LG G2 apžvalga: du trečdaliai malonumo


Išmanusis telefonas LG G2 – tai praėjusių metų modelio LG Optimus G pamaina. Su savo naujuoju flagmanu P. Korėjos gamintojas tikisi padidinti savo rinkos dalį Android išmaniųjų telefonų segmente. Žvelgiant į technines specifikacijas, visai tikėtina, kad LG šansai tai padaryti visai neblogi.

IMG_4129

LG G2 gavo šiuo metu galingiausią Qualcomm keturių branduolių procesorių Snapdragon 800 (2,26 GHz), 2 GB operatyvios atminties bei 3000 mAh talpos akumuliatorių, kurio turėtų užtekti ilgam. 5,2“ įstrižainės Full HD IPS ekranas nėra smarkiai didesnis nei artimiausių konkurentų (pavyzdžiui, Xperia Z1 ar Galaxy S4), tačiau kiekybinė persvara vis tiek yra.

LG G2 turi 13 megapikselių kamerą su CMOS sensoriumi ir vaizdų optinio stabilizavimo sistema – itin retas dalykas tarp Android išmaniųjų telefonų. Išsiskirti bandoma ir netradiciniu požiūriu į garso reguliavimo ir įjungimo/išjungimo mygtukų vietą korpuse. Ar tai ergonomiška realiame gyvenime, mes pamatysime šioje apžvalgoje.

Išmaniojo telefono LG G2 techninės specifikacijos:

lg-g2-specs-faceit-lt

Komplektacija ir dizainas

Išmaniojo telefono LG G2 komplektaciją jau buvo galima atspėti iš ankstesnių metų flagmanų apžvalgų. Kuklioje dėžutėje rasime patį telefoną, pakrovėją su micro-USB laidu (nuotraukoje, deja, jam vietos neatsirado), ausines QuadBeat 2 ir joms skirtas pakaitines, gumines pagalvėles, taip pat nedidelę vartotojo instrukciją.

IMG_4106

IMG_4118

Beveik visą priekinę dalį užima sensorinis ekranas. Šonuose esančios briaunos yra labai siauros, telefonui tai suteikia nemažai patrauklumo. Viršutinė dalis liko pakankamai siaura, kad joje neliktų vietos gamintojo logotipui – pastarasis buvo perkeltas į apatinę dalį. Fizinio mygtuko apačioje, kaip tai galima matyti nebrangiuose LG modeliuose, neliko.

IMG_4119

Nugarinė dalis nusipelno bene didžiausios kritikos. Tamsi, blizgi nugarėlė gana greitai išsiterlioja ir praranda savo estetinę išvaizdą. Antra, flagmanui tikrai nederėtų naudoti tokio pigaus plastiko, kuris savo minkštumu prilygsta anksčiau testuotiems Optimus L7 II ir L5 II. Tai reiškia, kad be specialaus dėkliuko tikrai neapsieisite, jei nenorite, jog nugarėlė greitai susibraižytų.

Galima ginčytis ir dėl nugarėlėje esančių įjungimo/išjungimo ir garso reguliavimo mygtukų. Toks sprendimas labiau panašus į eksperimentą, kadangi ne visuomet iš pirmo karto pavyks paspausti tai, ko reikia (kai kam teks apsukti telefoną ir pažiūrėti, kur paspausti, kad viskas vyktų greičiau).

Be to, garso reguliavimo mygtukai, esant blokuotam ekranui, atlieka papildomų funkcijų, pavyzdžiui, aktyvuoja pagrindinę kamerą. Atsitiktinai paspausti šiuos mygtukus, net ir esant telefonui kišenėje, pilnai įmanoma. Keletą kartų sėdint pavyko aktyvuoti kišenėje esantį LG G2, padaryti keletą fotografijų, kartu išeikvoti apie gerą ketvirtadalį baterijos, kol pagaliau „slapta veikla“ buvo pastebėta.

Bet kokiu atveju, LG turėtų gerai pagalvoti dėl tokios mygtukų lokacijos. Sprendimas drąsus, priprasti galima, tačiau neretai tai sukelia nemažai nepatogumų.

IMG_4113

Dešinėje viršutinėje pusėje – SIM kortelės skyrius

IMG_4143

Adatėlė, skirta SIM kortelės skyriui atidaryti

IMG_4115

Apatinėje dalyje – micro-USB lizdas, 3,5 mm garso išvestis ir integruotų garsiakalbių nišos

IMG_4116

Ekrano apatinėje dalyje vietos liko tik logotipui. Navigacijos mygtukai – sensoriniai

Korpuso dizaine dominuoja aptakios linijos, taigi vartyti rankoje patogu, nors tai reikėtų daryti atsargiai – galima sėkmingai išmesti iš rankų.

IMG_4122

Aptakios korpuso formos leidžia vizualiai paslėpti nemažą korpuso storį

Galiausiai galima pasižiūrėti į LG G2 matmenis, lyginant su 6,4“ įstrižainės ekraną turinčiu planšetofonu. Dar visai neseniai atrodė, kad 5,2“ ekranas yra pakankamai didelis, tačiau panašu, kad viskas priklauso nuo to, su kuo lyginsime:

IMG_4097

Kairėje pusėje – LG G2 su 5″ ekranu, dešinėje – Sony Xperia Z Ultra su 6,4″ ekranu

Programinės įrangos fragmentai

LG G2 vartotojo sąsajos išvaizda, lyginant su praėjusių metų modeliais, praktiškai nepasikeitė: ikonos ir firminės aplikacijos analogiškos, kaip ir anksčiau testuotame Optimus G bei daugelyje kitų LG išmaniųjų telefonų.

lg-g2-interface-01 lg-g2-interface-02

Sistemos konfigūravimo skiltyje atlikti tam tikri pakeitimai: sukurtos keturios atskiros kategorijos. Kadangi nustatymų daug, toks sprendimas gana logiškas ir patogus.

lg-g2-interface-05 lg-g2-interface-06       lg-g2-interface-07 lg-g2-interface-08

Komunikacinės galimybės

LG G2, kaip ir daugelis kitų šiandienos flagmanų, palaiko praktiškai visus komunikacinius standartus, kurie šiuo metu prieinami mūsų rinkoje:

 • GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz
 • HSDPA 850 (Band V), 900 (Band VIII), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz
 • 4G LTE 900 / 1800 / 2100 / 2600 / 850 MHz
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
 • Bluetooth 4.0 + A2DP
 • NFC (Near field communication)

rightware-lg-g2

Produktyvumo lygis, naršant Internete ir dirbant su įvairiomis WEB technologijomis, yra aukštame lygmenyje, kaip ir buvo galima tikėtis iš išmaniojo telefono su 4 branduolių procesoriumi Snapdragon 800. Praktikoje tai reiškia, jog stabdymų naršant neturėtų jausti nė vienas LG G2 savininkas.

Maksimali sparta šiek tiek mažesnė, nei demonstruoja konkurentai (pavyzdžiui, Sony su Xperia Z Ultra su ta pačia Snapdragon 800 platforma ir ta pačia naršykle), tačiau pranašumas prieš ankstesnės kartos LG flagmanus akivaizdus.

speedtest-net-lg-g2

Maksimali duomenų parsisiuntimo sparta, deja, nebuvo pati didžiausia. Nusileista ne tik šių, bet ir praėjusių metų gamybos išmaniesiems telefonams (ne tik flagmanams, bet ir vidutiniokams). Aišku, LG G2 pademonstruotas rezultatas – 41 Mbit/s – yra paknakamas, kad užtikrintų spartų naršymą Internete, nors potencialių spartą didinti tikrai dar yra.

Garso posistemė ir multimedia galimybės

Integruotų garsiakalbių kokybę galima įvertinti 7,5 balo iš 10. Klausant muzikos, galima išgirsti vidutinių dažnių ir net žemų dažnių užuominų, nors tai visiškai neprilygsta tam, ką galima išgirsti per komplekte esančias QuadBeat 2 ausines.

Pastarosios leidžia išgauti iš išmaniojo telefono maksimumą. Tiesa, kaip buvo pastebėta ankstesnėse apžvalgose, LG ausinių guminės pagalvėlės standžiai priglunda prie ausies. Tai leidžia atsiriboti nuo išorės garsų, pasiekti didelį slėgį (patiks klubinės muzikos gerbėjams). Antra vertus, žemų dažnių neretai būna tikrai per daug – klausant džiazo ar  vokalo partijų tai tampa nemažu minusu.

IMG_4141

LG G2 komplekte esančios QuadBeat 2 ausinės

Gamintojas tikrai žino šią problemą, kadangi grotuvo nustatymuose atsirado opcija, leidžianti smarkiai „apipjaustyti“ žemus dažnius. Jei to neužtenka, galima pasirinkti rankinį ekvalaizerio reguliavimą. Tai puikiai tiks, jei klausotės vieno žanro muzikos. Visais kitais atvejais teks nuolat darbuotis pirštais.

lg-g2-interface-09 lg-g2-interface-10

 • Garso kokybė skambinant

Garso kokybė balso skambučių metų buvo standartinė. Iš LG flagmano buvo galima tikėtis daug daugiau, tačiau panašu, kad gamintojas tam labai daug dėmesio neskyrė. Norisi tikėtis, kad šioje sferoje kitas flagmanas pasirodys daug geriau – juo labiau, kad tai būtų dar vienas būdas išskirti išmanųjį telefoną iš kitų modelių (ne tik savų, bet ir konkurentų).

IMG_4110

 • Multimedia programinė įranga

Filmų peržiūrai puikiai tiko ir gamyklinis vaizdo grotuvas. Jis atpažino visus filmus, kuriuos tik buvo bandyta įrašyti ir peržiūrėti. Su vaizdo ir garso atkodavimu problemų nekilo. Jei tam tikrais atvejais ir trūktų funkcionalumo, galima pasinaudoti ir trečių šalių aplikacijomis – jų tikrai yra pakankamai.

Integruoto kaupiklio talpa sudaro 16 GB, tačiau vartotojui prieinama 10,62 GB talpos. Apie 300 MB užima gamintojo įdiegtos aplikacijos.

lg-g2-interface-03  lg-g2-interface-04

Tų žmonių, kurie norės pasididinti integruoto kaupiklio talpą, laukia nusivylimas – microSD atminties kortelių skaitytuvo nėra. Ar tai Google įtaka, kuri savo Nexus įrenginiuose taip pat nemyli šio lizdo, ar sekimas Apple pėdomis, tačiau šiandien flagmanas be microSD skaitytuvo – ne tik apsileidimas, tačiau ir iniciatyvos perdavimas konkurentams, kurie turės papildomų argumentų išskirti savo gaminį.

Fotografavimo galimybės

LG G2 pagrindinės kameros sensorius yra 13 megapikselių raiškos, be to, gamintojas teigia įdiegęs optinio stabilizavimo sistemą (OSS). Fotografavimo testai parodė, kad OSS tikrai praverčia. Antra vertus, galima teigti, kad iš mažo sensoriaus išspausti ką nors daugiau yra labai sunku: nuotraukų kokybė labai panaši į penkerių metų senumo „muilinės“ Canon IXUS 80.

Fotografavimo kokybę galima įvertinti 8,5 balo iš 10. Didesnės pažangos būtų galima pasiekti tik diegiant didesnį/pažangesnį sensorių, ir čia tikrai turima omenyje ne megapikselių kiekis. Aišku, šis rodiklis ir toliau bus didinamas – to reikalauja marketingas, o ne sveikas protas, tačiau norisi tikėti, jog jei LG rūpi fotografavimo kokybė, ji eis Nokia pramintu keliu.

01-lg-g2-vs-ixus80 02-lg-g2-vs-ixus80 03-lg-g2-vs-ixus80 04-lg-g2-vs-ixus80

Produktyvumo lygis

LG G2 turi galingiausią Qualcomm procesorių – keturių branduolių Snapdragon 800, veikiantį 2,26 GHz taktiniu dažniu. Grafikos posistemę sudaro Adreno 330 – vienas galingiausių sprendimų šių dienų mobilioje rinkoje. Ar visa tai LG sugebėjo išnaudoti maksimaliai, kiek tik įmanoma, galima matyti žemiau pateiktuose testuose.

antutu-lg-g2 quadrant-lg-g2 vellamo-html5-lg-g2 vellamo-metal-lg-g2

Kaip matyti, LG G2 išnaudojo beveik visą Snapdragon 800 potencialą, tačiau čia puikiai tinka žodis „beveik“, kadangi anksčiau testuotas Sony Xperia Z Ultra darbavosi kiek sparčiau.

3dmark-lg-g2 gfxbench-2-5-lg-g2 gfxbench-2-7-lg-g2

Grafikos posistemės potencialas taip pat neišnaudojamas pilnu pajėgumu, nors GPU spartos rodikliai panašūs į tą vidurkį, kurį demonstruoja SoC Snapdragon 800 su Adreno 330. Praktikoje toks atsilikimas nepastebimas – žaidimai veikia pakankamai sparčiai, kad nebūtų pastebėtas kelių kadrų per sekundę atsilikimas nuo konkurentų.

Taip pat galima paminėti žemas temperatūras, demonstruotas intensyvių testų metu. Maksimalus rodiklis – 42.2oC – tokiai platformai, kaip Snapdragon 800, iš tikrųjų nėra didelis. Kartu reikia pagirti ir LG inžinierius, kurie neleido procesoriui kaisti tiek, kiek tai leido, pavyzdžiui, HTC (juo labiau, su daug silpnesniu procesoriumi).

Beje, LG derėtų daugiau dėmesio atkreipti į vartotojo sąsajos spartą. Lyginant su prieš tai testuotu Sony Xperia Z Ultra, dabartinis LG flagmanas šiek tiek atsilieka nuo savo konkurento:

Baterija

Išmaniojo telefono LG G2 baterijos talpa sudaro 3000 mAh. Tokį patį akumuliatorių turėjo ir tą pačią aparatinę platformą gavęs Xperia Z Ultra, tik pastarojo ekranas – net 6,4“ įstrižainės. Tokiu būdu, bus gana įdomu palyginti, kaip gamintojai išnaudojo šį potencialą.

 • Idle“ režimas: trys – keturi balso skambučiai per parą, keletas trumpųjų žinučių;
 • Office“ režimas: balso skambučiai, SMS, el. paštas, Facebook, kartas nuo karto pasinaudojama Internetu, padaroma keletas nuotraukų;.
 • Multimedia“ režimas: žiūrime filmus, vaizdo klipus per Youtube, klausome muzikos;
 • Stress“ režimas: maksimaliai apkraunami procesoriaus ir grafikos posistemės komponentai, žaidžiame daug resursų reikalaujančius žaidimus;

battery-lg-g2

Jei LG G2 naudotume tik skambučiams ir susirašinėjimui SMS žinutėmis, baterijos užteks maždaug savaitei. Galbūt tai nėra labai prastai, tačiau palyginus su konkurentais, tai akivaizdžiai per mažai. Tokios pačios talpos bateriją ir procesorių turintys Xperia Z Ultra veikė beveik dvigubai ilgiau, be to, atsilikta net nuo praėjusių metų LG flagmano Optimus G. Akivaizdu, kad LG dar teks smarkiai padirbėti, optimizuojant tvarkykles bei kitą programinę įrangą.

Jei telefoną kaip išmanųjį (naršymas internete, socialiniai tinklai, fotografavimas, balso skambučiai, tekstiniai pranešimai ir t.t.), baterijos užteks beveik 3,5 dienoms.

Filmus žiūrėti bus galima truputį daugiau nei 10 valandų. Šis pasiekimas yra vienas geriausių iš testuotų flagmanų. Šiame teste LG apskritai yra viena geriausių: panašiai pasirodė ir praėjusių metų modelis LG Optimus G.

Galiausiai žaidimus žaisti LG G2 leis kiek daugiau nei 3 valandas. Praktiškai rodiklis standartinis, turint omenyje procesoriaus tipą ir baterijos talpą. Panašų rezultatą pademonstravo ir neseniai testuotas Xperia Z Ultra (tik turintys daug didesnį ekraną). Šis testas dar kartą parodo, kad su programinės įrangos optimizacija LG kol kas nepersitengia.

LG G2 baterijos pasikrovimo sparta sudaro apie 3 val. 15 min. Standartinis šiai dienai parametras, turint omenyje, kad įdiegta 3000 mAh talpos baterija.

LG G2 privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Didelis produktyvumo lygis;
 • Aukštos kokybės ekranas su plačiais matymo kampais ir plačiu ryškumo reguliavimo diapazonu;
 • Patrauklus ir patogus korpuso dizainas, ypač plonas rėmelis aplink ekraną;
 • Stabiliai veikianti operacinė sistema;
 • Vėsus paviršius net ir didelių apkrovų metu;
 • Kokybiškos komplekte esančios ausinės;

Trūkumai:

 • Korpuse naudojamas plastikas gana sparčiai išsiterlioja ir yra linkęs greitai susibraižyti;
 • Vidutiniškos kokybės integruoti garsiakalbiai;
 • Nėra microSD atminties kortelių skaitytuvo;
 • Akiai nemaloniai veikianti automatinė ekrano ryškumo reguliavimo sistema (ekranas per staigiai pritemdomas arba pašviesinamas);
 • Neoptimizuota programinė įranga neišnaudoja didelės talpos baterijos galimybių;

Ypatumai:

 • Reikia laiko priprasti prie netradicinėje vietoje esančių garso reguliavimo ir įjungimo/išjungimo mygtukų;
 • Smulkios vartotojo sąsajos klaidos (reikia tikėtis, bus pataisytos ateityje);

Išvados

Kaip ir visuomet reikėtų pradėti nuo išmaniojo telefono minusų, juo labiau, kad turime reikalų su flagmanu, o juose ieškoti priekabių visuomet įdomiausia.

Taigi kas mums nepatiko išmaniajame telefone LG G2? Visų pirma, šios kompanijos mėgstamas blizgus, tamsus, tačiau minkštas plastikas. Tokiu būdu, turime greitai besiterliojantį ir besibraižantį (ir visa tai gerai matosi plika akimi) telefoną. Ar kompanija padarys atitinkamas išvadas, pamatysime ateityje.

Antra, kompanija nuolat nepersistengia su programinės įrangos optimizavimu. Tai reiškia, kad šalia smulkių programinės įrangos klaidų (aišku, jų neišvengia nė vienas gamintojas) turime nelabai efektyviai išnaudojamą bateriją. Nors galima teisintis labai galingu procesoriumi, tačiau kitų gamintojų pavyzdžiai rodo, kad pasiekti gerų rezultatų įmanoma. Be to, rasta ir kitų smulkių klaidų, kurios, reikia tikėtis, bus pašalintos.

Kai kurios programinės įrangos bėdos LG telefonuose neištaisomos metus ir ilgiau: pavyzdžiui, automatinė ekrano ryškumo reguliavimo sistema veikia taip agresyviai, kad komfortiškai skaityti tekstą labai sudėtinga – akį nemaloniai veikia nuolat pritemstantis arba šviesėjantis ekranas. Kaip visuomet, automatinio reguliavimo funkciją geriau išjungti.

Kiek bus aktualus microSD kortelių skaitytuvo trūkumas, sunku pasakyti. Mėgstantiems telefone saugoti daug duomenų, microSD nebuvimas nepatiks. Be to, turime reikalų su flagmanu, o tai yra akivaizdus konkurencinis trūkumas.

Galiausiai apie netradicinėje vietoje esantį įjungimo/išjungimo bei garso reguliavimo mygtukus. Reikia pripažinti, kad tai yra drąsus LG eksperimentas, bandant išsiskirti, kadangi akivaizdžios naudos toks mygtukų išdėstymas neturi (kai kam tai netgi nepatiks). Bet kokiu atveju, reikia laiko priprasti, nors didelių pirštų savininkams tai kels daugiau nepatogumų, juolab, kad įjungti/išjungti telefoną neretai tenka, naudojant abi rankas arba žiūrėti į nugarėlę.

Kritikos pažerta, dabar laikas paminėti teigiamas LG G2 savybes. Visų pirma, tai didelis produktyvumo lygis praktiškai visose užduotyse, kurios gali būti atliekamos išmaniuoju telefonu. Kartu reikia paminėti ir gana vėsų korpuso paviršių didelių apkrovimų metu, nepaisant itin galingos aparatinės įrangos.

Akį traukia ir patrauklus, ergonomiškas korpuso dizainas: kampai užapvalinti pakankamai, kad išmanusis telefonas patogiai gulėtų rankoje, jį būtų galima patogiai vartyti. Maloniai žiūrisi ir labai siauri sensorinio ekrano rėmeliai – praktiškai tolimesnis progresas šioje srityje galimas tik tuomet, kai rėmelių bus atsisakyti visiškai.

Pats ekranas taip pat nusipelno pagyrimo: platūs matymo kampai, sodrios spalvos, kontrastingas vaizdas, platus ryškumo reguliavimo diapazonas. Žodžiu, puikiai tiks naudojimui ir patalpoje, ir lauke, esant ryškiems saulės spinduliams.

Nemažai pasidarbuota ir su pagrindine kamera, kurios daromų nuotraukų kokybė yra visa galva aukštesnė už buvusius LG flagmanus. Nemažai įtakos tam turėjo ir optinė vaizdų stabilizavimo sistema, kuri geriausiai pasireiškia prasto apšvietimo sąlygomis. Tiesa, iki dar geresnių rezultatų leistų pasiekti nebent geresnė optika, kaip tai daro vienas gerai žinomas suomių išmaniųjų telefonų gamintojas.

Galiausiai dar vienas privalumas, kuris leidžia kompensuoti beveik visus trūkumus – tai LG G2 kaina, kuri apžvalgos metu sudarė apie 1600 litų. Šis aspektas yra vienas didžiausių LG flagmanų kozirių, kuriuo, matyt, ir bus siekiama konkuruoti prieš kitus varžovus išmaniųjų telefonų rinkoje.

13 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Na man jis patinka! Sauni apzvalga 10/10!!!

 2. edvinas parašė:

  superine apzvalga, malonu skaityti 🙂

 3. pislius parašė:

  16 gb ir nera microSD lizdo, siai dienai tai labai prastai

 4. g2 parašė:

  čia kur G2 radot už 1300 Lt? skelbiuose ir tai 1500 prašo.

  • DzinTonic parašė:

   Apžvalgos metu pas vieną Lietuvos operatorių gerą savaitę matėsi kaina su 1300 lt. Galbūt klaida buvo įsivėlusi, nes dabar pakelta iki 1589 lt.

 5. g2 parašė:

  čia turbut pažiūrėjot Omnitel kainą, jie rašo kainas be PVM.

  • Domas parašė:

   Omnitel raso kainas be pvm ? jeigu ziuri imonems skirtus pasiulymus tai ten ir matysi kainas be pvm, o kur privatiems tai raso su pvm, neskleisk marazmu g2

 6. pisliui ir kitiems parašė:

  Mazai 16GB, pirkit 32GB. Dar mazai, naudokites debesimis (ju tiek pasiuloje ir siulo daug atminties). Be to, palaiko USB OTG (Nesusinervinciau suzinojes, kad nzn kas tai yra). Tad, kas net neturit pinigu ji isigyti, tai nemy**t i bata kad blogai. Smartas trejete geriausiu, o gal ir pats geriausias siai dienai. Hau:)

 7. BigR parašė:

  Šiuo daikčiuku jau naudojuosi geras trys savaites ir galiu pasakyti,kad jis tiesiog monstras.. Per visą naudojimosi laikotarpį ,nei syko neužtstrigo,nepakibo ar iškrete dar kokių pokštų. Baterija laiko tiesiog puikiai kelias dienas ištempia nesunkiai karts nuo karto pažaidžiant, panaršant ar parašant žinutes. Kas liečia galinius mygtukus,tai greit pripratau ir naudotis jais tikrais patogu. Nešiojant dėkle,kaip buvo minėta aukšteliau, nei syk nesusidūriau su problema,kad įsijungė kamera ir vargu ar kada taip bus. 🙂 All in all, žveris ir tiek, tikrai vertas savo pinigų.

  P.S Pridėtos ausinės nieko vertos, skamba jos prastai. Klausantis „bosiniu“ dainų skamba,kaip kibiras, o roko ar metalo su jomis klausytis iš vis neverta…

 8. pliusis parašė:

  turiu 32gb versija. visksas butu gerai jei ne ausines, palyginus su zmonos s4 ausinemis garsas TRAGISKAS. idomu ar gali buti brokuotos?

 9. Ieva parašė:

  Kazkoks negatyvus straipsnis. Nepatiko, sio telefono neturiu todel nesistengiu ginti.


Kitos kategorijos naujienos