JAV siautėjantis virusas CryptoLocker „užkabino“ ir Lietuvą


Dėmesio! Tai yra kompanijos pranešimas spaudai, už kurį atsako pati kompanija. www.faceit.lt neatsako už tokio pranešimo turinį bei jame esančios informacijos tikslumą.

——

Naujos kartos kenkėjiška programa CryptoLocker per savaitę užblokuoja apie 10.000 kompiuterių duomenų skirtingose pasaulio valstybėse. Vartotojai, kurių duomenys užblokuoti turi sumokėti 300 eurų išpirka arba jų duomenys būna ištrinti. Pirmaujančių antivirusinių sprendimų kūrėja Bitdefender paskelbė sukūrusį nemokamą įrankį padėsianti išvengti nepatogumų, jeigu į jūsų kompiuterį pateko šis virusas.

cryptolocker_geography

Bitdefender virusų tyrimų laboratorijos mokslininkai pritaikė atvirkštinį metodą ir nustatė, kad vien nuo spalio 27 dienos iki lapkričio 1 dienos 12016 užkrėstų kompiuterių savininkai bandė susigrąžinti savo prarastus duomenis. Daugiausia nukentėjusiųjų IP adresai vedą į JAV. Sprendžiant iš duomenų, matome, kad pagrindinė viruso veikimo teritorija yra JAV valstybė, o kiti pavieniai atvejai pasaulyje yra netiesioginė žala. Specialistai neatmeta tikimybės, kad virusas CryptLocker vėliau gali aktyviai skverbtis ir į kitus žeminus. Tuo tarpu užkrėstų kompiuterių Lietuvoje rasta tik 7 IP adresai.

CryptLocker viruso domeno algoritmas keičiamas kiekvieną diena generuojant naujus valdymo ir kontrolės subdomenus, kad būtų išvengta galimybė būti uždarytam valdžios institucijų. Tačiau Bitdefender mokslininkai pasinaudodami atvirkštiniu metodu, gali iš anksto registruoti atitinkamus domenus ir skaičiuoti užkrėstų kompiuterių ryšio bandymus. Stebėjimų metu CryptLocker valdymo ir kontrolės serveriai keitėsi labai dažnai. Jie buvo įkurti kažkur Rusijos, Vokietijos, Kazachstano ir Ukrainos teritorijose.

Geriausia apsauga nuo šios ir panašios grėsmės internete turėti legalią atvirusinę programą. Tačiau jeigu jau taip nutiko, kad Jus užpuolė CryptLocker virusas ir užblokavo Jūsų kompiuterių duomenis, galite pasinaudoti nemokama programėle Bitdefender AntiCryptoLocker  (Programą galima atsisiųsti iš oficialaus gamintojo puslapio: http://download.bitdefender.com/removal_tools/BDAntiCryptoLocker_Release.exe).

Vienas komentaras

  1. sanas parašė:

    Kas buna kai uzpuola kompiuterinis virusas
    P. S. Video


Kitos kategorijos naujienos