HP tvirtina, kad migruoti iš Windows XP jau per vėlu


2014 metai visiems Microsoft platformų savininkams taps įžymia data – balandžio 8 d. kompanija atsisakys palaikyti operacinę sistemą Windows XP. Žinoma, tai nereiškia, jog kompiuteriais su šia Windows versija bus neįmanoma naudotis – tiesiog daugiau nesulauksime šiai operacinei sistemai skirtų atnaujinimų.

12-metu-pc-rinkoje-windows-xp

Puslapis CNet praneša, jog kompanija HP didžiuojasi tuo faktu, jog aktyviai dalyvauja vartotojų migracijos iš Windows XP procese, ir tai daro ne vienerius metus. Kompiuterių gamintojo puslapyje netgi pasirodė atitinkamas priminimas verslo atstovams: „Jei jūsų organizacija dar nepradėjo naudoti daug progresyvesnės stacionarios platformos, jau per vėlu“. HP vadovės Meg Whitman teigimu, kompanijos klientai gana aktyviai pereina prie šiuolaikinių Microsoft operacinių sistemų Windows 7 ir Windows 8/8.1.

Kompanijos Intel vadovybė taip pat trina delnus, laukdama kompiuterių modernizacijos bangos. Procesorių giganto atstovų teigimu, net ir šiai organizacijai perėjimas prie Windows 7 ir Windows 8.1 yra labai dideli pokytis. Intel tikisi, jog naujų kompiuterių paklausa Windows XP palaikymo saulėlydyje tik augs.

Intel manymu, jei namų „vartotojas – konservatorius“ vis dar gali sau leisti naudotis Windows XP, tai organizacijos stengiasi neleisti atsirasti panašioms rizikoms. Įdomu tai, lapkričio mėnesio statistika vis dar kalba apie labai didelį Windows XP populiarumą – 31% asmeninių kompiuterių. Tai yra antra vieta po Windows 7 (46,7%). Daug šviežesnės Windows 8 ir Windows 8.1 atitinkamai užima 6,7% ir 2,6%, o bendra jų rinkos dalis per mėnesį paaugo nuo 9,25% iki 9,3%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos