Google Nexus 5 apžvalga: ne viskas auksas, kas auksu žiba


Google Nexus serijos išmanieji telefonai, reikia pripažinti, visuomet turėjo savo ištikimų gerbėjų ratą. Meilės priežastys gana įvairios, tačiau daugiausia dėmesio Nexus įrenginiai sulaukia dėl savo naujausios Android versijos, labai patrauklių  aparatinės įrangos specifikacijų bei sąlyginai kuklios kainos.

IMG_5173

Pratęsdama išmaniojo telefono Nexus 4 sėkmę, kompanija Google šių metų spalio mėnesį anonsavo naują flagmaną – Nexus 5. Šis turėjo parodyti, koks turėtų būti tikrasis Android išmanusis telefonas. Kaip Google suvokia, kas yra tas „etaloninis Android“, mes ir pamatysime šioje apžvalgoje. Taigi trumpai pradėkime nuo išmaniojo telefono charakteristikų.

Išmaniojo telefono Nexus 5 techninės specifikacijos:

nexus-5-specs

Komplektacija ir dizainas

Komplektacija pakankamai kukli. Google leidžia suprasti, kad ne aksesuaruose ir prieduose laimė. Dėžutėje rasime patį telefoną, micro-USB kabelį, universalų pakrovėją, adatėlę micro-SIM kortelės skyriui atidaryti ir trumpą vartotojo instrukciją.

IMG_5162

Išmaniojo telefono dizainas yra pakankamai griežtų formų, nors ir galima matyti šiek tiek suapvalintus kampus ir truputį išpūstą apačią bei viršų.

IMG_5215

Korpuso nugarėlė gali būti tiek baltos, tiek juodos spalvos. Testavime dalyvavo balta versija ir, reikia pripažinti, tai tikrai vykęs sprendimas. Matinė spalva ir gana kietas plastikas leidžia ilgam išlaikyti prekinę išvaizdą, nesimato jokių pirštų atspaudų ar išmozojimų. Praktiškiems žmonėms tai tikrai turėtų patikti.

IMG_5214

Tradiciškai mygtukai yra telefono briaunose: kairėje pusėje – garso reguliavimo, dešinėje – įjungimo/išjungimo, o šalia – ir micro-SIM kortelės niša.

IMG_5182

Kairės briaunos viršuje – garso reguliavimo mygtukai

IMG_5176

Kairiau – micro-SIM kortelės niša, dešiniau – įjungimo/išjungimo mygtukas

IMG_5181

Apatinėje briaunoje – micro-USB lizdas ir garsiakalbio nišos

IMG_5183

Kairėje – mikrofono niša, dešinėje – 3,5 mm garso išvestis ausinėms

IMG_5227

Telefono korpusas pakankamai plonas – apie 8,6 mm, taigi Google nesiryžo jo vizualiai ploninti. Briaunos užapvalintos minimaliai tiek, kad nekeltų diskomforto, telefoną laikant rankoje – nesijaustų aštrumo ir pan.

IMG_5189

Kairėje – Nexus 5, dešinėje – LG G2

IMG_5192

Programinė įranga

Išmanusis telefonas Nexus 5 turi „grynakraujį“ Android 4.4 KitKat. Vartotojo sąsaja neapkrauta, lengvai suprantama, dominuoja Google aplikacijos, susijusios su kompanijos firminėmis tarnybomis: darbastalyje matyti piktograma „Google“, kurią paspaudus, matyti visos firminės aplikacijos.

Kaip atrodo Nexus 5 vartotojo sąsaja ir kaip sparčiai veikia išmanusis telefonas, naršant po meniu ir Internetą, galima matyti žemiau pateiktame vaizdo klipe.

Screenshot_2012-11-26-13-17-24 Screenshot_2012-11-26-13-17-25 Screenshot_2012-11-26-13-17-26 Screenshot_2012-11-26-13-17-32 Screenshot_2012-11-26-13-17-39 Screenshot_2012-11-26-13-17-52 Screenshot_2012-11-26-13-18-31 Screenshot_2012-11-26-13-19-10 Screenshot_2012-11-26-13-19-27 Screenshot_2012-11-26-13-19-34 Screenshot_2012-11-26-13-20-02 Screenshot_2012-11-26-13-20-32 Screenshot_2012-11-26-13-20-51 Screenshot_2012-11-26-13-20-59

Komunikacinės galimybės

Google Nexus 5 naudoja tą pačią aparatinę platformą, kaip ir anksčiau testuotas LG G2, taigi ir komunikacinės galimybės mažai kuo skiriasi. Kiek daugiau problemų turėtų kelti „žalia“ operacinė sistema ir šviežios tvarkyklės, tačiau…

browsermark-nexus-5

speedtest-nexus-5

Google pasistengė maksimaliai išnaudoti sparčią aparatinę platformą, o kartu patvirtinti, kad ši kompanija ne veltui laikoma Interneto gigantu. Nexus 5 su WEB technologijomis dirba ypač sparčiai, duomenų atsisiuntimo sparta (taigi ir puslapių krovimasis) buvo „aukštumoje“.

Galima drąsiai sakyti, kad Google Nexus 5, jei taip galima išsireikšti, yra internetinis išmanusis telefonas. Čia yra jo stiprioji pusė, nepaisant dar šviežios programinės įrangos.

Garso posistemė ir multimedia galimybės

Nexus 5 integruotų garsiakalbių kokybę galima įvertinti 7 balais iš 10. Garsumo lygis pakankamas, tačiau kokybės nuo to nė kiek ne daugiau. Anksčiau testuotas LG G2 turi tą patį garsiakalbių išdėstymą, tačiau dažnių diapazonas buvo platesnis.

Nexus 5 turi dvi garsiakalbių nišas, tačiau garsas sklinda praktiškai tik pro vieną, esančią dešinėje pusėje nuo micro-USB lizdo. Uždengus šią nišą, garso lygis tampa visiškai minimalus, o tai padaryti, žaidžiant žaidimą arba laikant telefoną horizontalioje padėtyje, yra labai paprasta.

Kad išmanusis telefonas skirtas ne muzikos klausymuisi, gamintojas tai leidžia suprasti, į komplektaciją neįtraukdamas ausinių. Multimedia programinė įranga taip pat nėra išskirtinė, taigi būsimiems Nexus 5 savininkams galima rekomenduoti pasiieškoti alternatyvių multimedia aplikacijų, o kartu pasižvalgyti ausinių.

 • Garso kokybė balso skambučių metu

Garso kokybė balso skambučių metų nieko išskirtinio nepademonstravo. Praktiškai vienintelis skirtumas nuo anksčiau testuoto LG G2 yra tas, kad Nexus 5 garsiakalbis veikia elementariai garsiau. Pašnekovas yra gerai girdimas, tačiau iki to raiškumo, kurį demonstruoja Sony Xperia Z, penktos kartos Nexus telefonui dar toloka.

IMG_5175

Beje, Android 4.4 KitKat daugiausia problemų kėlė būtent balso skambučių metu. Porą kartų sistema pakibdavo 5-10 sekundžių, jei kas nors paskambindavo, kai žaidžiamas žaidimas. Keletą kartų ekranas tiesiog likdavo juodas, nors ir būdavo gaunamas įeinantis skambutis. Ne kartą baigus pokalbį, skambučio ekranas su žmogaus kontaktu nedingdavo. Forumai taip pat mirgėte marga problemomis su laisvų rankų įranga.

Reikia tikėtis, kad Android 4.4.2 versijoje kūrėjai ištaisys minėtas problemas, o kartu patobulins telefono kontaktų aplikaciją: pastaroji kitų gamintojų telefonuose yra kur kas patogesnė.

Mikrofono „klausa“ taip pat neretai sušlubuoja: naudojant Google Now ir diktuojant paieškos užklausas balsu, Nexus 5 nelabai norėdavo išgirsti tai, kas būdavo sakoma. Ir jei dėl lietuvių kalbos buvo galima atleisti, tai su anglų kalba taip pat būdavo prastai.

 • Multimedia programinė įranga

Filmų peržiūrai ir muzikos klausymuisi iš karto galima rekomenduoti trečių šalių sukurtas aplikacijas, kadangi standartiniai Android 4.4 sprendimai neretai yra minimalistiniai, nedidelio funkcionalumo, neatpažįsta daugelio vaizdo/garso kodekų.

Esamos aplikacijos aiškiai orientuotos į tai, kad būtų naudojamos firminės paieškos giganto tarnybos Youtube ir Google Play Music. Kas trokšta daugiau, turės iš karto ieškoti alternatyvų.

Integruoto kaupiklio talpa sudaro 16 GB, tačiau reali talpa sudaro 12,55 GB. Vartotojo duomenims yra prieinama 12,27 GB. Tradiciškai, Google skatina naudotis jos „debesų“ talpykla Drive, taigi Nexus 5 neturi microSD atminties kortelių skaitytuvo. Gaila, bet Google pavyzdžiu neseniai pasekė ir LG, kurios flagmanas G2 taip pat microSD lizdo neturi.

Fotografavimo galimybės

Google Nexus 5 turi 8 megapikselių pagrindinę kamera su optiniu stabilizatoriumi. Ką ji sugeba, tradiciškai palyginome su penkerių metų senumo „muiline“ Canon IXUS 80.

IMG_5186

Gaunamų nuotraukų kokybę galima įvertinti 8 balais iš 10. Nexus 5 kamera gana gerai pasirodo patalpose su geru apšvietimu, matyt, tą patį būtų galima pasakyti ir apie fotografavimą vasarą, saulėtą dieną. Detalumą neretai sumažina automatinis triukšmo filtras, įjungtas pagal nutylėjimą.

Kokybė ir detalumas gana greitai prarandami, kai turime stiprų šoninį (arba tiesioginį) šviesos šaltinį – tuomet iš karto prarandamos detalės, be HDR funkcijos apsieiti praktiškai neįmanoma, nors ir tuomet dalis vaizdo per gaunamas per tamsus.

Optinė stabilizavimo sistema (OSS) veikia, tačiau Nexus 5 su savo 8 megapikselių kamera gana greitai praranda šį pranašumą, kai šalia yra didesnę raišką turintys sensoriai su OSS palaikymu. Tiesa, prieš savo pirmtaką Nexus 4 naujojo Google telefono kamera demonstruoja geresnius kokybinius rodiklius, taigi negalima sakyti, kad progreso nėra.

01_nexus5-vs-ixus80

Triukšmų slopinimas Nexus 5 įjungtas pagal nutylėjimą

03_nexus5-vs-ixus80

Be HDR+ funkcijos Nexus 5 kamera neretai sušlubuoja

04_nexus5

Senokai teko matyti tokį spalvinį jovalą (į kairę nuo lango, virš elektros rozetės)

Produktyvumo lygis

Google Nexus 5 pasisekė – prieš jį buvo pratestuotas ne vienas išmanusis telefonas su identiška – Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) – platforma. Tai leis palyginti programinės įrangos bei kitų komponentų įtaką produktyvumo lygiui. Konkurentais pasirinkti neseniai testuoti LG G2 ir Sony Xperia Z Ultra, kartu bus galima matyti progresą, lyginant su ankstesnių kartų platformomis.

antutu-nexus-5

octane-nexus-5

quadrant-nexus-5

vellamo-html5-nexus-5

vellamo-metal-nexus-5

webxprt-nexus-5

Kaip matyti, šiuo metu populiariausi testai dar negali pilnai įvertinti įrenginio su Android 4.4 KitKat galimybių. Kai kurių testų kūrėjai aiškiai informavo, kad jų programinė įranga dar nėra pilnai optimizuota darbui su naujausia Android versija, tokiu būdu, galimi atvejai, kad ir kita programinė įranga (pavyzdžiui, žaidimai) artimiausiu metu nepilnai išnaudos 4.4 KitKat potencialą.

Įdomu tai, kad su WEB technologijomis susijusiuose testuose Nexus 5 gali pasirodyti visu gražumu (Octane ir Webxprt), nors tas pats Vellamo HTML5 vis dar nelabai žino, kad turi reikalų su Android 4.4 KitKat.

Dar įdomiau, kad grafikos posistemės potencialas išnaudojamas praktiškai maksimaliai. Matyt, grafikos tvarkyklės, skirtos Android 4.4 versijai, buvo optimizuojamos pakankamai kruopščiai.

3dmark-nexus-5

gfxbench-nexus-5

Google Nexus 5 buvo karščiausias iki šiol testuotų Qualcomm Snapdragon 800 savininkų. Maksimali temperatūra siekė 45.1oC. Praktikoje toks temperatūros lygis nepatogumų nekėlė, rankų nedegino, taigi ir perkaitimo problemų neturėtų kilti, kaip tą buvo galima stebėti HTC One atveju.

temps-nexus-5

Kaip sparčiai veikia Google Nexus 5 vartotojo sąsaja ir koks produktyvumo lygis, naršant Internete, galima matyti iš žemiau pateikto vaizdo klipo (palyginimui pasirinktas LG G2 su Snapdragon 800 ir Android 4.2.2). Kaip matyti, Nexus 5 vartotojo sąsaja yra šiek tiek spartesnė, kartu greitesnis darbas ir Internete:

Baterija

Išmaniojo telefono Google Nexus baterijos talpa sudaro 2300 mAh. Tai yra gerokai mažiau, nei anksčiau testuotų Snapdragon 800 savininkų – Xperia Z Ultra (3050 mAh) ir LG G2 (3050 mAh). Galinga platforma ir standartinė baterija – ar pavyks prilygti konkurentams?

 • Idle“ režimas: trys – keturi balso skambučiai per parą, keletas trumpųjų žinučių;
 • Office“ režimas: balso skambučiai, SMS, el. paštas, Facebook, kartas nuo karto pasinaudojama Internetu, padaroma keletas nuotraukų;.
 • Multimedia“ režimas: žiūrime filmus, vaizdo klipus per Youtube, klausome muzikos;
 • Stress“ režimas: maksimaliai apkraunami procesoriaus ir grafikos posistemės komponentai, žaidžiame daug resursų reikalaujančius žaidimus;

battery-nexus-5

Jei LG G2 naudotume tik skambučiams ir susirašinėjimui SMS žinutėmis, baterijos užteks 10-11 dienų. Esant didesnės talpos baterijai, būtų galima pasiekti ir geresnių rezultatų. Antra vertus, dar kartą galima įsitikinti, kad programinės įrangos optimizavimas reiškia labai daug. Pažvelkite į LG G2 rezultatą „Idle“ testo metu – atsilikimas nuo Snapdragon 800 turinčių konkurentų yra akivaizdus.

Jei Nexus 5 naudosite kaip tikrą išmanųjį telefoną (naršymas internete, socialiniai tinklai, fotografavimas, balso skambučiai, tekstiniai pranešimai ir t.t.), baterijos užteks 4 – 4.5 dienoms. Vėlgi, nušluostyta nosis LG flagmanui G2, kartu šiek tiek geriau pasirodyta nei Xperia Z Ultra, kuris turi ne tik talpesnę bateriją, bet ir daug didesnį ekraną.

Filmus žiūrėti bus galima šie tiek daugiau nei 6,5 valandos. Standartinis rezultatas telefonui su Snapdragon 800. Antra vertus, iki LG G2 rezultato (apie 10,5 val.) dar labai toli.

Žaisti žaidimus Google Nexus 5 leido truputį daugiau nei 2 valandas. Turint omenyje baterijos talpą, procesoriaus modelį bei ekrano dydį, rezultatas standartinis, stebuklų tikėtis nereikia. Šiuo atveju Nexus 5 labiausiai padėtų talpesnė baterija, ir tai gerai parodo LG G2, kuris veikė valanda ilgiau.

battery-charge-nexus-5

Nexus 5 baterijos pasikrovimo sparta sudarė apie 2 val. Rezultatas, lyginant su panašios talpos akumuliatorius turinčiais modeliais (Xperia Z su 2230 mAh ar HTC One su 2300 mAh), yra tikrai puikus. Tokiu būdu, išmanųjį telefoną Nexus 5 galima rekomenduoti žmonėms, kurie nuolat kažkur skuba.

Google Nexus 5 privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Didelis spartos lygis, ypač naršant Internete;
 • IPS ekranas su plačiais matymo kampais ir plačiu ryškumo reguliavimo diapazonu;
 • Patrauklaus dizaino, patogus ir praktiškas korpusas;

Trūkumai:

 • Vidutiniškos kokybės integruoti garsiakalbiai;
 • Nėra microSD atminties kortelių skaitytuvo;
 • Programinės įrangos (Android 4.4) klaidos, dažniausiai pasireiškiančios balso skambučių metu;
 • Eilei aplikacijų trūksta funkcionalumo, naudojimo patogumo;

Ypatumai:

 • Nuolatinis bandymas priversti vartotoją savo privačius duomenis sinchronizuoti su Google tarnybomis (kišimosi į privatų žmogaus gyvenimą klausimas).

Išvados

Susipažinimas su Google Nexus 5 paliko dvejopą įspūdį. Iš vienos pusės, turime galingą procesorių, šaunų ekraną, patrauklų dizainą ir praktišką korpusą. Baterija taip pat nenuvylė – pademonstruotas adekvatus rezultatas, atsižvelgiant į „geležies“ galingumą ir akumuliatoriaus talpą.

Turime ir patobulėjusią kamerą, lyginant su Nexus 4, nors vis dar negalinčią prilygti gana seniems fotoaparatams – „muilinėms“ (tačiau šia liga serga visa eilė aukščiausio lygio išmaniųjų telefonų). Garsiakalbiai, deja, nesužavėjo, nors tai irgi tendencija, nei išskirtinumas.

Didžiausiu Nexus 5 privalumu galima laikyti didelį produktyvumą, dirbant su WEB technologijomis. Naršyti po Internetą, bendrauti socialiniuose tinkluose, dirbti su el. paštu yra vienas malonumas. Ir tai visai nestebina, kadangi Google ne veltui vadinama Interneto gigantu. Be to, kompanija aiškiai suinteresuota, jog žmonės naudotųsi jos firminėmis tarnybomis – Youtube, Gmail, Hangout, Drive, Google Play, Google+ ir kt.

Nexus 5 apžvalgos metu nuolat lydėjo jausmas, kad privatus gyvenimas tampa daugiau iliuzija, nei pasiekiamu dalyku. Nexus 5 puikus pavyzdys, kaip Google gali įtraukti vartotoją į savo ekosistema ir išspausti viską, kas atneša naudą. Nors kompanija tai motyvuoja siekimu tobulinti savo tarnybas ir pateikti vartotojui kuo geresnį produktą, tačiau ar tikrai būtina į „debesis“ kelti telefonų knygutę (vardai, pavardės, telefonų numeriai ir kiti kontaktai), susirašinėjimą sulieti su Hangout?

Google Nexus mobilūs įrenginiai yra puikus pavyzdys, kaip vartotoją galima prijungti prie bendros sistemos („Sveiki atvykę į Matricą“) ir garsiai pasakoti apie kenkėjiškas aplikacijas, kurios bando pasisavinti jūsų telefonų knygutės kontaktus, kai tuo pačiu metu gražiai siūloma „sinchronizuoti“ savo privačius duomenis su Google tarnybomis. Turbūt ne veltui juokaujama: „Tu turi Google telefoną, o Google turi tave“.

Gana dviprasmiškai Nexus 5 atrodo, jei į jį žiūrėtume kaip į „etaloninį“ Android išmanųjį telefoną. Android 4.4 KitKat pasirodė su gana daug smulkesnių ir didesnių klaidų. Deja, apžvalgos metu dar nebuvo pasirodęs atnaujinimas 4.4.2 KitKat, taigi sunku pasakyti, kokios klaidos ištaisytos, o kokios – ne. Mėgstantiems eksperimentuoti, galima rekomenduoti įdiegti alternatyvią programinę įrangą (pavyzdžiui, CyanogenMod), o kartu ir trečių šalių aplikacijas, kurios išplėstų Nexus 5 funkcionalumą iki „etaloninio Android“ lygio.

Įvertinus visus „už“ ir „prieš“, Google Nexus 5 galima rekomenduoti nuolat „mirkstantiems“ Internete žmonėms, norintiems turėti patrauklaus dizaino, o kartu ir galingą išmanųjį telefoną, siūlomą dar ir už patrauklią kainą (apie 1600 lt). Funkcionalumo praplėtimu reikėtų pasirūpinti patiems. Savo ruožtu, tiems vartotojams, kuriems telefonas yra viena iš privataus gyvenimo sudėtinių dalių, reikėtų įdiegti alternatyvią programinę įrangą arba pasiieškoti kitų išmaniųjų telefonų.

17 komentarai (-ų)

 1. Laurynas parašė:

  Išmaniojo telefono Nexus 5 techninės specifikacijos: Android 4.2.2 Jelly Bean
  Pataisykit į 4.4.2 KitKat

 2. Vck parašė:

  „ar tikrai būtina į „debesis“ kelti telefonų knygutę (vardai, pavardės, telefonų numeriai ir kiti kontaktai),“

  Cia turbut yra pats geriausias dalykas ismaniajame, nes telefonai ne su simkortele ar paciu telefonu yra susieta, o su tavo google akauntu. Nereikia persirasineti 200 nr, arba jei sugenda telefonas ir nr visi pradingsta. Tai yra labai geras dalykas, beje jei nori gali ir nesusieti, niekas taves per prievarta nevercia 🙂

 3. p parašė:

  apie baterijas tai belekas cia prirasyta.
  „Jei Nexus 5 naudosite kaip tikrą išmanųjį telefoną (naršymas internete, socialiniai tinklai, fotografavimas, balso skambučiai, tekstiniai pranešimai ir t.t.), baterijos užteks 4 – 4.5 dienoms.“
  Jokiu sansu istraukt 4 dienas. Jei 2 atlaikys tai jau labai gerai.

 4. BigR parašė:

  Apskritai jei naudosi,kaip tikrą išmanų telefoną,apsidžiaugsi jei apskritai jis dieną pratemps. Nesuprantu iš kur gaunami,tokie neįtikėtini skaičiai,kad telefonas ištvers NET 4 dienas. Kas nors gal paaiškins?

  • dinux parašė:

   Žiūrint kaip naudosi, tarkim mano darbinis Sony Xperia Arc S su Android 4.1.2 (CM), su išjungtu 3G, WIFI, bet įjungtu Bluetooth (vairuodamas naudoju mašinoje), kalbant į dieną po ~20min, keturias paras traukia be problemų (kalbant mažiau ištempia ir penkias). Reiktu neužmiršti, kad akumuliatorius pas jį 1500 mAh

   Idomumo dėliai Samsung Galaxy Mini, su Android 2.3.7 (CM7) su išjungtais visais ryšiais ir be SIM kortelės ištempė 9 paras 😉 Aišku jis gulėjo nejudinamas. Baterija pas jį 1200 mAh

   • p parašė:

    tai sitoj apzvalgoj parase kaip naudojant turi 4 paras tempt 🙂 juokinga ir tiek 🙂

    • BigR parašė:

     Įdomiai,įdomiai. Jei labai nenaudoji vis dėl to ištempia pasirodo :). Tėčio darbinis Samsung S2 dienos neištempia darbiniais tempais niekaip. Maniškis LG G2 dvi dienas nesunkiai,žaidžiant,naršant, rašant žinutes. Bet labai abejoju ar ištvertu 4 dienas. 🙂

 5. ERROR parašė:

  paranojiko straipsnis, bijai vilko, neik į mišką, tie sinchroninimai yra labai patogu, kokia googlei nauda iš mano močiutės nr. ?

 6. Zmogus parašė:

  linksma skaityti vaikigaliu komentarus, kurie seilejasi nuo graziu zaisliuku ir visiskai negalvoja apie savo privatu gyvenima. parsiduoda kaip vergai ir nieko nemato. google tik trina rankutemis del tokiu fanatu ir kraunasi sau milijardus.

 7. pritariu parašė:

  Zmogus. Suaugs, ateis i prota… o gal jau ir nebeateis, juk kuo ismanesnis daiktas, tuo bukesnis vartotojas. Dabar ismanieji daiktai uz mus galvoja, mums belieka jiems paklusti.

 8. to Zmogus & pritariu parašė:

  Mieli pensininkai, as suprantu, kad jum sunku suspeti su siu dienu technologiju vystymosi sparta bei atsikratyti dar is sovietiniu laiku islikusios paranojos. Bet jus man pasakykit kokia realia zala man gali padaryti kontaktu laikymas Google serveryje? Apie nauda neklausiu, nes ji akivaizdi. Koks skirtumas, kad Googlas kraunasi milijardus? Ar man skauda del to? Tegul kraunasi, kol as nemokamai gaunu naudingas ir kokybiskas paslaugas – as patenkintas.

 9. Pashkustva parašė:

  Turiu Nexus 5 32 Gb balta. Esu pilnai patenkintas ir manau kad tai vienas geriausių (o gal net geriausias) telefonas pagal kainą/kokybę. O iš tikro autoriui norėčiau oponuoti dėl Kit Kat. Straipsnyje tai buvo pažymėta kaip minusas, kas reliai yra Didelis pliusas. Joke: „Džiaugiasi S3 naudotojai gavę 4.3 versiją :D“ o kiek dar „šustrų“ tel ant Jelly Bean? Nexus linijos telefonai pastoviai gauna naujausius sistemos atnaujinimus apie ką kitų telefonų savininkai, nors gal ir nenori prisipažinti, pavydi iš peties. 🙂 Tai mano jau antras turėtas Nexus produktas ir jei viskas ais panašia kryptimi – sekantis telefonas bus tik nexus. Ir kuo greičiau Samsung vartotojai supras kad permoka už savo plastikiukus (Samsung S3 vis dar perka uz 1200 lt :DDD robbery, sakyčiau ) ai dar kaina 🙂 čia tik mūsų šalyje tokia nesamoninga 🙂 pasistengus galima nauja atisiųsti iš Google Play už nedaugiau nei 1250 lt tik reikia netingėti 🙂 Goodluck and may the force be with you 🙂 (arba reiktų sakyti Google be with You)

 10. Pashkustva parašė:

  Beje, Nexus 5 jau daugiau vadinamas ne android phone but google phone :)tai nereikia stebėtis 🙂

 11. zyze parašė:

  O man maniajame nexus5 uzkliuvo garso mygtuku kampai..Jie astrus! Taip ir norisi su dilde brukstelti 🙂

 12. Nezinau parašė:

  Gal yra zinanciu ar siame telefone galima ant ekrano uzsikelti valdiklius (widget)? Kaip nufotografuoti pradzios ekrana? Ir kaip isjungti garsa vienu migtuku?

  • dinux parašė:

   dėl pirmų dviejų jau atsakė, dėl trečio, tai laikai garso tildymo mygtuką neatleisdamas, garso šliaužiklis greitai sumažėja ir telefonas suvibruoja (reiškia išjungtas garas palikta tik vibracija), jei dar ilgiau palaikai išsijungia ir vibracija. Atstatymui taspats tik reikia laikyti garso didinimo mygtuką.

 13. Mantas parašė:

  Widgetus rasi ilgiau paspaudes ur palaikes darbalaukio tuščioje vietoje, ekraną nufotografuosi laikydamas garso – ir išjungimo mygtukus vienu metu. Nesu girdėjęs apie galimybę išjungti garsą vienu mygtuko paspaudimu, bet gali palaikyti isjjngimo mygtuka ir ten paspausti silent mode.


Kitos kategorijos naujienos