MacBook leidžia slapčia įjungti kamerą, neaktyvavus LED indikatoriaus


Leidinys The Washington Post rašo, jog Miss Teen USA grožio konkurso nugalėtoją Cassidy Wolf sekė jos bendraklasis, kuris įsilaužė į jos nešiojamą kompiuterį MacBook ir aktyvavo WEB kamerą iSight. Amerikietė apie tai nieko neįtarė, kadangi LED indikatorius, rodantis kameros aktyvumą, nedegė. Hakeris pasinaudojo šiuo pažeidžiamumu ir sekė gražuolę, ketindamas gauti nuogos merginos fotografijų.

Specialistai iš Johns Hopkins universtiteto (Baltimorė, JAV) sugebėjo sukurti analogišką įsilaužimo įrankį, tačiau juo pasinaudoti galima tik MacBook ir iMac, kurie išleisti ne vėliau kaip 2008 m. Tyrėjai tvirtina, jog naujesniuose kompiuteriuose Apple sujungė kamerą su šviesos diodu, todėl šiuo atveju tiesiog neįmanoma kameros įjungti, neįjungus LED indikatoriaus.

Daug ankstesniuose MacBook ir iMac kompiuteriuose  šviesos diodą įjungia specialus mikrokontroleris, ir būtent tuo pasinaudojo jaunasis hakeris.

Nežiūrint į tai, kad įsilaužimo įrankį galima naudoti tik su senais Apple kompiuteriais, neseniai tapo žinoma, kad FTB maždaug tokiu pačiu būdu rinko vaizdinę informaciją iš kitų nešiojamų kompiuterių, tame tarpe ir pagamintų kompanijos Apple.

9 komentarai (-ų)

 1. dot1354 parašė:

  Kur komentarai?? 🙂

 2. Gintas parašė:

  Cia grauztuko kompas, cia nera komentaru. Jei butu kompas su Androidu tai butu labai daug komentaru : kaip blogai, koksai s gabalas, ir taip toliau.

 3. kaiptik parašė:

  koks sudo gabalas…

 4. asasas parašė:

  Geras daigtas, tai ir neturi niekas ko komentuot, nes nezino ka pasakyt 🙂

 5. ILolD parašė:

  chuinia macbookas tik amerikonam sau leidzianciam netik macbooka turet, bet ir tuo paciu bigmac’a rankoj kramsnot.tfui tfui tfui.karta sedejau prie tokio tai valdymas bent jau kaip pirma kart labai nepatogus tik tiek dar gerai kag google veikia 😀
  taip pat daugelio pamegtu ant Win programu nera taip kad meslas

  • Apple nekentėjas parašė:

   Priratiu ta apple produkcija tikra nesamone ir brangu ir nepatogu. 😀

  • Svečias parašė:

   Panašu jog ir su dabar turimu kompu nelabai gerai draugauji :))

  • Leons parašė:

   Tai jei išaugai su Windows’ais tai nieko ir nuostabaus, kad dabar įprasti prie visai kito OS bus problemu ir nesvarbu, koks tai PC OS. Na, o kodėl Mac OS nėra daug programų sutinkamų Windows’uose – no shit Sherlock, pagalvok prieš rašydamas, nebent kompuose nelabai gaudaisi, tada dar galima pateisinti nepatyrimu ir neišmanymu. Čia tas amžina flamewar’ų priežastis – nemoku naudot (arba net nenaudojau) vadinasi šūdas 😀 Kaltinimus „Apple“ fanboy galite pasilaikyti sau, asmeniškai „Apple“ produkcijos neturiu, naudoju Windows ir Linux/Unix 🙂 Na, o šiaip jei nemoki kažko naudot skaitai manualą (kažko nesupranti – mokaisi) – simple.

 6. Leons parašė:

  Brandas čia neesmė, daugumos tokio amžiaus laptopu webcameros led’ą nuhakint nėra problemų.


Kitos kategorijos naujienos