Hakeris sugalvoja, kaip nulaužti Amazon bepiločius skraidymo aparatus


Kas pasakė, kad nedidelių bepiločių skraidymo įrenginių negalima nulaužti? Vienas hakerių bendruomenės narių – Samy Kamkar publikavo visą reikiamą programinę įrangą ir pateikė aparatinės įrangos aprašymus, kurie leistų pasigaminti skraidymo aparatą, galinti susekti ir įsilaužti į kitus panašius įrenginius.

Tam reikalui jis siūlo naudoti Parrot AR.Drone, aprūpintą mikrokompiuteriu Raspberry Pi, kuriame įdiegta speciali programinė įranga. Jo dėka bepilotis skraidymo aparatas gali nulaužti kitą tokį skraiduolį, o po šios operacijos jo valdymą bus galima perimti į savo rankas.

Samy Kamkar teigia, jog tokiu būdu galima perimti, pavyzdžiui, kompanijos Amazon bepiločius lėktuvėlius. Kaip žinia, visai neseniai el. prekybos gigantas pareiškė, kad 2015 metais ketina pasinaudoti krovinius gabenančiais mažais bepiločiais įrenginiais (projektas „Prime Air“).

Aišku, jei įsilaužti į draugų ir nežinomų žmonių bepiločius lėktuvėlius yra gana nekaltas hobis, tai Amazon krovinių vagystė – jau visai kitas reikalas. Kaip veikia hakerio pasiūlytas metodas? Įrenginys seka artimiausių įrenginių su įjungtu WiFi adapteriu MAC adresą, ir kai randa tokius, kurie priklauso Parrot Drone, priverčia juos atsijungti nuo valdymo sistemos. Šį pažeidžiamumą turi ne tik Parrot Drone, tačiau ir visi kiti, naudojantys tą patį bendravimo būdą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos