Firefox 26 versijoje sumažintas apetitas operatyviai atminčiai


Kompanija Mozilla išleido naują naršyklės versiją Firefox 26. Joje galima rasti gana daug naujovių, lyginant su praėjusiomis Firefox versijomis. Nuo šiol visi įskiepiai, išskyrus Adobe Flash, nuo šiol palaiko funkciją „Click to Play“.

firefox-26-click-to-play-640x386

Firefox 26, kūrėjų teigimu, gana smarkiai padirbėta prie naršyklės atminties naudojimo (taip vadinamas projektas „MemShrink“). Jau kelerius metus Mozilla intensyviai darbavosi, kad jos naršyklė eikvotų kuo mažiau operatyvios atminties, o šioje srityje Firefox turėjo nemažai problemų.

Dirbant su įskiepiais, pasirodys specialus langas, kuris leis juos aktyvuoti arba blokuoti. Nebus galima aktyvuoti pasenusių Silverlight, Java ir Adobe Reader – prieš dirbant su jomis teks įdiegti naujausias versijas.

memshrink-heavy-image-firefox-640x439

„Click to Play“ funkcija bus aktyvuota pagal nutylėjimą, nors atlikti tyrimai parodė, kad vartotojai į tokią apsaugos priemonę žvelgia neigiamai: žmones mažai jaudina, su kokio senumo įskiepiais jie dirba. Įskiepiai gaus leidimą dirbti su tam tikru domenu, o ne atskiru puslapiu. Taip kūrėjai ketina padidinti naršyklės stabilumą ir saugomo lygį.

Iš kitų naujovių galima paminėti kodeko H.264 palaikymą Linux skirtoje Firefox versijoje, kodeko VP9 ir MP3 dekodavimo palaikymą sistemose su Windows XP. Vietoj to, kad būtų dekoduojamas visas puslapio vaizdas, dabar naršyklė apdoros tik matomus vaizdus. Vien tik ši funkcija leis sutaupyti nemažai atminties.

 • Atsisiųsti Mozilla Firefox iš kūrėjų puslapio: nuoroda

Dėmesionuorodos veikia naujienos publikacijos metu. Tinklalapis www.faceit.lt neatsakingas iš pakeitimus trečių šalių serveriuose, taip pat už padarytą žalą tos programinės įrangos, kurią parsisiuntėte, pasinaudoję www.faceit.lt rastomis nuorodomis.

5 komentarai (-ų)

 1. D parašė:

  Niekaip nesuprantu kam taip siekiama sumazinti ta atminties naudojima? Man nei silta nei salta ar narsykle „valgys“ 200MB ar 800MB, kad tik veiktu greiciau… 🙂

  • Ekspertas parašė:

   Jei tu tik naršai, tai žinoma jog tau nusišvilpt. Bet jei vienu metu esi įjungęs kelias programas, tarp jų ir internetą, tai man asmeniškai – svarbu kiek naudojama resursų. Kam naudoti tik 1gb ram, kai galima prisipirkti 64gb ram, ar ne ?

 2. guru parašė:

  išbandžiau, kiek atminties ryja ta nauja FF 26, lyginant su FF 25. Atidariau 15 kortelių (tab’ų) su tais pačiais puslapiais. Ir taip, ir anaip sukiojau, gavosi apie 650 MB pas FF 25 ir apie 600 MB pas FF 26.

  po to uždariau visus tab’us, išskyrus kelis – gavosi pas abi versijas, kad naudoja apie 400 MB.

  visiškai šviežiai atidaryta naršyklė ir atverti keli tab’ai sunaudoja apie 125 MB atminties.

  tai kur tas atminties optimizavimas, jei normaliai naršyklė po savęs neišsivalo ?

  dar su chrome reikės pabandyti, įdomu, kai ten reikalai…

  • Vilius parašė:

   Naršykle po savęs išsivalo, tik tai vyksta ne iš karto, o po tam tikro laiko, t.y. atidarius 15 tabų, juos uždarius, atmintis atlaisvinama nevisa, BET palaukus daugiau, jau visa atmintis atlaisvinama (nebent kažkas atsitiko).

   Pakratotas tavo eksperimentas su Firefox 26, 15 tabų – iš tikrųjų su 15 tabu atminties naudojimas buvo apie 660 MB, uždarius tabus, nukrito iki 310 MB, panašiai kaip ir minėjai, BET palaukus dar 10s, atmintis nukrito iki pradinio lygio – t.y. tiek kiek buvo užkrovus naršyklę su 1 tabu.

   Kodėl reik laukt? Čia jau taip yra, bet gi neskauda 🙂

 3. edvinas parašė:

  nieko jie cia nesumazino, kiek naudojo ram 25 versija tiek ir 26 ta pati naudoja, jokio skirutmom kiek stebiu nematau..


Kitos kategorijos naujienos