Eric Schmidt reikalauja uždrausti privatiems asmenims įsigyti bepiločius robotus


Kompanijos Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt jau ne kartą pagarsėjo savo skambiomis frazėmis. Štai ir šį kartą jis paleido kritikos strėles nedidelių skraidančių bepiločių įrenginių – robotų atžvilgiu, ragindamas juos uždrausti tarptautiniu lygiu.

Korporacijos Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt

Korporacijos Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt

Duodamas interviu britų leidiniui The Guardian, Eric Schmidt pareiškė, jog jei bepiločiai skraidymo įrenginiai atsidurs teroristų rankose, kils labai didelis pavojus. „Įsivaizduokite, kad jūs nuolat pykstatės su savo kaimynu“, – pateikė pavyzdį jis. „Ar jums patiktų, jei kaimynas paleistų iš savo kiemo tokį aparatą, kuris suktų ratus virš jūsų namo visą dieną?“

Eric Schmidt teigimu, kariniai ir žvalgybiniai robotai turėtų būti prieinami išskirtinai valstybinėms institucijoms. Jis taip pat mano, kad bepiločiai skraidymo įrenginiai suteikia galimybę kiekvienam piliečiui pradėti „savo karą“, tačiau Google valdybos pirmininkas įsitikinęs, kad „tokios demokratijos mums nereikia“.

Eric Schmidt ragina valstybes reguliuoti tokių bepiločių įrenginių turėjimą: „Jūs turbūt neįsivaizduojate, kad britai leistų tam atsitikti savo šalyje [The Guardian – D. Britanijos leidinys], ir aš negaliu įsivaizduoti, kad amerikiečiai tai leistų“. – tęsė jis. „Tai valstybės reikalas [o ne privačių asmenų], kadangi valdžios veiksmai šiame lauke yra bent jau legitimūs“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos