nuo 32 bitų ARM procesorių, o 2014 m. pabaigoje buvo pažadėta pristatyti ir 64 bitų serverių sistemas.

Calxeda_Dense_Server

Vis tik puslapis PCWorld praneša, jog šiems pažadams nelemta išsipildyti, kadangi Calxeda oficialiai pranešė apie savo veiklos nutraukimą. Priežastis gana banali – kompanija daugiau nebeturi lėšų. Rinkos ekspertų teigimu, Calxeda paskubėjo pasirodyti ARM serverių rinkoje ir „perdegė“ dar iki tol, kol šis segmentas tapo pakankamai dideliu ir pelningu.

Kompanija didžiuojasi tuo, jog tapo viena pirmųjų, kuri ARM serverių sistemų idėją ėmė įgyvendinti praktikoje. Calxeda atstovai neabejoja, jog kompanija pakeitė šią rinką visiems laikams.

Calxeda savo veiklą pradėjo dar 2008 m. Vienu iš aktyviausių investuotojų tapo ARM holdingas, kuris į tuometinį startuolį investavo $100 mln. Tolimesnei kompanijos veiklai lėšų rasti nepavyko, todėl direktorių valdyba nusprendė nutraukti veiklą, kad būtų išsaugotas likęs kapitalas. Beveik 130 kompanijos darbuotojų priversti ieškoti kito darbo. Tik tam tikra dalis specialistų išsaugos savo darbo vietas: jie dirbs su kreditoriais, užsiims Calxeda intelektualinės nuosavybės valdymu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos