Intel mažina planšetėms skirtų procesorių gamybos prognozes


Kompanija Intel dabar susikoncentravusi ne tik ties savo procesorių plėtra planšetinių kompiuterių ir išmaniųjų telefonų segmente, tačiau ir savo platformų populiarinimu Android ekosistemoje. Kadangi būti Google platforma yra lyderė tarp mobilių operacinių sistema, tai leistų Intel greitai pasiekti užsibrėžtų tikslų.

woman-holds-asus-tablet-with-win8

Savo ruožtu, puslapis DigiTimes, cituodamas industrinius šaltinius, praneša, jog 2014 metais Intel gali nepasiekti užsibrėžto 40 mln. „planšetinių“ procesorių gamybos tikslo. Priežastis – Windows 8.1 ir jos pagrindu sukurtų mobilių įrenginių su Bay Trail-T platforma paklausa žemesnė, nei tikėtasi.

Taivaniečių komponentų gamintojai mano, kad kompanijai Intel per visus 2014 metus pavyks realizuoti ne daugiau kaip 30 mln. planšetėms skirtų procesorių. Apie 10% šio kiekio teks švietimo tikslams skirtų planšetinių kompiuterių kūrimui (šią programą kontroliuoja pati Intel).

Bendroje mobilių procesorių masėje kompanijos Intel produkcijos kiekis gali pasiekti 10% – ne toks jau ir mažas rodiklis, kalbant apie „besivejantį“ gamintoją. ARM partnerių produkcija šiandien rinkoje dominuoja.

Planšetinių kompiuterių su Bay Trail-T platforma ir operacine sistema Android savo žygį pradės šių metų gruodžio pabaigoje arba kitų metų sausio pradžioje. Pirmaisiais Intel klientais taps kinų gamintojai, kurie savo planšetinius kompiuterius pasiūlys vasario mėnesį. Didieji kompiuterių gamintojai kol kas atsargiai žvelgia į Bay Trail-T procesorius.

Analitikų duomenimis, 2013 metais kompanijai Intel pavyks parduoti tik apie 10 mln. procesorių, skirtų planšetiniams kompiuteriams.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos