Mikroserverių rinkoje Intel visiškai nesibaimina ARM gamintojų


intel_microserver-680

Dar 2011 m. pavasarį kompanija Intel pirmą kartą pradėjo kalbėti apie mikroserverius. Tuomet buvo pristatyta tik viena platforma – Xeon, kurią buvo rekomenduojama eksploatuoti, laikantis tam tikrų rekomendacijų.

Kas tuomet privertė Intel kalbėti apie energetiškai efektyvius serverius (Atom procesorių perteklius, grėsmė iš ARM ar kt. aplinkybės), pasakyti sunku, tačiau dabar Intel teigia, jog atitinkama koncepcija buvo pradėta svarstyti dar 2009 m. Kadangi viskas labai rimta, Intel galvoja apie žymią savo dalį mikroserverių segmente.

Šiuo metu kompanija siūlo kelių lygių sprendimus. Iš vienos pusės – tai Avalon platformai priklausantys Atom procesoriai su 22 nm  Silvermont architektūra, iš kitos pusės – procesoriai Xeon su 22 nm Haswell architektūra. Pirmųjų TDP gali neviršyti 6 W, tuo tarpu antrųjų – 13 W.

„Viduriukas“ tarp šių dviejų sprendimų bus pristatytas po metų, prisipažino Intel, kai debiutuos 12 nm SoC mikroschemos Broadwell–DE. Tuo pačiu metu Intel pakelia energetinio efektyvumo kartelę, ruošdama 14 nm procesorius Atom (Denverton).

Dabar Intel vadovybė labai skeptiškai atsiliepia apie ARM architektūros serverių sistemas. Neva, tegu visų pirma pasirodo 64 bitų ARM procesoriai, tuomet ir bus galima kalbėti apie kokius nors palyginimus. Ir iš tikrųjų – nesena istorija su ARM serverių pioniere Calxeda rodo, kad šios platformos šalininkai kiek pervertina savo galimybes gana konservatyvioje rinkoje, o paremti juos finansiškai niekas neskuba.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos