2014 m. MediaTek gali tapti didžiausiu procesorių gamintoju


mediatek-soc-chip

ARM šalininkų tarp procesorių gamintojų yra tiek daug, kad kovai su jais Intel nusprendė iš naujo peržiūrėti savo strategiją, kuri numato mažiau dėmesio skirti stacionariems procesoriams, o mobilius sprendimus pristatyti iš karto, kai tik atsiras pirma galimybė. Tačiau ar tai padės procesorių gigantui tapti mobilių procesorių lyderiu?

Analitikai iš kompanijos DigiTimes Research mano, kad 2014 m. kompanija MediaTek turi visus šansus aplenkti kompaniją Qualcomm pagal pagaminamų procesorių kiekį: jei Qualcomm turėtų užimti 25,6% rinkos, tai MediaTek atiteks 26,2%.

Šiuo metu beveik 80% visų išleidžiamų procesorių yra naudojami išmaniuosiuose telefonuose, o lyderių ketvertuke galima sutikti tokius vardus, kaip Qualcomm, MediaTek, Apple ir Samsung. Planšetinių kompiuterių segmente savo pranašumą jau seniai demonstruoja Kinijos gamintojai, kadangi nebrangių planšečių jų pagrindu išleidžiama visa galybė.

Tiesa, 4G LTE sprendimų segmente pranašumą ir toliau išsaugos kompanija Qualcomm, kadangi MediaTek šioje sferoje nėra tokia aktyvi. Savo pajėgas MediaTek koncertuoja žemiausio lygio segmente, kai tuo tarpu Qualcomm karaliauja aukščiausiame ir vidutiniame kainų lygmenyje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos