Asmeninių kompiuterių rinkai 2013-ieji bus prasčiausi per visą jos istoriją


Rinkos dalyviai ir analitikai jau buvo išreiškę viltį, kad asmeninių kompiuterių (PC) rinka greitai stabilizuosis, o esant palankioms aplinkybėms, netgi pradės augti. Naujausi IDC duomenys rodo, jog iki 2017 metų kompiuterių pardavimai kasmet nenukris žemiau 300 mln. vienetų žymos, kadangi 2014 metais nuopuolis turėtų baigtis.

Vis tik 2013 metais asmeninių kompiuterių paklausa sumažės net 10,1% – prasčiausias rodiklis per visus metus, kai IDC ėmėsi rinkti atitinkamą statistiką. Kitąmet kompiuterių rinka kris dar 3,8%, o 2015 metais bus grįžti prie kuklaus augimo – 0,1%. 2017 metai, analitikų manymu, bus realizuota 305 mln. asmeninių kompiuterių. Palyginimui: šiemet šis rodiklis turėtų sudaryti apie 349,9 mln. vienetų.

idc_pc_shipments_till_2017

Kompiuterių pardavimai verslo sektoriuje sumažės 5%, tuo tarpu vartotojų – 15%. Pirmuoju atveju planšetinių kompiuterių įtaka daug mažesnė, kadangi jie ne taip lengvai integruojasi į kompanijų IT ekosistemą, be to, 2014 metų pavasarį atsiras poreikis atsinaujinti po Windows XP palaikymo nutraukimo.

Kompiuterių apkrovimo lygis, populiarėjant planšetėms ir išmaniesiems telefonams, po truputį mažėja, kartu nesikeičia ir jų atnaujinimo dažnumo poreikis. Tai taip pat leidžia kalbėti apie stabilizuoti rinką.

Kartu pateikta prognozė ir dėl Windows planšetinių kompiuterių ekspansijos. Jei šiemet jų bus realizuota 7,5 mln. vienetų, tai 2017 metais jų padidės iki 39,3 mln. Kitais žodžiais tariant, Windows planšetės tarp visų šios platformos sistemų užims kiek daugiau nei 10%. Nešiojamų kompiuterių paklausa didės besivystančiose šalyse, būtent tai leis 2017 metais stebėti rinkos atsigavimą atskiruose regionuose. Stacionarių kompiuterių rinka ir toliau trauksis, nors ir ne tokiais bauginančiais tempais, kaip per paskutinius keletą metų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos