Microsoft papasakojo, kaip saugos savo klientus nuo valstybės šnipinėjimo


Skandalas, susijęs su NSA visuotinio sekimo programa, paviešinta Edvardo Snoudeno pastangomis, privertė didžiausias IT kompanijas pagalvoti apie duomenų perdavimo saugumo lygio pakėlimą. Neseniai Microsoft pareiškė, jog imsis ypatingų priemonių. Ir štai apie jas buvo papasakota kiek plačiau.

steve-ballmer-microsoft

Kompanijos Microsoft tinklaraštyje generalinis konsultantas Brad Smith pranešė, kad buvo sukurti „trys staigių ir koordinuotų veiksmų variantai“, kurie padės apsaugoti vartotojus nuo valstybinių institucijų vykdomo neteisėto duomenų rinkimo ir šnipinėjimo.

Visų pirma bus patobulintas vartotojų privačių duomenų šifravimas, kai šie bus perduodami tarp kliento sistemos ir programinės įrangos giganto serverių. Negana to, bus pradėtas šifruoti duomenų srautas ir tarp Microsoft duomenų centrų. Duomenys, saugomi serveriuose, taip pat bus šifruojami. Visi apsaugos lygio padilinimo darbai turėtų būti baigti iki 2014 m. pabaigos.

Microsoft taip pat ketina paduoti į teismą Jungtines Valstijas, jei ateityje paaiškės panašūs šnipinėjimo veiksmai iš valstybei priklausančių institucijų pusės. Galiausiai kompanija ketina praplėsti esamos programos galiojimą: ši numato, kad valstybinėms įstaigoms bus pateikiama daugiau medžiagos, taip pat prieigos prie išeities kodų, kurie turėtų parodyti, kad juose nėra jokių „backdoor“ tipo įrankių, leidžiančių slapčia įsibrauti į sistemą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos