Google bando įsiūlyti Android ir automobilių gamintojams


audi a7 680

Apie kompanijos nVidia susidomėjimą automobiliuose naudojamomis pramogų sistemomis rašyta jau ne kartą. Procesoriai Tegra jau naudojami maždaug 4,5 mln. automobilių, daugiausia nVidia pasiekė, bendradarbiaudama su koncernu Volkswagen. Pačios nVidia prognozės numato, kad per artimiausius 4-5 metus procesoriais Tegra „ginkluotų“ automobilių skaičius padidės iki 25 mln. vienetų.

Autoritetingas verslo leidinys The Wall Street Journal praneša, kad parodoje CES 2014 kompanija Google ir prekinis ženklas Audi praneš, jog kartu dirba prie automobilių informacinių – pramoginių sistemų, sukurtų operacinės sistemos Android pagrindu.

Google taip pat siūlo savo kartografinės tarnybos paslaugas kompanijoms Audi, Toyota ir Tesla Motors. Naujausiuose Toyota automobiliuose realizuota technologija Mirror Link, kuri leidžia sinchronizuoti Android telefono ekrane rodomą vaizdą su automobilio informacine sistema, kartu perteikiant ir visus vartotojo sąsajos elementus.

Kompanija Ford šioje srityje bendradarbiauja su korporacija Microsoft. Japonų kompanija Honda gana artimai bendrauja su Apple, ir jau siūlo keletą naujų automobilių modelių, kuriose vairas turi specialų mygtuką, skirtą asmeninio balso asistento Siri iškvietimui. Apple taip pat aktyviai bendrauja ir su BMW, Mercedes-Benz ir General Motors, o 2014 m. partnerių tarp automobilių gamintojų skaičius turėtų padidėti iki dvylikos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos