Lenovo ketina tapti išmaniųjų telefonų rinkos lydere


Lenovo-CEO-Yang-Yuanqing-and-Ashton-Kutcher

Kinų kompanija Lenovo, kuri šiuo metu yra didžiausias pasaulyje asmeninių kompiuterių gamintojas, vis dažniau dairosi į pasaulinę mobilių įrenginių rinką. Kompanija planuoja tapti lydere ne tik savo gimtojoje rinkoje – Kinijoje, tačiau ir išsivysčiusiose šalyse, tokiose kaip JAV ir Vakarų Europa.

Duodamas interviu leidinio The New York Times žurnalistams, Lenovo viceprezidentas J. D. Howard, atsakingas už firminių išmaniųjų telefonų verslą, pareiškė, jog kompanija „siekia vieną gražią dieną tapti pirma mobilioje erdvėje“. Viso to pasiekti nebus lengva, ir tai supranta pats Lenovo viceprezidentas.

Aš suprantu, jog tai skamba beprotiškai. Tačiau jei aš prieš penkerius metus būčiau pasakęs, jog būsime pirmi kompiuterių rinkoje, žmonės mane tikrai būtų palaikę pakvaišėliu“, – teigė D. Howard.

Dar 2008 m. Lenovo pardavė savo mobilių įrenginių verslą už 100 mln. JAV dolerių, tačiau jau 2009 m., pasikeitus vadovybei, kinų gamintojas išpirko savo padalinį už dvigubai didesnę sumą, nei pardavė. Nuo to laiko Lenovo tik stiprina šią verslo kryptį.

Dabar Lenovo apie 90% savo išmaniųjų telefonų parduoda Kinijoje, kita dalis tenka taip pat besivystančioms šalims, tokioms kaip Indija, Vietnamas, Indonezija. Kinų gamintojas vis labiau siekia įsigalėti JAV ir Vakarų Europoje, kur dominuoja Apple ir Samsung.

Analitikai gana skeptiškai vertina kinų kompanijos galimybes išsivysčiusių šalių rinkose. „Negaliu įsivaizduoti, kad Lenovo ateitų į amerikiečių išmaniųjų telefonų rinką ir pradėtų sparčiais tempais didinti savo dalį“, – teigė kompanijos Gartner analitikas Mikako Kitagawa.

Vis tik Lenovo viceprezidentas D. Howard šiuo atžvilgiu turi savo nuomonę. Jo teigimu, vartotojai nuolat ieško produkcijos, kuri galėtų tapti alternatyva po truputį nusibostantiems Apple ir Samsung išmaniesiems telefonams. Lenovo atstovo teigimu, ilgalaikis dviejų kompanijų dominavimas rinkai tik kenkia, todėl reikalingi nauji žaidėjai su naujomis idėjomis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos