Būsimi iPhone neleis pašaliniams asmenims pasinaudoti šiuo telefonu


Kompanija Apple įgijo teises į patentą, kuris numato, jog elektroniniai įrenginiai galės nuspręsti, koks tiksliai asmuo laiko jį savo rankose. Priklausomai nuo to, ar tai „svetimas“, ar „savas“, išmanusis telefonas arba planšetinis kompiuteris blokuos vienas ar kitas funkcijas, arba jomis leis naudotis.

iphone-5s-tim-cook-apple

Naujoji technologija numato, kad bus naudojamos trys sistemos: veido išskyrimas, jo atpažinimas ir aplikacijų valdymas. Visa tai leis išsiaiškinti, kokias teises turi įrenginį laikantis žmogus. Atpažįstant veidą bus atsižvelgiama ne tik į žmogaus akių padėtį, tačiau ir jo odos toną, taip pat kitus svarbius veido bruožus.

Kokiu būdu visa tai veiks? Pavyzdžiui, įeinančio skambučio atveju iPhone galės „pajusti“, jog kažkas žiūri į ekraną. Jei šis žmogus nėra autorizuotas, telefono ekranas liks išjungtas, kol jo įrenginio nepaims teisėtas šeimininkas.

Kitame technologijos naudojimo pavyzdyje kalbama, jog pranešimai apie gautą elektroninį paštą gali būti nedemonstruojami pašaliniam asmeniui. Tiesa, patentas visiškai nekalba apie tai, kad tokia funkcija iš tikrųjų pasirodys kitąmet ruošiamuose Apple produktuose (ir neaišku, ar pasirodys apskritai).

7 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  jau dabar įsivaizduoju, kai paprašai atsiliepti, nes negali (pvz. maudausi), o tau sako, kad neišeina, nes telefonas mandras, atsakyti į skambutį neduoda (neturi teisių) 🙂

 2. As parašė:

  Arba patenki i avarija guli be samones ir niekas negali paskambint artimiesiems ir pan. 🙂

 3. dio parašė:

  Na idomu, jeigu ant naujojo iPhone ir bus kazkas panasaus gan neprastai butu:) isvienos puses pliusu yra is kitos nelabai:) o skustis cia nera ko, vistiek galesi pasirinkti naudoti tokia funkcija ar nenaudoti:)pvz jeigu kas pavoktu tel negaletu skambineti ir t.t. galetu padaryti, kad tik tu i savo foto albuma gali ieiti 😀 nes kaip tik duodi draugam tel taip tiesiu taikiniu ten eina.. 😀

 4. parašė:

  Čia tik tarp vaikų tokios panetkės, kad žiūrėti foto ir skaiti kitų sms labai mandrai atrodo.
  Mano draugai taip nedaro, tai sorry, bet juokini.

  • thermal parašė:

   „Mano draugai taip daugiau nedaro“ /Maikas Taisonas/

 5. As parašė:

  Na del to ziurejimo ir skaitymo , bent ant android yra appsai gali uzsidet slaptazodzius ant folderiu ar sms’u. tai jau kaip ir yra tokios galimybes.

 6. Mindaugas parašė:

  Ka jie cia svaigsta „neleis pašaliniams asmenims pasinaudoti šiuo telefonu“. Cia tik laiko klausimas kada bus nulauzta tokia tipo „apsauga“.


Kitos kategorijos naujienos