Kiek Google ir Facebook uždirba iš mūsų privačių duomenų?


online-privacy-forget

Kompanija AVG Technologies, kurianti to paties pavadinimo antivirusinę programą, visai neseniai pristatė nemokamą tarnybą PrivacyFix. Pastaroji leidžia pakoreguoti išmaniųjų telefonų, taip pat Facebook, Google ir LinkedIn paskyrų nustatymus ir taip pašalinti kritines vietas, kurios leidžia kompanijoms rinkti ir naudoti mūsų privačius duomenis.

Pradėjus naudoti PrivacyFix, pastaroji iš pradžių prašo vartotojo leidimo išanalizuoti jo turimas paskyras. Gavusi sutikimą, tarnyba ieško nustatymų, o taip pat suskaičiuoja kontaktų, nuotraukų ir paliktų „Like“ žymų kiekį, tiria, kaip dažnai vartotojas kreipiasi į paieškos tarnybą, renka kitus panašaus pobūdžio faktus.

avg-privacy-fix-01

Informacija apie nustatymus reikalinga tam, kad būtų sudarytas pavojingų opcijų sąrašas, kurie lemia duomenų nutekinimą, taip pat paaiškinama, kaip šias opcijas išjungti ar pakoreguoti. Kiti PrivacyFix duomenys naudojami tam, kad būtų apskaičiuota nauda, kurią Facebook ir Google gauna iš jūsų asmeninių duomenų.

PrivacyFix formulių pagrindą sudaro ataskaitos apie pajamas ir aktyvių vartotojų skaičių (šią statistiką publikuoja pačios kompanijos). Skaičiai koreguojami, priklausomai nuo vartotojo aktyvumo, jo lyties ir gyvenamosios vietos.

Pavyzdžiui, JAV gyventoja, kuri socialiniame tinkle Facebook turi 250 kontaktų ir per mėnesį publikuoja apie 150 žinučių, per tą patį laikotarpį, PrivacyFix vertinimu, kompanijai uždirba $26,62. Tiesa, tokių vartotojų sąlyginai yra nedaug. Iš tylenių, paauglių ir užsieniečių Facebook uždirba daug mažiau.

PrivacyFix duomenimis, JAV gyventojai socialiniam tinklui atneša dvigubai daugiau naudos, nei Vakarų Europos gyventojai, penkis kartus daugiau naudos, nei Azijos vartotojai, ir šešis kartus daugiau, nei vidutinis planetos Žemės gyventojas.

Kaip matyti iš žemiau pateiktų paveiksliukų, Facebook vartotojo naudą įvertino $4,53 per mėnesį. PrivacyFix vertinimu, net 97% aplankytų vartotojo puslapių turėjo Facebook kodą, kurie leidžia paieškos sistemai sužinoti, kur lankosi vartotojas.

avg-privacy-fix-02

Google pajamas tarnyba PrivacyFix vertina kur kas optimistiškiau. Iš paveiksliuko matyti, kad vartotojas paieškos gigantui per tą patį mėnesį uždirbo $422,4, nors Google kodas buvo aptiktas tik 36% aplankytų puslapių.

avg-privacy-fix-03

Aplikacija PrivacyFix dirba išmaniuosiuose telefonuose su operacine sistema Android. Ji leidžia užblokuoti MAC adreso ir kitų unikalių telefonų ypatybių perdavimą per bevielius tinklus. Sprendžiant iš AVG kūrėjų sumanymo, tai turėtų padėti išvengti sekimo, pasinaudojant Wi-Fi tinklais (tokius metodus, pavyzdžiui, naudoja kai kurie prekybos tinklai).

9 komentarai (-ų)

 1. ZyQux parašė:

  +
  Dq

 2. BigR parašė:

  Nu va,dabar iš manęs uždirba beveik nieko. Iki ko nusivažiavo pasaulis..

 3. thermal parašė:

  iš manęs apie 300 usd google uždirbinėjo, ot svoločiai 🙂 pafixinau, pažiūrėsiu, kaip po mėnesio bus.

  • Mur parašė:

   Visai į – Googloidą nuvarysi, žiūrėk visą kaltę ant taves poto suvers 😀

 4. BigR parašė:

  Biški daugokai 😀 Iš manes fb 4 dolcus 😀

  • kostas parašė:

   tik du dolerius? 😀 tikras chaliavshikas 🙂 tikrai FB greitai bankrutuos

 5. Gintas parašė:

  Na stai ir turit visos info surinkimo iranki !!! kitaip sakant: all in one, ha ha ha. O kur papuola „PrivacyFix“ surinkti duomenys ??? aisku nezinot ir nezinosit. Pakliuvot ant kabliuko.

 6. :D parašė:

  Chmm juokinat jus mane, begat nuo vilko, o uzsokot ant meskos. Reikia tik viena zinot, jeigu jus megaujates nemokamais ir kokybiskais dalykeliais – jus pardavineja. Googlej ir facebooke tiek laiko idedat ir pastangu, o cia su AVG vienu paspaudimu viska iki siol taip uzdirbta ir spelta patys atiduodat savo noriu ir net nezinot kam.


Kitos kategorijos naujienos