Facebook įsitikinusi, kad ARM serverių laukia neišvengiama sėkmė


Puslapis The Register praneša, kad kompanijos Facebook inžinierių komanda dirba prie naujos PHP kodo transliavimo sistemos. Pastaroji turėtų padėti 64 bitų x86 suderinamas komandas perkonvertuoti į kodą, skirtą vykdymui serveriuose su ARM architektūra.

hp_arm_serveris

Kompanijos Facebook kūrėjai tinklaraštyje Hip Hop Virtual Machine  teigia, jog ieško programinės aplinkos inžinieriaus. Socialinio tinklo atstovų teigimu, perėjimas prie ARM sistemų – tai tik laiko klausimas, o ne svarstymai, pasirenkant naują strategiją.

Trumpai tariant, kompanija Facebook faktiškai jau žino, kad x86 suderinami procesoriai bus pakeisti energetiškai efektyviomis ARM mikroschemomis.

Facebook pasirinkimo teisingumą gali patvirtinti ir kompanija Google, kurį dalį savo duomenų centrų skaičiavimų pajėgumų ketina atiduoti ARM suderinamoms sistemoms vykdyti. Juo labiau, kad visai neseniai pasirodė gandai, jog Google ketina kurti savo firminį ARM procesorių.

Beje, tokie Google žingsniai šaltinių buvo įvardinti visų pirma kaip grėsmė Intel. Tačiau kai kurie analitikai kalba, kad paieškos gigantas taip stengiasi atsakyti į Apple žingsnį, kurį jau pristatė savo 64 bitų A7 procesorių, ir Google privalo į tai kažkaip atsakyti. Ir atsakymu turėtų tapti ne tik atitinkamas procesorius, bet ir 64 bitų Android operacinė sistema.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos