Išardytas pirmasis Steam Machine. Kas gi viduje?


Kompanijos Valve koncepcija Steam Machine jau tapo realybe. Pirmieji Steam kompiuteriai jau pasiekė savo savininkus, o tai reiškia, kad pats laikas juos išardyti ir pažvelgti, kas gi juose slepiasi.

Šiuo metu Steam Machine atiteko tik 300 vartotojų, kurie dalyvauja taip vadinamų Beta testuotojų programoje. Kaip matyti iš vaizdo klipo, Valve kompiuteris (arba konsolė, kaip kam patinka) yra gana įprastas PC, kurio komponentai gana kompaktiškai sutalpinti kukliame korpuse. Aišku, tai nereiškia, kad vartotojui bus sunku pakeisti procesorių arba vaizdo plokštę. Korpuse yra vietos netgi antram kietam diskui.

Kartu paaiškėjo, kokios „geležies“ pagrindu surinkti pirmieji Steam Machine:

 • Vaizdo plokštė: kai kurie Steam Machine kompiuteriai tiekiami su NVidia Titan, kai kurie — su GTX780, dalis — su GTX760, taip pat prieinamos modifikacijos su GTX660;
 • Procesorius: dalis turi Intel Core i7–4770, kiti — Core i5–4570 arba Core i3;
 • Operatyvioji atmintis: 16GB DDR3–1600;
 • Duomenų kaupiklis: 1TB/8GB hibridinis kietas diskas (SSHD);
 • Maitinimo blokas: integruotas 450w 80Plus Gold

13 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Smagu

 2. Sars parašė:

  Vadinkime daiktus tikraisiais vardais, tai paprastas PC su Steam OS (linux) operacine sistema. Nematau jokios logikos pirkti toki komplekta, kadangi jis tikrai bus bent jau 10-20 proc brangesnis uz rinktuka. Beto Nvidia variantas brangu, AMD nasumo ir kainos santykis geresnis.

  • dehood parašė:

   del sio „pc“ pritariu tau 100%, taciau as asmeniskai „geiminimui“ renkuosi nvidia, nes amd labai genda… turejau 9500gt ir nusipirkau nauja hd 4870×2 … patikek, baigesi garantinis, parejo… gerai kad esu it specialistas, tai pasitaisiau, taciau laike apie metus… dabar kol dar neissirenku vaizduskes, naudoju 9500gt (jau penkti metai) ir dar nesugedo 🙂

   • thermal parašė:

    iš vieno pavyzdžio nusprendei, kad AMD labiau genda. Linksma 🙂 pas mane atvirkšiai, nVidia labiau genda (net du kartus – geforce 2 mx400 ir 8800 gt), o AMD kaip tik laiko – hd 4850 paseno, dabar hd 7870 tvarkingai sukasi.

  • zet parašė:

   o kas labiau kaista, ati ar nvidia ? atitinkamai ventiliatoriu garsai ?

   • thermal parašė:

    amd dar nesugeba normalaus gamyklinio ausinimo padaryti, nvidia cia labiau pazengusi. bet jei imi vga, pvz., su asus directcu, msi twin frozr ar sapphire vapor-x, tai jokio skirtumo, ar amd, ar nvidia. ir tylu, ir šalta. pas mane bent jau sapphire variantas hd7870, no problem.

 3. seip parašė:

  pritariu visiskai komentarui 🙂

 4. trololo parašė:

  O jei dar zinotum jog ATI driveriai ant linux ciulpia tai veju nesneketum.

  • oplia parašė:

   ATI nuo 2010 metų nebeliko. Dabar ATI tvarkyklės vadinamos AMD tvarkyklėmis. Čia ganėtinai nedidelis patikslinimas.

   O ganėtinai didelis tai, kad praktiškai esu meginęs *daugiau nei kelis šimtus vaizdo plokščių įskaitant ATI/AMD/Nvidia/S3* ir pasakyti galima būtų apie jas „it depends“ 🙂

   Tiek nuo GPU serijos, tiek nuo aplikacijos, tiek nuo tvarkyklių versijos tiek kur ir kokioje sistemoje veikia GPU ir kaip yra sukonfiguruota ir etc.

   O sakyti, kad AMD sucks ar Nvidia sucks galima, tačiau tai turbūt rodo tariamą arba visišką nesusipažinimą su grafinių lustų industrija ir siaurą požiūrį.

 5. :D parašė:

  :DD, o nVidia ant linuxu tai tikrai awesome 😀
  http://www.youtube.com/watch?v=iYWzMvlj2RQ

 6. trololo parašė:

  Pas manes desktopas, kad optimus neveikia man nei silta nei salta. Tau geriau kad vapse ATI driveriai neveikia crashina nera supporto naujesniam xorgui, palyginus su windows driveriu n kartų lėtesni ir tt, BET OPEN SOURCE!!!? vnz kas kam.

  Su nvidia visi steam zaidimai veikia be problemu, o ko daugiau tikėtis iš VGA driverio.

 7. oplia parašė:

  🙂


Kitos kategorijos naujienos