Intel bando padidinti savo procesorių suderinamumą su Android


Po kelerių metų operacinė sistema Android gali tapti įprastu vaizdu ne tik išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose, bet ir tradiciniuose asmeniniuose kompiuteriuose. Tokią išvadą galima padaryti iš kompanijos Intel technologinių planų, kuriuos paviešino puslapis VR-Zone.

intel android platform roadmap

Publikuota skaidrė rodo, jog Intel šiuo metu aktyviai testuoja operacinę sistemą su savo Haswell Y ir U serijų procesoriais. Kartu naudojamas UEFI BIOS, operacinės sistemos versija Android 4.2 Jelly Bean ir 64 bitų Linux 3.9 versijos branduolys. Tai leidžia teigti, kad Intel savo procesorius mato ne tik Windows, bet ir Android sistemose. Kompanija Intel dar praėjusiame IDF renginyje užsiminė, kad prie šio projekto darbuojasi apie 1000 jos inžinierių.

Taip pat pranešama, jog būsimus 14 nm Broadwell procesorius, kurie debiutuos 2014 metais, pakeis Skylake ir Braswell sprendimai. Apie Skylake žinoma jau gana nemažai, tuo tarpu Braswell yra visiškai naujas vardas procesorių pasaulyje, tačiau kaip ten bebūtų, apie jį kalbama, minint 2015 metus. Jame bet kokiu atveju jau bus naudojama DDR4 operatyvioji atmintis.

Kompanijos Intel noras savo procesoriams suteikti Android palaikymą gali būti laikomas atsaku į ARM planus debiutuoti asmeninių kompiuterių segmente. Atsižvelgiant į tai, kad asmeniniuose kompiuteriuose energetinis efektyvumas nėra toks svarbus, kaip mobiliems įrenginiams, o Intel čia turi yra žymiai daugiau pranašumų, ARM kelias į tradicinius kompiuterius gali būti daug sunkesnis, nei atvirkštinis variantas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos