Intel Xeon procesoriai bus tobulinami, nepaisant konkurencijos trūkumo


AMD vykdoma reorganizacija nepalieka vilčių, kad ši kompanija grįš į produktyvių procesorių segmentą. Oficialiai pareikšta, kad naujos strategijos tikslas – energetiškai efektyvios platformos. Panaši pozicija leido Intel kiek atsikvėpti (visa tai puikiai atsispindės Haswell refresh pavidalu) bei atidėti 14 nm procesorių pasirodymą vėlesniam laikotarpiui.

Gana aiškiai Intel procesorių progreso sulėtėjimas stebimas serverių segmente. Du ir keturis procesorius turintys serveriai praktiškai daugiau nei metus atsilieka nuo vartotojams skirtų kompiuterinių sistemų, kalbant apie naujų architektūrų įsisavinimą.

Paradoksali situacija: net ir nesant padoriai konkurencijai iš AMD pusės (ARM vis dar menkai atstovaujama), Intel priversta labai daug dėmesio skirti serverių platformoms, nes tai yra pelningiausia kompanijai verslo segmentas.

Daugiau dėmesio serverinėms sistemoms reiškia, kad galima tikėtis laiku išvysti tiek Haswell-EP, tiek ir Broadwell-EP procesorius. Pastarieji, kaip tikimasi, pasirodys kartu su stacionariais Broadwell kartos atstovais, o tai įvyks 2015 m. III ketvirtyje – tuomet kaip tik vyks IDF 2015 rudeninė sesija.

broadwell_ep_specs

14 nm Xeon (Broadwell-EP) procesoriai gali gauti iki 18 branduolių, o tai leis apdoroti iki 36 skaičiavimo srautų vienu metu. Darbo stotyse bus naudojami 8-10 branduolių sprendimai, kurių dažnis gali prasidėti nuo 4.0 GHz. Maksimalus L3 spartinančios atminties kiekis sudarys 45 MB.

Integruotas DDR4-2400 operatyvios atminties kontroleris išliks keturių kanalų, tačiau jis leis kiekviename kanale įdiegti po du RAM modulius. Tokiu būdu, serveris su dviem procesoriais galės sutalpinti 16 modulių su bendra 2 TB talpa. Intel vertinimu, DDR4 bus spartesnė už DDR3 maždaug 15-25%, o kartu veiks, esant 1.2 V įtampai, taigi bus suvartojama žymiai mažiau elektros energijos.

Intel taip pat daug dėmesio skirs ir tokių Broadwell-EP platformos funkcijų plėtrai, kaip skaičiavimų saugumas bei virtualizacija. Ir kol ARM stovykla bando kažką išspausti iš buvusių MIPS bei Alpha sprendimų, Intel šlifuoja resursų virtualizaciją ir nuotolinį valdymą iki tobulumo.

Intel eina nuo konkretaus prie visuotinio, ir tai palieka labai daug erdvės manevrui, tuo tarpu dirbtinė AMD ir ARM sąjunga – Heterogeneous System Architecture (HSA) – bando sukurti vieningą virtualią erdvę, kurioje bus jauku bei patogu ir ežiui, ir žalčiui, ir ereliui. Tai beveik kaip Nojaus laivas – skamba didingai, tačiau taip būna tik pasakose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos